Mladší dorost "čepoval" dvanáctku!

01.10.2016 · Martina Sikorová
Po úvodní části vedli svěřenci trenéra Raszky o dva góly, jak se ale později ukázalo, byl to ze strany Ocelářů pouze začátek. Třinečtí mladíci ve zbývajícím čase přidali dalších deset branek a připsali si tak druhou dvoucifernou výhru v letošní sezóně.
8.kolo, sobota 1.10.2016
12:1
Třetiny: 2:0, 4:1, 6:0  Branky a nahrávky: 15. Tobiáš Marguš (Čmiel), 17. Tobiáš Marguš (Čmiel), 23. Tobiáš Marguš, 24. Mikler (TS), 35. Matěj (Mikler), 39. Szmek (Rybnikár), 42. Wardas, 45. Tobiáš Marguš, 46. Čmiel (Srníček), 48. Králík, 49. Mikler (Matěj), 58. Macháček (Mikler) - 40. Tichý (Rosecký). Rozhodčí: Fiala - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 0:3, navíc za faul Nekvapila (OLO) nařízeno TS (proměněné). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 153. Střely na branku: 43:9. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 12:1.
Kučera – Konderla, Srníček, Wantulok, F. Cienciala, Weber, Chovaniak – Králík, Čmiel, Szmek, Wardas, Jurzyca, Matěj, Tobiáš Marguš, Mikler, Rybnikár, Macháček
Machatý (36. Kaplan) – Harabiš, Hladiš, Nekvapil, Bajer, Vinter, Kocián, Pírek – Tichý, Handl, Tomajko, Pospíšil, Vašíček, Tichý, Pernický, Dvořák, Přecechtěl, Rosecký

Oceláři nastoupili do utkání proti kohoutům velmi aktivně a již v sedmé minutě dostali k dispozici početní výhodu. Nabídnutou možnost ovšem využít nedokázali a na první branku se tak čekalo až do patnácté minuty, kdy se po přihrávce Čmiela prosadil Tobiáš Marguš.

Vzápětí si třinecká dvojice celou situaci zopakovala a Tobiáš Marguš svým dalším gólem zařídil dvoubrankové vedení Ocelářů po úvodní části.

Tam, kde svěřenci trenéra Raszky skončili, tam pokračovali v prostřední periodě. V čase 22:37 zkompletoval hattrick Tobiáš Marguš a krátce nato přidal již čtvrtý gól Šimon Mikler, jenž nepohrdl možností trestného střílení.

Na další gól se pak ve WERK ARENĚ čekalo až do pětatřicáté minuty, kdy přihrávku Miklera zužitkoval Pavel Matěj. Kohouti poté prostřídali gólmany a do branky se postavil Martin Kaplan.

Ani on ale čisté konto příliš dlouho neudržel a po ráně Martina Szmeka kapituloval poprvé. Vzápětí už se ovšem dočkala také Olomouc zásluhou Ondřeje Tichého.

V gólové kanonádě pokračovali třinečtí mladíci také v závěrečné části. V čase 41:44 se do kolonky střelců zapsal Tommy Wardas a v početní výhodě se pak již počtvrté prosadil Tobiáš Marguš.

O necelou minutu později už Oceláři slavili znovu, to když puk do branky dostal Matouš Čmiel a následně padla také hranice magické desítky zásluhou Lukáše Králíka.

Ani toto vedení ale Ocelářům nestačilo a krátce na to padl také jedenáctý gól, který zařídil po přihrávce Matěje Šimon Mikler. Poslední slovo pak měl v dnešním utkání Štěpán Macháček, jenž svým gólem stanovil konečné skóre na 12:1.