Starší dorost promrhal dvoubrankové vedení a v nájezdech padl

11.11.2016 · Martina Sikorová
Proti Vsetínu přitom začali svěřenci trenéra Šimíčka skvěle a po úvodní části vedli o dva góly. Tento náskok ovšem mladí Oceláři neudrželi a byť se pak dostali ještě dvakrát do vedení, nakonec se museli smířit s prohrou v nájezdech.
21.kolo, pátek 11.11.2016
Vsetín
5:4sn
Zimní stadion Na Lapači
Třetiny: 0:2, 2:1, 2:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 24. Klímek (Klauda, Matiaško), 28. Klímek (Matiaško, Půček), 50. Matiaško (Půček, Klauda), 52. Klímek (Půček, Matiaško), rozh. nájezd Ondračka - 11. Indrst, 19. Przybyla (Raška, Michálek), 39. Havránek (Timotej Marguš, Peterek), 51. Tománek (Timotej Marguš). Rozhodčí: Fiedler - Štefková, Hykel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 26:50. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.
Chrástecký - Ondračka, Mar, Paroušek, Lukačka, Kollár, Pařízek, Klauda - Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Liška, Zetocha, Kovacs, Koňařík, Půček
Štěpánek - S. Radzienciak, Krzak, Rufer, Timotej Marguš, Michálek - Havránek, Tománek, Mikler, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Molin

Otevřít gólový účet pátečního zápasu mohli jako první Oceláři. Kamil Klocek zakončoval v přesilové hře u levé tyče do odkryté části klece, tuto šanci ale zlikvidoval pozorný Chrástecký. O chvíli později už se skóre na světelné tabuli měnilo, to když se z dorážky prosadil důrazný Filip Indrst.

Krátce před koncem úvodní části už měli třinečtí mladíci k dispozici dvoubrankový náskok. Dan Przybyla sebral kotouč, nasměroval jej do domácí klece a stanovil stav na 2:0 pro Třinec.

Vsetín nic nevzdal a ve třiadvacáté minutě snížil poté, co puk mezi betony Štěpánka poslal Daniel Klímek a vzápětí už bylo srovnáno. Daniel Klímek tentokrát vyzrál na gólmana hostů střelou z pravého kruhu.

Těsně před koncem druhé části měli Oceláři své vedení zpět. Marek Havránek napřáhl na vrcholku levého kruhu a tuto ránu zastavovala až síť za zády Chrásteckého.

V šestačtyřicáté minutě mohli vést hráči s drakem na prsou už o dva góly, brejk Przybyly ale pokryl vsetínský gólman. Nedáš? Dostaneš. K odraženému kotouči se dostal Michal Matiaško a znovu se mohlo začínat od začátku.

Vyrovnaný stav vydržel zhruba minutu. Poté se úspěšnou akcí blýskl Ondřej Tománek, který napálil puk do horního růžku vsetínské branky a opět vedli Oceláři. Domácí ale měli přichystanou rychlou odpověď a Daniel Klímek svým třetím gólem srovnal na 4:4.

V prodloužení měl více ze hry Vsetín, prosadit se ale jeho hráči nedokázali a o vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých vsítil vítěznou branku domácí Tomáš Ondračka.