Junioři v derby opět padli

02.12.2017 · Martina Sikorová
Třinečtí mladíci nezačali proti regionálnímu rivalovi nejlépe a po dvaceti minutách hry prohrávali o dvě branky. V čase 27:09 sice snížil Ondřej Hrachovský, další přesné trefy už ale Oceláři nepřidali a navíc ještě sami dvakrát inkasovali.
21.kolo, pátek 1.12.2017
1:4
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:2, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 28. Hrachovský (Mach) - 10. Ficek (Fridrich, Kaláb), 17. Blaško (Baláž, Toman), 42. Gřesík (Štěpánek, Spratek), 43. Fridrich (Beránek, Konečný). Rozhodčí: Holaň – Holibka, Kučera. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 29:46. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Marguš, J. Adámek, Homola – Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Mach, Irgl, Flok, Papaj, Najsar, Molin
Daňa – Kunc, Ficek, Kaláb, Zdeněk, R. Štěpánek, Kučera – Gřesík, Blaško, Peterka, Baláž, Konečný, Spratek, Beránek, Dang, Fridrich, Toman

Juniorské derby začalo v rychlém tempu. Už ve čtvrté minutě šli domácí hráči do přečíslení dva na jednoho, Irgl ale puk před brankou nezasáhl. Vzápětí ujel do úniku Toman, gólman Třince si ale s pokusem hostujícího útočníka poradil a vykopl kotouč mimo. Další brejková situace byla k vidění jen o chvíli později. Radzienciak zvolil individuální zakončení a branku svého soupeře přestřelil.

V čase 09:44 už se hrstka diváků prvního gólu dočkala. V početní výhodě vypálil od modré čáry Dominik Ficek a tato střela skončila v domácí síti. Krátce nato si přesilovou hru zahráli i domácí, málem ovšem opět inkasovali. Až před branku Loubala se natlačil Ficek, přidat druhý gól se ale vítkovickému obránci nepodařilo. Následně už ovšem ale hosté radovali, když se z mezikruží prosadil Ján Blaško. Oceláři mohli rychle odpovědět, Strakoš ale z velkého úhlu napálil pouze horní tyč.

V čase 27:09 už se třinečtí mladíci radovali. V přesilové hře napřáhl Ondřej Hrachovský, hostující gólman nic neviděl a kotouč tedy zaplul do horního růžku. Baláž se poté snažil navrátit svému týmu dvoubrankový náskok, z těsné blízkosti ovšem přestřelil.

Na začátku třetí části už se hosté další trefy přece jen dočkali, když se z dorážky prosadil Jakub Gřesík. Vzápětí mohlo být sníženo po hrubce Dani. Vítkovický gólman ztratil za brankou puk, Irgl ale nestačil obkroužit prázdnou klec včas. Nedáš? Dostaneš.

Ridera rychle přenesla hru na opačnou stranu a po zakončení Petra Fridricha skončil puk v síti. Ve zbytku utkání si ještě oba týmy hned několikrát vyzkoušely hru v početní výhodě i oslabení, k další změně na světelné tabuli už ale nedošlo.