HC Oceláři Třinec » Fanzóna » Ptejte se » Jakub Štěpánek
Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

<span>Fanzóna</span>  »  Ptejte se  »  Jakub ŠtěpánekOdpovědi gólmana třineckých Ocelářů Jakuba Štěpánka.


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 13 odpovědí v této kategorii celkem.


Dominik Jemelka 4.5.2020, 11:59
Ahoj Kubo. Jak se ti chytalo ve Frýdku-Místku a jak te prijali kluci v kabině. Co si myslis o hale Polarka a jestli ses byl podivat po městě třeba na nějaké pamatky. V Třinci jsi tedkom golmanska jednička co odešel kvača. mas obavy o svuj post golmanske jedničky když přijdou nove posily?? Diky za odpovědi a držím ti palce at se ti daří, a doufam ze az se rozjede sezona zase do plnych obratek tak pomůžeš k obhajobě titulu. S pozdravem Dominik Jemelka

Odpověď:
Ahoj Dominiku.

Přijali mě tam v pohodě. Za možnost hrát ve Frýdku jsem byl vděčný, protože měsíc předtím jsem nikde jinde nechytal. Nebudu vám lhát, měl jsem z toho obavy, protože první liga je trochu jiná a dlouho jsem jí nechytal. Nakonec to dopadlo výborně, dvakrát jsme vyhráli a porazili docela silné soupeře. Frýdek měl mladý tým a znal jsme jen Dandyse (Lukáše Danečka) a Milana Mikulíka. Ve Frýdku jsem byl jen týden a půl a byl to příjemný čas.

Hala Polárka je pěkná. Když si vzpomenu na to nevyužité monstrum, co tam stálo předtím, tak Polárka je krásná. Pro potřeby Frýdku-Místku velmi útulná a dostačují arénka.

Abych se přiznal, tak město moc neznám, Frýdkem hlavně projíždím cestou do Ostravy. Slyšel jsem ale, že město je hezké, tak to budu muset brzy napravit.

Obavy o svůj post nemám. Co jsem stačil poznat, tak trenér Varaďa má rád, když je zátěž pro oba gólmany rovnoměrná. Myslím, že by chtěl dva rovnocenné brankáře, kteří by to odchytali. Konkurence se určitě nebojím, protože toto je nedílná část sportovního života. Momentálně ale nevím, s kým tady budu působit, proto tuhle otázku ani neřeším.

Děkuji za přání.

Wojtek Pietraszko 30.4.2020, 11:41
Ahoj Kubo!
Par sezón jsi působil v Rusku, proto bych chtěl tě zeptat, jak se na čas strávený v této soutěži vzpomínáš? Jak vypada Extraliga a ostatní evropské soutěže v srovnani s KHL (myslim nejen sportovni úroveň, ale také jaki je rozdíl v fungování klubů, fanouškovskou scenu atd.).
Jak blízko NHL jsi byl? Měl jsi nějakou nabídku chytat v této soutěži?
A myslíš ještě na nějaké zahraniční angažmá nebo na hru v národním týmu?
Těším se na tebe v příští sezoně a přeju hodně úspěchů nejen v sportovním, ale také v osobním životě! At´ se ti daří!

Odpověď:

Ahoj

Vzpomínky jsou z větší části pozitivní. Rusko mi hodně dalo. Za ty roky jsem se například naučil obstojně rusky, azbuka mi nedělá problém. Do dneška si na internetu čtu v ruštině zprávy, většinou ty hokejové. Trochu bych se už trápil ohledně psaní, ale čtení a konverzace mi nedělá nejmenší problém. Negativem bylo hodně času, který jsme v Rusku museli trávit v letadlech a na letištích.

Každý klub má jiné možnosti. Co vidím tady v Třinci, to je absolutní špička. Zázemí a komfort okolo týmu, to jsme neměli ani v Petrohradu, kde bylo vše taky na vysoké úrovni. Servis pro hráče je v Třinci fakt výborný. Trochu horší to bylo třeba v Čerepovci, kde kustod už končil, tak svou práci docela hodně zanedbával. Začal trénink a my jsme neměli připravenou vodu. Nechci, aby to vyznělo tak, že jsme nějaké primadony, ale k profi sportu toto jednoduše patří. Super to bylo například v Bernu. Tam vzpomínám hlavně na parádní kulisu. Na každý domácí zápas chodilo šestnáct tisíc lidí, to byla nezapomenutelná atmosféra. Švýcarsko je srdcovka. V Rusku jsem se cítil jako doma, ale pokud bych si měl pár let zpátky vybrat, tak jdu raději do Švýcarska, klidně za třetinu peněz, co by mi nabídli v Rusku. Tohle ale není na pořadu dne, protože jsem teď v Třinci, kde jsem opravdu šťastný!

