HC Oceláři Třinec » Fanzóna » Ptejte se » Lukáš Zíb
Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

<span>Fanzóna</span>  »  Ptejte se  »  Lukáš ZíbReprezentační přestávka je v plném proudu a redakce opět nabízí možnost offline rozhovoru. Tentokrát padla volba na nejproduktivnějšího obránce Ocelářů - Lukáše Zíba. Své dotazy můžete pokládat od 5.11. do úterý 10.11.2009. Prosíme o slušné a korektní otázky. Před odesláním prosím zkontrolujte, jestli vámi zamýšlený dotaz již nebyl dříve položen.


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 15 odpovědí v této kategorii celkem.


Adéla Bednaříková 9.11.2009, 16:45
Ahoj lukáši,jak vám líbí beskydy?? a co v kabině rozumíte si se všema dobře?? přeju hodně úspěchů,hodně vstřelených golů a přímý postup do play off přeje věrná fanynka adéla :-)

Odpověď:
Beskydy jsou krásné. Opravdu jsem si to tady zamiloval. Sice nelyžuji, ale už se těším na sníh, aby ty kopce okolo ještě víc vynikly. V kabině si rozumím se všemi. Je tady opravdu přátelský kolektiv.

-luzi-
Ryszard Foltyn 9.11.2009, 16:00
Zdravím Lukáši,

jak vnímáš to, že třinecký led je od letošní sezóny skoro celý bílý (bez reklam)? Jak se ti hraje na čistém ledě a jak na ledě plném reklam?
Pro nás diváky je to jednoznačně lepší čistý led, ale já se ptám jestli ty reklamy někdy i domácím nepomáhají. Může si hokejista natrénovat přihrávky či střely podle toho, na které reklamní ploše právě je?

Odpověď:
Zajímavý dotaz. Bílý led je rozhodně příjemnější. Nejhorší je pro nás, když jsou ty reklamy čerstvě "položené". Ta horní vrstva ledu ještě není zcela patrná. Hokej je tak rychlá hra, že nemám čas sledovat od které reklamy mohu střílet (směje se).

-luzi-
Dominik Pohludka 9.11.2009, 08:23
Ahoj Lukáši,
1)Ve kterém z extraligových týmů se ti hrálo nejlépe a ve kterém jsi měl nejvíce přátel?

2)Plánujete nějakou autogramiádu?popřípadě kde a kdy....

3)Hraješ nějaké hry na PC nebo na PLAYSTATIONU?

4)Jaký je tvůj oblíbený soupeř a který je tvůj neoblíbený?

Moc díky za odpověď...

Odpověď:
1.) Dá se říct, že skoro všude mám nějaké známé, kamarády.

2.)To je otázká pro vedení klubu. Určitě bych souhlasil s myšlenkou, udělat setkání s fanouškama.

3.)Už nehraji. Docela často jsem to hrával během angažmá v Rusku. Tam jsem si krátil čas na PC nebo četbou knížek. Nejraději jsem hrával strategické hry, různé chodičky. Hlavně aby byla zaměstnána hlava :)

4.)Nemám oblíbené či neoblíbené týmy. Raději však hraji proti tabulkově výše postaveným týmům. Silnější týmy hraji víc uvolněně. Kluby ze dna tabulky naopak hraji často úpornou obranu.-luzi-
Igor Mainka 8.11.2009, 21:02
ahoj,
1) Jak bereš ty jako hráč fandění a jeho styl? Myslíš si, že i fandění je taková alchymie, jako strategie týmu?

2) Když řeknu, že rychle bubnované skandování vás žene dopředu a naopak spíše oslavující skandování vás uspokojuje, souhlasíš s tímto tvrzením?

3) Kdo z hráčů v šatně je takový ten hecíř, který třeba o pauze řekne zvýšeným hlasem: ”DO PRČIC, PRUHOVANÍ ... JSOU PROTI NÁM, ALE NEMŮŽOU NÁS ROZHODIT, MUSÍME JE ROZBÍT. JDEME DO TOHO!!!

4) Někteří hráči říkají, že atmosféru v utkání nevnímají. Jde vůbec atmosféru z hlediště nevnímat? Jestli ne, tak co ten tým vyburcuje na 120%?

5) Jaké to je pro hráče, když ho burcují vlastní příznivci a tým šlape na 120% a naopak jaké to je, když proti vám hraje tým na 120%?

Odpověď:
To je mnoho otázek najednou. Zkusím odpovědět obecněji. Nechci aby to vyznělo jako fráze, ale dobrá a hlučná kulisa dokáže skoro zázraky. Hrál jsem v Německu, kde byla občas mimořádně bouřlivá atmosféra. Rozdíl oproti Česku je, že v Německu se fandí slušněji, bez občasných vulgarit. Musím pochválit třinecké fanoušky. Jsou fantastičtí, jsem rád, že je máme za zády. Ohledně hecíře. Je tady v kabině víc takových hecířů. Vůdčí roli by měl mít kapitán. Hlavně starší hráči musí v horších momentech něco říct a burcovat ostatní.

-luzi-
Lukáš Labaj 8.11.2009, 18:09
Ahoj Lukáši!!
Jak hodnotíš tréninkové soustředění v Nízkých Tatrách? Jste dostatečně odreagování a odpočatí, přeci jen Vás ted čeká težký soupeř a poslední dva zápasy nebyly podle ”představ”.
Dále tady mám otázku, která není přímo na tebe, ale která mě hodně zajímá a to co je stále s Jožem Balejem. Co se týče zranění, tak o tom trenéři neradi mluví, ale to jsem teď odbočil. Určitě mi většina lidí dá za pravdu, že je to velká ztráta, je to pan střelec a jako fandu Třince mi to nedá pokoj.

