HC Oceláři Třinec » Fanzóna » Ptejte se » Josef Turek
Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 40 odpovědí v této kategorii celkem.


Jiri Vojkovsky 12.10.2012, 22:37
Dobrý den pane Turku, ještě jeden zapomenutý dotaz ohledně přesilovek a oslabení. Co chcete po hráčích, aby v nich předvedli ? Přesilovky se dají hrát na krásu do prázdné brány, ale pokud to nejde a soupeř to nedovolí, tak si myslím (a Vy ze Zlína by jste to měl vědět jo sakra dobře,jelikož to Zlín s Hamrlíkem hrál x-sezón), že se to dává jen na beky na modrou a stačí to i švihem nebo tahem nahodit na bránu na teč případné dorážky.Ale tady se to hraje celý zápas pořád stejně a jestli je jedna střela na bránu za přesilovku, tak to je moc. V oslabení jsme zatím sice na špičce extraligy,ale taky to nemusí dlouho vydržet, jelikož beci nepomáhají brankáři a vůbec mu nečistí a neodklízejí soupeře z předbrankového prostoru a soupeři celkem v klidu cloní a doráží puky.

Děkuji za odpověď a ještě jednou přeji mnoho úspěchů Ocelářům

Odpověď:
Dobrý den, pane Vojkovský.

Je to váš názor, můj názor je zcela odlišný. Momentálně jsme jedním z nejlepších týmů v přesilovkách i v oslabení. Patříme ke špičce ve vstřelených gólech a oproti minulým rokům málo inkasujeme. Přesilovky se hrají různě. Hráč musí reagovat na různé situace a nejenom podle toho, jak si to nakreslíme nebo vyzkoušíme v tréninku. Hráč musí zapojit i vlastní improvizaci.
Jiri Vojkovsky 12.10.2012, 22:03
Dobrý den pane Turku, blahopřeji k úspěšnému startu do sezóny. Je fakt, že kdybychom hráli na 4 pětky a bez toho ”guláše” resp. nepořádku a chaosu v nasazování hráčů, tak by to bylo minimálně stejné, né-li bodově lepší, jelikož v prohraných zápasech přetěžovaní hráči neměli v závěru již síly na zvrat (čehož si mimochodem všimli i hráči soupeře a zmiňovali to také v pozápasových rozhovorech a např. nebyl to nikdo ”menší” než samotný J. Jágr), ale to je jenom můj osobní názor. Nyní mé dotazy:

1) Víte, že základní část má 52 zápasů, a teprve potom začíná hlavní část sezóny - play-off? Zda-li pak budou hráči z 1. lajny stíhat regenerovat a nebudou už fyzicky i psychicky utahaní - nehledě na větší riziko zranění (ono to bude už spíše kolem Vánoc a ne až v Play Off), když se bude play-off hrát každý den? Nemluvě o tom, že hráči z ostatních lajn nebudou pořádně vyhraní, nebudou mít pořádnou herní praxi, jak vidím to nasazování hráčů a poté se od nich najednou budou čekat hory doly a ono to nepůjde. ...všechny velké výsledky-úspěchy týmy udělaly hrou na 4 lajny, jak na extraligové,tak mezinárodní scéně...