Nikdy jsem neprošel NHL draftem, nebyl jsem na osmnáctkách ani na dvacítkách. Do svých 22 let jsem chytal jen první ligu v Porubě, až pak extraligu za Vítkovice. V mládí jsem ani nemohl mít přehnané ambice. Nejblíž NHL jsem měl jeden rok, kdy jsem končil sezonu někdy v únoru a měl nakročeno do zámořské farmy. Vše už bylo domluveno, ale nakonec trenér gólmanů onoho týmu mi sdělil, že ztratili zájem, protože tam měli své brankáře. Krátce poté jsem znovu podepsal v Rusku a žádný další kontakt s NHL už nikdy neproběhl.

Nad žádným angažmá v zahraničí momentálně určitě neuvažuji, Třinec je špičková organizace, nemám nejmenší důvod myslet na jiný klub. Spokojená je také moje rodina, že po dlouhých letech nemusí nikam cestovat. Věřím, že tady nějaký čas vydržím.

Děkuji moc za přání.

Matej Grečmal 29.4.2020, 16:57
Zdravím Jakub.
Chcel by som sa spýtať, či máš zaužívaný rituál pred zápasom. Bojoval si o post brankárskej jednotky s niekym koho si nenávidel ?

Odpověď:
Zdravím tě Matěji,

Vyloženě rituál nemám. Brankářskou výstroj už oblékám tak nějak automaticky. K tvé druhé otázce - nejsem konfliktní typ a nemám rád mezi gólmany napětí. Ve své kariéře jsem měl asi velké štěstí, že jsem s druhým gólmanem neměl problém. V Rusku jsem možná měl jednou situaci, kdy jsem chytal častěji než druhý kolega. Z něj jsem cítil lehkou averzi, ale neoplácel jsem stejnou mincí a snažil se odvádět to nejlepší, co umím. 

Martin Kajzar 29.4.2020, 14:30
Dobrý den, Jakube! Mám na Vás pár dotazů. Jsme přibližně stejně staří...určitě jste taky vzhlížel jako kluk k NHL.
1. Kdo byli Vaši oblíbení brankáři?
2. Mohl byste mi jako laikovi popsat, v čem je zásadně jiná technika chytání oproti době před 20-25 lety?
3. Jistě jste v Třinci spokojený a máte zde dobré zázemí, nicméně kde se vidíte na konci kariéry? Někde doma?
4. Co Vaše další vyhlídky? Určitě máte nějaké plány a nepůjdete po vzoru Haška nebo Čechmánka do podnikání :-)
Mějte se fajn, přeji Vám pevné zdraví a co nejdelší aktivní kariéru!
S pozdravem
Martin K.

Odpověď:
Zdravím Martine,

1. Patrick Roy. Abych řekl pravdu, jako dítě jsem k NHL úplně nevzhlížel, měl jsem skromnější cíle.

2. Není třeba koukat 20 až 25 let zpátky. Hodně se toho změnilo už za takových 10 až 15 let. Dřív se nepoužívaly třeba reverzy u tyček, kdysi gólman víc stál, dnes se hodně chodí dolů,  nyní se víc "slajduje", což kdysi tolik nebylo. Změnil se styl bruslení, jinak se brousí brankářské brusle.

3. Dopředu moc nekoukám, neplánuji nic v horizontu pěti let. Když jsem kdysi měl nějakou vizi, nakonec bylo vše jinak. Žiju vždy přítomnosti. V Třinci jsem momentálně hodně spokojený, jsem tady šťastný. Hlavně mám radost, že po deseti letech cestování po světě jsem konečně doma.

4. Snažím se mít nějaké finanční investice, ošetřit si tuto oblast tak, abych po konci kariéry nemusel řešit žádné existenční problémy. Na podnikání nemám povahu a potřebné buňky. Nechci dělat nic, čemu pořádně nerozumím.

Mockrát děkuji za přání.

Jan Veselý 28.4.2020, 11:14
Dobrý den,jmenuji se Honza a je mi 10 let.Jaká jiná arena kromě Werk Areny se vám v extralize líbí nejvíce a do jaké areny jezdíte nerad a do které rád?
P.S. Na všechno odpovídat nemusíte.Děkuji.

Odpověď:
Zdravím tě Honzo,

Krom WERK ARENY se mi líbí liberecká hala, protože je podobná té třinecké. Nevadí mi vyloženě staré zimáky, třeba tribuny nebo led. Vadí mi ale zastaralé zázemí, kde není možnost se před zápasem pořádně protáhnout, rozcvičit se.  Napadá mě třeba Zlín, kde je malinká kabina a skromný prostor k rozcvičce. Nerad jezdím do Plzně, ale ne kvůli zimáku. Nevadí mi tam ani občasná vulgarita publika, to se dá přežít. V Plzni se mi jednoduše ještě snad nikdy nepovedlo vyhrát. Atmosféra je tam divočejší, ale to mi vůbec nevadí.

Jiří Olšák 27.4.2020, 23:49
Zdravím Kubo. Jaký byl tvůj nejlepší zápas za repre který jsi chytal? Kdo tě přivedl k hokeji? Děkuji za odpovědi. Pozdravuje Tě babička Liduška z Karviné.

