Junioři nestačili na Vsetín

06.10.2018 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Wojnara sice na domácím ledě dvakrát dotáhli jednogólové manko po trefách Geidla a Pastora, ve zbytku utkání ale inkasovali další tři branky a museli se smířit s porážkou.
10.kolo, sobota 6.10.2018
Vsetín
2:5
mini WERK ARENA
Třetiny: 2:2, 0:1, 0:2 - N 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 7. Geidl (Rufer), 13. Pastor (Geidl, Macháček) – 2. Zetocha (Krupa), 13. Krupa (Klímek, Jenáček), 31. Klímek (Jenáček), 47. Vašenka (Klímek), 48. Krupa (Zetocha). Rozhodčí: Šutara - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 87. Střely na branku: 32:49. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.
Švehlák – Krzak, Rufer, Konderla, Adámek, Michálek, Homola – Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Wardas, Mikler, Geidl, Urban, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček
Sachr – Lašák, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek, Zetocha, Vrána, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Frimel

Lepší vstup do zápasu prožili vsetínští hokejisté. Po faulu Zemana sice hosté hráli v oslabení, přesto se dokázali ujmout vedení. V čase 01:58 se před Švehlákem ocitl Adam Zetocha a mezi betony domácího brankáře dopravil puk do sítě. Oceláři ovšem velmi brzy srovnali krok, to když se v signalizované výhodě prosadil důrazný Nico Geidl. Další gól ale opět putoval na konto Vsetína. Ve třinácté minutě se střelou od mantinelu zapsal do statistik Tomáš Krupa a zařídil svému týmu těsný náskok. Ten ovšem hosté neudrželi ani šedesát sekund. Hned vzápětí totiž i přes faul soupeře skóroval David Pastor a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Ve druhé části se prosadili pouze hostující hráči. Třinecká obrana nejprve úspěšně ustála závar Vsetína, vzápětí ale kapitulovala. Po přihrávce Jenáčka se do sólové akce vydal Daniel Klímek a střelou pod horní tyč vrátil hostům vedení. Oceláři mohli v samém závěru třetiny srovnat, Geidl ale před odkrytou částí klece nezasáhl prudce letící puk a následně se neprosadil tečující Plandor.

Také ve třetí dvacetiminutovce se prosadili pouze hráči v zelených dresech. V čase 46:12 se po přihrávce zpoza branky trefil přesně Jan Vašenka a pouhou minutu nato se po dorážce radoval Tomáš Krupa. Po šedesáti minutách ještě došlo na nadstavbovou část a rovněž bonusový bod nakonec putoval na hostující účet, o čemž v samostatných nájezdech rozhodl jediný úspěšný exekutor, Lukáš Jindra.