Díky za odpovědi, přeji příjemné angažmá ve Třinci, hlavně zdravíčko a hodně zdaru

Odpověď:
Po těch dvou posledních porážkách už na nás byla znát únava z náročného programu. Soustředění bylo určitě přínosné. Věnovali jsme se regeneraci, plavali jsme. Já byl v těch Nízkých Tatrách poprvé, je tam výborné zázemí. Snad tu pohodu ze soustředění přeneseme i do zápasu.

Jožo Balej marodil se zády. Momentálně s námi už normálně trénuje a vypadá dobře. Souhlasím, že to je vynikající hráč a střelec. Na druhou stranu i během jeho absence tým šlapal skvěle. Kluci dokázali po Jožovi zacelit mezeru. Snad už bude v pořádku a pomůže.

-luzi-

petr cizkovsky 8.11.2009, 17:56
ahoj jak se ti libi v trinci a skym si nejvetsi kamarad?

Odpověď:
V Třinci se mi moc líbí. Kamarádím se všemi.

-luzi-
Dominik 8.11.2009, 15:52
Zdravím Lukáši!

1) Vnímáš nějak více dojíždění na zápasy (srovnej s Libercem nebo Boleslaví), protože Třinec to má všude daleko(kromě Vítkovic). Nebo to nějak nevnímáš?

2)Myslíš, že se Kometa zvedne nebo bude pořád poslední?

Přeji hodně úspěchů a hlavně už nějaký ten madailový úspěch pro Třinec!

Odpověď:
1.) Je pravdou, že tak daleko jsem ještě snad nikdy v kariéře nemusel dojíždět. Trasy jsou delší, náročnější na čas. Máme příjemný autobus, cestuje se dobře. Mě osobně vyhovuje, když na vzdálenější zápasy cestujeme den předem.

2.)Nechtěl bych být špatným prorokem, ale podle toho co ukázaly i minulé sezóny tak tým, který měl špatný start do sezóny, většinou zůstal v tabulce dole. Kometa to bude mít moc složité. Myslím, že herně se určitě zvedne, bude brát body silným soupeřům, ale jsem dost skeptický, že se odpoutá od tabulkového dna.

-luzi-

Jiří Ipser 7.11.2009, 12:00
Zdravím Lukáši,
ve své kariéře si hrál jak u nás v několika klubech,tak v Rusku a Německu ve kterém městě se Ti líbilo nejvíc a kterého spoluhráče do obrany se,kterým si nastupoval a řekněme,že by to bylo možné by si chtěl do Třince a znovu si s ním zahrát.Děkuji za odpovědi a za předvedené výkony a přeji hlavně zdraví a mnoho sportovních úspěchů jak týmu tak tobě.


Odpověď:
Každá země má něco do sebe. Zahrál jsem si už v několika zemích, ale musím říct, že nemám oblíbenou destinaci. Všude to bylo zajímavé. Vždy to je hlavně o výsledcích týmu. Pokud je člověk v krásném městě, ale výkony mizerné, je to zlé. Co se týče oblíbených spoluhráčů. Nerad bych na někoho zapomněl. Nejsem typ, který chodí za trenérem a bude říkat s kým chce hrát a s kým ne. Jsem adaptabilní a vyhovím si skoro s každým bekem.

-luzi-
Ondra Toman 7.11.2009, 08:59
Jakou trojici brankářů byste si povolal na ms kdybyste byl trenér?

Odpověď:
(směje se) Nejsem trenér. Těžko se v téhle věci vyjádřit. Nemám ambice ani zvyk hodnotit či jinak komentovat výběr hráčů. Opravdu nevím koho bych nominoval. Pokud by byl zdravý, klidně ať jede Dubis.

-luzi-
Michal Samiec 6.11.2009, 10:17
Zdravím Lukáši! Mám dva dotazy...

Byl jste draftován Edmontonem, ale nikdy jste nepůsobil ani v nižší zámořských soutěžích. Nebyla nikdy možnost se do prvního týmu NHL probojovat, nebo jste vždy dal raději příležitost jistějšímu angažmá v Evropě?

Máte ještě ambice hrát na nároďák třeba velký turnaj typu MS nebo OH? Nepřekvapilo vás, že jste jako jeden z nejproduktivnějších beků ligy nebyl v nominaci trenéra Růžičky, i když jako hráč Liberce jste se tam objevoval pravidelně?

Přeji i nadále hodně zdaru v Třinci a víc povedených pumelenic od modré :-)

Odpověď:
Skutečně jsem byl kdysi draftovaný Edmontonem. Dvakrát jsem to zkoušel v kempu. Nastupoval jsem za Hamilton. Otázka proč jsem se tam neprobojoval do týmu není pro mě. Odvedl jsem maximum, abych se tam prosadil. Nic si nevyčítám. Byla to dobrá životní zkušenost.

V době mého angažmá v Liberci trénoval nároďák pan Hadamczik s pany Markem a Palečkem. Po jejich odchodu přišli jiní, s jinou filozofií. Možná nezapadám do jejich koncepce. Pokud by pozvánka přišla, určitě bych ji rád přijal. Díky za přání.

-luzi-

Další stránky
12>>