2) Zajímalo by mne, jakým způsobem nasazujete hráče na led? Zda-li máte nějaké losovací zařízení, anebo se podíváte na hráčskou lavici, a koho jste dlouho neviděl na ledě, tak ho tam pošlete (s výjimkou nonstop 1.pětky), jelikož tam dost často taháte takové esa z rukávu a děláte takové špeky,které se nevidí ani u trenéru žáčků (hráč posazený v průběhu zápasu pro nevýkon, ke konci nasazený na 1 střídání, hráči 4. lajny na 1 střídání za zápas).Např. studený Zagrapan, který nebyl půl hodiny hracího času na ledě, pošlete v herní situaci 4 proti 4 v třetí třetině za těsného stavu; studenou 4. pětku na vhazování buly v našem obranném pásmu (snad aby nejlíp dostali gól a mohlo se je posadit).Naštěstí si nedělám poznámky nebo v každém zápase bych takových situací napočítal nesčetněkrát.
,...neustálé nasazování hráčů, kterým to momentálně nejde a nepotkali se s formou (např. J. Peterek, Adamský, Rákos, Klimenta,Klouček,Lojek - mám k nim velký respekt co dokázali, úctu, fandím jim,ale nenechat je hrát za zásluhy, bohužel, pokud to zrovna nejde, tak to obměním mladými 4. lajnou a to nemluvě o hráčích, kteří mohou s přehledem nastupovat za Třinec a hrají první ligu - Hampl, Rufer, Ostřížek, Marosz - naše 4. lajna - Podešva,Orsava,Hrňa i ”5.” prvoligová lajna by s přehledem v týmech dávající prostor mladým např. Zlín, Pardubice, Slavie hráli 2., 3. lajnu a svým pohybem, agresivitou, jednoduchostí, tahem na bránu by byli jistě přínosem. Ono to už tak docela zase tak mladí hráči nejsou, už se dost vyhráli v 1.lize a někteří i extralize a dost hokejově vyrostli a v loňské sezóně pro Třinec zařídili dost bodů. Jako fanoušek Třince tady chci mít hráče jako Orsava,Hrňa,Podešva,Hampl,Rufer,Ostřízek,Marosz,ale jako jejich fanoušek-fanoušek těchto hráčů bych jim doporučil z Třince odejít a hrát hokej v extralize v jiném týmu,kde by určitě neseděli jen na lavičce nebo max. naskočili jen na jedno střídání za zápas, protože tady hokejově umřou, zakrní a promrhají veškerou svou kvalitu, talent a zahodí celou dřinu, kterou do hokeje dávají.

3) Nemyslíte, že Jura Polanský by si zasloužil více času na ledě? Je to dříč, srdcař, který nevynechá jediný souboj, a svého času, když chodil i na přesilovky, tak udělal v 52. zápasech 50 bodů.

4) Vyznáváte tezi, že příchozí hráč by měl být lepší, než-li odchovanec? V Třinci tomu tak nikdy nebylo a bohužel i vy jste zatím velkým zklamáním. O tom, že se dá šance mladým hráčům, už se tady mluví snad 10 sezón.

Děkuji za odpovědi, více odvahy a mnoho úspěchů Ocelářům

Odpověď:
Dobrý den, pane Vojkovský.
1.) Pokud bychom hráli na čtyři formace, tak dnes jsme okolo desátého místa. Žádný guláš v tom není. Nemusím mít na papírku hráče, svůj tým moc dobře znám a pamatuji si, kdo má jít na led. Některé změny, které nazýváte gulášem, jsou výsledkem toho, že chci vnést nějaké oživení. Pokud si všimnete, tak hodně zápasů otáčíme právě v závěru. Když už zmiňujete Jardu Jágra – on sám zmínil to, že Třinec hrál nejlepší hokej a že se mu ještě nestalo, aby ho někdo odstavil od hry tak, jako my při přesilovce Kladna proti Třinci.

2.) Vy už koukáte půl roku dopředu. V hokeji si můžete plánovat jen další zápas. Musíte si uvědomit, že v extralize jsou týmy hodně vyrovnané. V každém mužstvu najdete několik špičkových hráčů. Zatím máme za sebou 12. kol, nemůžete se koukat tak daleko dopředu. Nejprve se do play-off musíme dostat. To, že jsou hráči přetěžovaní, slyším od třetího kola. Momentálně za sebou máme 12. kolo a hráči jsou v perfektní kondici a nemyslím si, že to půjde dolů. To jsou jen vaše mylné domněnky. Tuhle kritiku si schovejte na jiné období až se nám třeba nebude dařit. Nedělám to podle žádného losu, ale podle vlastní intuice a zatím se nám to daří.

O tyhle hráče, které jste jmenoval, nebyl nikde jinde v extralize zájem. Pan Marek musel odvést velké penzum práce, aby tito hráči vůbec našli místo v první lize. Momentálně nemáme potřebu zasahovat do kádru.

3.) Špatně sledujete hokej. Jirka Polanský má v každém zápase přes 20 minut a už čtvrtý zápas hraje spolu s Růžičkou a Květoněm přesilovky.

