V Liberci dotahoval starší dorost gólové manko marně

16.12.2016 · Martina Sikorová
Oceláři ve čtvrtém kole nadstavbové části několikrát stáhli náskok domácího týmu, Tygři ale dokázali vždy odskočit a z libereckého ledu se tak svěřenci trenéra Šimíčka vrátí s prázdnou.
A4, pátek 16.12.2016
Liberec
7:4
Zimní stadion Ludvíka Koška, Turnov
Třetiny: 2:0, 2:2, 3:2  Branky a nahrávky: 3. Litera (Šíp, Hájek), 11. Piroutek (Turský, Jeník), 27. Litera (Hájek), 34. Čermák (Bitman), 43. Šíp (Litera), 51. Bouřil (Mocek), 52. Jeník (Šír) – 25. Havránek (Peterek, Najsar), 30. Havránek (Timotej Marguš, Najsar), 46. Klocek (Indrst, Peterek), 59. Krzak (Peterek, Havránek). Rozhodčí: Pilný – Lučan, Kis. Vyloučení: 14:8, navíc Jeník (LIB) a Michálek (TRI) 5 minut a trest do konce utkání za hrubost, za faul Homoly (TRI) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 168. Střely na branku: 37:43. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:4.
Novák (Zajíček) – Aubrecht, Krejsa, Turský, Adamec, Habermann, Žůrek, Ira – Dospěl, Šír, Šíp, Mocek, Čermák, Litera, Jeník, Bitman, Hájek, Piroutek, Šafařovský, Bouřil
Ochman (od 43. Štěpánek) – Radzienciak, Krzak, Rufer, Marguš, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Tomanek, Klocek, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin

Mnohem lépe vstoupil do zápasu Liberec. Už ve třetí minutě se po závaru před brankou prosadil Miroslav Litera a domácí šli do vedení. O chvíli později už Tygři vedli o dva góly, to když se střelou příklepem trefil Radim Piroutka.

Následně hrozili také Oceláři. Raška ale prudkou ranou poslal kotouč těsně nad horní tyč a z bezprostřední blízkosti branky vzápětí neuspěl Molin.

Krátce po příchodu ze šaten už se ale svěřenci trenéra Šimíčka radovali. Do úniku pelášil Marek Havránek a střelou zápěstím nedal Novákovi žádnou šanci zasáhnout. Ze snížení se ale třinečtí mladíci radovali jen chvíli.

Zhruba o dvě minuty později se do brejku podíval také Miroslav Litera a také tento hráč vyzrál na gólmana soupeře. Následně si ale Oceláři svou aktivitou vynutili přesilovou hru a znovu snížili. Marek Havránek si vybruslil od mantinelu a přesnou ranou upravil skóre na 3:2.

Chvíli nato se blýskl Radek Ochman, jenž zneškodnil trestné střílení v podání Šíra. Uběhlo ale jen pár desítek vteřin a Tygři už se radovali z dalšího gólu, to když se z dorážky prosadil Matěj Čermák.

Vstup do závěrečné části vyšel mnohem lépe domácímu týmu a po střele Patrika Šípa mohl třinecký gólman lovit puk ze své sítě. O chvíli později došlo ke střídání v brance Ocelářů a Ochmana nahradil Oliver Štěpánek.

V šestačtyřicáté minutě se hráči Třince dočkali snížení poté, co po přihrávce Indrsta dopravil kotouč do sítě Kamil Klocek. Vzápětí se skóre na světelné tabuli měnilo znovu, když se z dorážky prosadil Kryštof Bouřil a při hře ve čtyřech následně vstřelil sedmý gól Liberce Jan Jeník.

Třineckým mladíkům se poté podařilo ještě jednou snížit. V početní výhodě doputoval puk po ose Havránek - Peterek až k Filipu Krzakovi, jenž jej poslal za záda Nováka a stanovil konečné skóre na 4:7 z pohledu Ocelářů.