Mladší dorost neuspěl na ledě Dukly

11.12.2016 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Raszky v Jihlavě nezachytili začátek utkání a záhy prohrávali o dvě branky. Následně se Ocelářům podařilo vyrovnat zásluhou Pavla Matěje, soupeř si ale během jediné minuty vzal svůj dvougólový náskok zpět a v závěru už jen korigoval nepříznivý výsledek Tobiáš Marguš.
B5, neděle 11.12.2016
Jihlava
5:3
Horácký zimní stadion
Třetiny: 2:1, 2:1, 1:0  Branky a nahrávky: 6. Pigl (Chlubna), 8. Zadražil (Pigl, Čermák), 38. Chlubna (Najman, Brož), 38. Krajíček (Piskač, Čermák), 51. Pigl (Rašín) - 17. Matěj (Macháček), 31. Matěj (Mikler), 52. Tobiáš Marguš (Králík). Rozhodčí: Pokorný - Rampír, Šťastná. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 27:19. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:3.
Chaloupek - Piskač, Smolko, Křišta, Brož, Barák, Rašín - Brož, Zadražil, Chlubna, Krajíček, Najman, Juda, Pigl, Čermák, Mihulka, Svoboda
Kučera - Bulava, Mituchovič, Konderla, Srníček, Wantulok, Cienciala, Weber - Králík, Čmiel, Wardas, Jurzyca, Matěj, Tobiáš Marguš, Mikler, Rybnikár, Macháček

Lépe vstoupila do utkání Jihlava. Uběhlo zhruba šest minut a domácí hráči už zvedali ruce nad hlavu, když se mezi betony Kučery trefil Tomáš Pigl. Vzápětí Dukla využila početní výhodu. Po ose Čermák - Pigl doputoval puk k Martinu Zadražilovi, jenž se z prostoru mezi kruhy nemýlil.

Ocelářům se povedlo snížit až v sedmnácté minutě. Z pravé strany vypálil Macháček a jeho ránu tečoval mimo dosah Chaloupky Pavel Matěj. Víc už ale hosté v úvodní části nestihli a do kabiny tak odcházeli s jednobrankovým mankem.

Zhruba v polovině utkání bylo srovnáno zásluhou Pavla Matěje, který se po přihrávce Miklera prosadil u pravé tyče. O chvíli později ale znovu vedla Jihlava, když se v přesilové hře trefil Tomáš Chlubna a jen o chvíli později překonal Kučeru také Jakub Krajíček.

V jednapadesáté minutě vedli domácí už o tři góly, to když do sítě nasměroval puk Tomáš Pigl. Tentokrát ale měli Oceláři přichystanou rychlou odpověď a Tobiáš Marguš bekhendem nedal Chaloupkovi žádnou šanci zasáhnout. Stejný hráč mohl následně vstřelit i kontaktní gól, tentokrát ale gólmana Dukly zachránila tyč a více již svěřenci trenéra Raszky vymyslet nestihli.