4.) Základní předpoklad je ten, že mladí a odchovanci musí být lepší, než nově příchozí. Když jsou ale horší, nebudeme dělat hodné strýčky a jenom proto, že jsou z Třince, je nechávat v extralize. Chci mít v kádru nejlepší hráče a nekoukám, jestli je někdo z Olomouce, Chomutova nebo Třince. Já beru jen momentální výkonnost.
Sikora Pavel 12.10.2012, 19:14
Dobrý den, mám pár otázek.

1. Může se stát, že Ružička v průběhu sezóny odejde?
2. Byla hlavním důvodem přeřazení Ostřížka do 1. ligy jeho životospráva? S těch hráčů co jsme pustili na hostování má největší výkonnost
3. Co říkají samotní hráči na váš styl tréninku?
4. Jak to přesně bylo ohledně smlouvy s Semanem? Je pravda, že nechtěl přistoupit na smlouvu za odehrané zápasy?
5. Komu fandíte ve fotbalové Gambrinus lize?
6. Po ránu si dáváte nescafe nebo turka?

Dík za odpovědi, hodně štěstí v Třinci a poslední otázku berte s nadhledem.

Odpověď:
Dobrý den, pane Sikoro.
1.) Pokud bude podávat i nadále takové výkony, jaké podává, pak to nelze vyloučit. Už teď je o něj zájem v Rusku. Pokud to bude výhodné i pro klub, nelze vyloučit, že odejde. Budu ale rád, pokud by co nejdéle zůstal v Třinci. Není to aktuální téma.

2.) Životospráva nehrála roli. Bylo to čistě z výkonnostních důvodů.

3.) Je to otázka spíš pro hráče. Věřím ale, že moje metody přijali.

4.) Je to otázka pro management. Danovi jsem stejně jako Filipu Pavlíkovi volal. Dan se mi neozval zpět, nenastoupil první den do přípravy. Z toho jsem usoudil, že tady nechce hrát.

5.) Rád se podívám na dobrý zápas, ale oblíbený tým nemám.

6.) Po ránu piju překapávanou kávu. Děkuji za přání.
kockova michaela 11.10.2012, 23:44
dobry vecer, pane Turek v prvni rade bych vam chtela sklonit poklonu za vase vysledky doposavad a poprat mnoho stasti a uspechu v dalsich kolech....dost lidi vam tu vypisuje ,ze hrajete na tri petky a ze se hraci z predni lajny vysiluji a nevydrzi fyzickou kondici do konce )))ja myslim snad naopak ze vyborny hrac musi vydrzet -protoze je vyborny a kazda dalsi jeho vytiženi by mu mela dodat o krok kupredu!!!myslim ze vase strategie a cíl je na spravnem miste!!!jen par otazek: myslite ze varada cisti cestu ruzickovi?...myslite ze jste doma ztratili 7 bodu ze fandove malo fandi???...nemyslite si ze bonk trochu vykolejil jako strelec??? dekuji za odpovedi, s pozdravem Michaela

Odpověď:
Dobrý den, Michaelo.
Je nesmysl tvrdit, že pouze my hrajeme na tři pětky. Takto hraje daleko víc týmů, akorát se o tom nemluví. Myslím si, že lidé by si měli vážit toho, že vidí na ledě často elitní formaci. Venca Varaďa tam je od toho, aby hrál důrazněji a čistil prostor. Není tam od toho, aby jen srážel hráče. Je výborný při přesilovkách, kdy čistí prostor. Diváci fandí výborně, příčiny bych hledal jinde. Radek Bonk letos prožívá vynikající rok a buďme moc rádi, že tady působí a můžeme ho vidět v takové formě. V loňské sezoně měl 25 bodů, letos už má za dvanáct kol 16. Má našlápnuto k vynikající sezoně.
Dominik 11.10.2012, 22:41
Dobrý den

1)Máte nějaká vysvětlení, proč se dlouhodobě Třinci ani Zlínu nedaří vyhrávat v Plzni?...náhoda to asi nebude... Snad tam 19.10. konečně vyhrajeme.

2)Jak jste spokojen s hrou Klesly? Nehraje špatně, ale nečekalo se od hráče, který v NHL odehrál stovky zápasů trošku víc?

3)Hodně lidí říká, že extraliga není úplně regulérní, když má třeba takové Kladno celou pětku z NHL a některé týmy nemají posilu z NHL žádnou.Spravedlivé to moc není... Jaký názor máte na to vy?

Jde vidět, že máte vlastní názor a líbí se mi vaše metody. Letos to vypadá zase na velmi dobré umístění, tak snad se to povede.

Zdraví věrný fanda :)

Odpověď:
Dobrý den, Dominiku.
1.) To se říkalo i o Spartě a Slavii, že tam Třinec neumí hrát a letos jsme oba zápasy vyhráli. Tyhle předsudky neberu. Zlín neřeším, tam jsem skončil. Od prvního května mě zajímá jen Třinec. Budeme dělat vše proto, abychom v Plzni vyhráli.

2.) Nemůžeme čekat od hokejisty, který je špičkovým defenzivním hráčem, aby nám chodil na přesilovky, když v NHL hraje vyloženě jen defenzivu. Vzadu hraje výborně. Je to výborný chlap taky do party a v zadních řadách má pořádek.

3.) Souhlasím. Kladno bylo před příchodem posil z NHL na spodku tabulky a teď jsou skoro na špici. Slavia se taky po příchodu Červenky a Sobotky hodně zvedla. Beru to jako fakt. Děkuji za přání.

Aleš Havlíček 11.10.2012, 14:31
Dobrý den pane Turek, vím jste zodpovědný za výkony Ocelářů, ale nějak se nemohu ubránit tomu a je víc než zřejmé, že naše 2 a 3. řada silně zaostává za první lajnou.Nemyslíte, že by bylo dobré zvýšit údernost 2. řady zařazením do ní Jakuba Orsavy, který je hráč rychlý, technicky zdatný, což prokázal nejednou minulou sezónu, kdy valná většina ostatních byla v hlubokém útlumu? Tato lajna by mohla třeba hrát - Orsava, Polanský, Klimenta, třetí pak - Adamský, Peterek, Rákos či Květoň, nemohu si pomoci souhra ve stávající druhé řadě je mizerná, Květoň jen sóluje.. Nedávno jsem sledoval dva zápasy Litvínova a jejich 1. útok byla radost se dívat jak ti kluci si přihrávali a zdolávali obrany kombinací, toť našim ve druhé i 3. lajně schází... Také bych se chtěl zeptat k Hamerlíkovi: Dva zápasy precizně s přehledem a dobře, načež třetí zapás propadne..viz ze Zlínem, kdy jeho vrub na prvních dvou bramkách byl zřejmý, ať už svou váhavostí či vyražením puku před sebe, kdy soupeř byl u puku dřív než naší obránci, dole má slabiny, které se občas projeví, myslim, že by nebylo od věci pustit tam po jeho slabém zápase Hrubce, ať kluk ukáže jak je na tom? Co Vy na to?

Odpověď:
Dobrý den, pane Havlíček.
Nemáte pravdu. Nejvíc prostoru dostává skutečně první lajna, ale svůj čas si plně zaslouží. Jakub Orsava se postupně zlepšuje a mám z jeho hry radost. Peter Hamerlík chytá spolehlivě a není důvod nic měnit. Šimon Hrubec svou šanci určitě dostane. Ad Litvínov: Je hezké, že jejich hru chválíte, ale poslední roky hrají pravidelně na spodku tabulky
Tomáš Čech 10.10.2012, 21:12
Pane Turku,
co Vás vede ke skálopevnému přesvědčení, že je třeba hrát jen na tři útoky, co nejvíce využívat první útok a hlavně Martina Růžičku?
Loni pan Tlačil s Markem doslova utavili R.Bonka a ten a s ním i Třinec neměl dost sil postoupit z předkola.
Děkuji

Odpověď:
Dobrý den, pane Čech.
Jsou nejlepší a já vyznávám teorii, že klíčoví hráči musí být hodně vytížení a musí padat na huby. Chci z nich dostat vše a ne pouze 80 procent. Mě nezajímá, co bylo loni. Radek Bonk je momentálně špičkovým středním útočníkem.
Petr Kuřok 10.10.2012, 20:05
Zdravím pane trenére Turku.Na začátku bych chtěl ocenit vaší práci a obětavost pro třinecký hokej,jde vidět,že tomu ruzumíte a víte co a jak.Líbí se mi např.vaše aktivita na střídačce během zápasu.A výsledky jsou zatím dobré a věřím,že i budou:)A vůbec mi nevadí,že Růža je tak často na ledě...je začátek sezony,má dobře natrénované a neskutečnou formu...:)Ještě mám pár otázek. 1)Jak se vám líbí Třinec a okolí? 2)Kdo z kabiny nejvíc vtipkuje? 3)Jak hodnotíte zatím třinecké fanoušky? 4)Váš hokejový sen? 5)Váš oblíbený a neoblíbený soupeř v extralize? Děkuji za odpovědi.Přeju vám hodně hokejových a osobních úspěchů!:)

Odpověď:
Dobrý den, pane Kuřok. Jsem rád, že mou práci občas někdo pochválí. Díky.

1.) V Třinci se mi moc líbí. Je to menší město a připomíná mi Vsetín, kde už přes 20 let bydlím. Trenéřina je nestabilní práce, ale udělám vše proto, abych tady dlouho zůstal. Podmínky i zázemí máme v Třinci excelentní.

2.) Největším vtipálkem je Martin Adamský.

3.) Jsou kritičtí, ale snad spravedliví. Na zimáku jsou výborní.

4.) Svůj hokejový sen právě nyní žiju.

5.) Oblíbeným soupeřem je ten, kterého ten daný den porazíme. Neoblíbený je ten, který nás ten den porazí.
Petr Pepe 10.10.2012, 17:49
Dobrý den p.trenére

1.Myslíte si že správná cesta přetěžovat první formaci až do takové míry?Protože od zápasu s Kladnem nepředvedli nic a se Zlínem taktéž.

2.Máte plán ”B” pro případ že by se Růžička zranil?

3.Máte pocit že Orsava,Rufer a spol by měli sedět?Já si je dovedu představit klidně ve druhé pětce na místo na místo Peterka,Polanského a Květoně kteří hrají x-tou sezonu na krásu a bez golu.

4.Dostávají hráči od Vás finanční pokuty?Protože to co předvádějí občas za hrubky Hrabal se Zíbem tak to je do nebe volající a na úrovní 2-3 pětky.Pak se divíme že dostáváme tolik branek.Myslím že by to chtělo konkrétně u těchto obránců více pokory.Konkrétně Hrabal se tváří jak by byl vyhlášen 3 ročníky po sobě nejlepším obráncem NHL.

5.Najde se trenér který už konečně toho Lojka naučí bránit?Ten člověk má velké předpoklady být skvělým a nekompromisním obráncem.

6.Poměrně často nevidím hrát Adamského proč?Podle mně je to rychlý chytrý a soubojům se nevyhýbající hokejista.Řek bych že by se od něj mohlo učit zbytek týmů co týče osobních soubojů.

7.Neuvažujete o tom že by jste využil výluky NHL a angažoval jednoho až dva útočníky co dávají goly a mají mozek?Protože my také chceme vidět hokejový koncert,zakřičet si gol,a zároveň se trochu zahřát v té chladné hale a ne čekat do poslední minuty jestli to náhodou neprohrajeme.

8.Napsal bych pár postřehu z pohledu diváka.Frajeřinky Zíba a Hrabala bych ztrestal.Nevidím že by se využívala střelba Zíba.Určitě bych vypiloval přihrávky.Oni si bohu žel neumějí přihrát na hokejku,na střelu nebo do jízdy,70% přihrávek jde na paty,jak si to mají pak zpracovat nebo vystřelit???A ty přesilovky škoda mluvit,nudné,bez sřel obránců,bez dorážek útočníků,hrůůůůza.A osobní souboje týmů jsou zoufalé až na Varaďu a Adamského.Atd.atd.

Dík za odpovědí a přejí Vám výbornou letošní sezonu a hodně štěstí.Doufám že zvedneme letos pohár i po druhé.

Odpověď:
Dobrý den, Pepe

1.) Není to pravda. První formace se pravidelně prosazuje. Samotný Jarda Jágr prohlásil, že jsme byli nejlepším týmem, který se tam ukázal. Měli bychom si vážit, jací hráči v Třinci v první formaci hrají.

2.) Mám i plán C, D, E, F, G, H……:-)

3.) Nesouhlasím s vámi. Peterek, Polanský či Květoň mají daleko lepší výkonnost.

4.) Pokuty nedávám. Hrabal je ozdobou extraligy. Momentálně nejlepší obránce celé soutěže. Rovněž Lukáš Zíb patří ke špičce extraligy. I charakterově to jsou bezvadní kluci. Za tyhle kluky dám klidně ruku do ohně.

5.) Martin je mistrem extraligy a rovněž letošní sezonu dobře rozjel. Momentálně ale místo něho hraje Rosťa Klesla.

6.) Měl byste víc sledovat hokej. Martin Adamský má pravidelně přes dvacet minut strávených na ledě za zápas.

7.) Mou plnou důvěru má současný kádr.

8.) Nesouhlasím s vámi. Děkuji za přání.
Tomáš Wantulok 9.10.2012, 15:22
Dobrý den pane trenére,
za prvé bych chtěl říci, že jste mi svou prací velmi sympatický a fandím vám od začátku. Mnoho lidí vás odsuzovalo kvůli věku nebo pro nedostatek zkušeností, já to vidím trochu jinak a myslím, že i prozatimní výsledky ukazují, že na věku u trenéra opravdu nezáleží. Co mne ale trápí, jsou mladí. Sám mám syna, který hraje za Třinec. Proto se chci zeptat:

1) Proč je v Ačku Podešva, který zde byl již v minulosti a nijak nepřevýšil ostatní mladé?

2) Otázka téměř stejná - proč zde hraje Zagrapan, který je naprosto nevýrazný a měl dostatek prostoru se ukázat již v minulosti, leč nepředvedl do dnešního dne vůbec nic?

3) V čem jsou tito dva jmenovaní lepší, než David Ostřížek, Zbyněk Hampl, nebo Rosťa Marosz, či Rufer?

4) Jaký je váš vztah k Jirkovi Polanskému? Neměl by hrát 2 lajnu, nebo máte mezi sebou nějaky problém? Je to jeden z mála hráču Třince, který maká zápas co zápas, ale přesto v zápase tuším se spartou zahříval lavičku?

5) Kdo je vaším trenérským vzorem a čeho by jste chtěl dosáhnout ve své kariéře?

Děkuji za odpovědi a přeji mnoho úspěchu na lavičce Třince.

Odpověď:
Dobrý den, pane Wantulok.
1.) Martinu Podešvovi běží smlouva, která byla podepsána před mým příchodem. Loni měl výborný rok ve Znojmě v EBEL lize, kde dal 11 gólů a 17 asistencí. Dostal šanci v letní přípravě a nezklamal. Je to tvořivý střední útočník a momentálně je na hraně 4. a 5. formace. Je na hraně a čeká na svou šanci.

2.) U mě Zagrapan nedostává druhou šanci, ale první. Nezajímá mě, co bylo před sezonou. Přišel před letní přípravou a svým přístupem si zasloužil místo.

3.) Jsou lepší v hokejové výkonnosti.

4.) Jirka má mojí absolutní důvěru a moc dobře to ví. Jeho ice-time je pravidelně přes 20 minut a poslední 4 zápasy hraje často i přesilovky s Růžičkou a Květoněm. Musíme si uvědomit, že Jirka loni končil sezonu ve 4. pětce a byl skoro na odchodu z klubu. Tohle jsem radikálně zastavil a Jirka nám důvěru vrací velmi kvalitními výkony.

5.) Nemám žádný trenérský vzor. Nikoho neobdivuji ani nekopíruji. Momentálně prožívám s Třincem svůj trenérský sen. Díky za přání.

Další stránky
1234>>
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Zlín