Odpověď:
Ahoj Jirko,

Nejlepší byl asi zápas o bronz během MS v roce 2012 ve Finsku. Bylo to zároveň naposledy, kdy jsme jako nároďák na MS získali medaili. Fini tehdy měli asi patnáct hráčů z NHL, fakt nabitý kádr, hráli doma v Helsinkách, ale nám se povedlo vyhrát 3:2.

K hokeji mě přivedli rodiče.

Babičku Lidušku zdravím!

Tomáš Čech 27.4.2020, 10:47
Jakube,
kterého golmana z extraligy by jsi chtěl mít k sobě?
Díky
Odpověď:
Bude to možná znít blbě, ale klidně bych pokračoval s Kvakym. Musím říct, že mi to s nim vyhovovalo.

Kamil Zatopek 24.4.2020, 19:26
Ahoj
Pocházíš z Valašska, máš proto rád slivovicu? :-)
Myslíš, že Vsetín se v brzké době dostane zpět do extraligy?
Držím palec, ať ten titul s Třincem vybojuješ! :-)

Odpověď:
Ahoj Kamile. Tvrdý alkohol prakticky nepiju, ale slivovici používám vyloženě na léčebné účely. Vnímám ten nápoj jako medicínu, když mi není dobře. Doma vždy nějaká zásoba byla, nějaký demižónek by se našel (usmívá se). Jsem ze Vsetína a občas si z Valach něco pro případnou návštěvu přivezu.

Nevím. Spekuluje se o rozšíření extraligy, což může být pro Vsetín větší šance. Když se sejdou všechny faktory, tak to může být reálný sen. Otázkou je, zda by to Vsetín dlouhodobě udržel. Extraligu bych ale Vsetínu pochopitelně přál. Po tom všem, čím si ten klub prošel, kdy v podstatě zkrachoval, bych jim návrat mezi elitu přál. Ze Vsetína jsem odešel, když mi bylo patnáct a teď už tam jezdím jen za mamkou.

Díky.

Petr Baron 23.4.2020, 13:16
Ahoj Jakube,
1. Jaká je podle vás úroveň české extraligy v porovnání s KHL?
2. Jak by vypadala ideální pětka z hokejistů, se kterými jste hrál v jednom týmu? (na klubové úrovni)
3. Pomýšlíte ještě na účast v reprezentaci anebo to už je uzavřená kapitola?
Díky za odpověď, hodně štěstí
Odpověď:
Ahoj Petře,

1. To srovnání nevyzní pro extraligu špatně. V KHL jsou velká hřiště, proto se hodně bruslí. Někteří hráči jsou odskočení, přichází tam velká kvalita i ze zahraničí, plus TOP hráči z Ruska, kteří přijdou z NHL. V KHL bych viděl takových pět až šest týmů, které jsou "odskočené" od ostatních. Zbytek klubů je přibližně na úrovni nejlepších týmů extraligy.

2. To bude těžká volba. Na beku bych volil asi Sergeje Zubova z Petrohradu, to byl TOP obránce. Jako dalšího bych určil Míru Blaťáka. Pokud se týká útoku zvolil bych možná Petra Čajánka. Vím, že soupeři ho neměli rádi, ale pro svůj tým udělal vždy maximum. Hodně mi pomohl během první sezony v Petrohradu, na to nikdy nezapomenu. Bez něj bych tam byl ztracený. Dalším útočníkem by byl Andrew Ebbet, se kterým jsem působil v Bernu. Strašně šikovný a přitom skromný Kanaďan. Byl jsem nadšený, že jsem ho mohl poznat. V NHL neudělal nijak hvězdnou kariéru, ale v Evropě se prosadil. V Bernu za pět let vyhrál asi tři tituly, dvakrát byl nejlepší hráč play off. Ze současných spoluhráčů bych do ideální pětky vybral Matěje Stránského. Straňas, to je legenda! (usmívá se)

3. Reálně si myslím, že nároďák je uzavřená kapitola. Nevím, co by se muselo stát, abych dostal pozvánku. Jedině pokud bychom v extralize dominovali a měl jsem neskutečnou fazónu. Konkurence na brankářské pozici je v repre velká, navíc věk nezastavíte. Nikdy neříkej nikdy, ale myslím, že už povolaný nebudu.

Díky.
Simona Cochlarová 22.4.2020, 11:00
Mám pár dotazů:
1) Máš raději hory nebo moře?
2) Jakou hudbu nejraději posloucháš?
3) Oblíbený film?
4) Další oblíbené sporty?
5) Kdybys nebyl hokejista, jakou práci bys vykonával?
Díky za odpovědi.

Odpověď:
1) Rád jezdím každý rok k moři, ale hory mám taky rád. Proto volím obě varianty.

2) Nejraději mám puštěné rádio. Oblíbený žánr nemám, pouze nesnáším dechovku a techno.

3) Ani ne film, ale v poslední době jsem si oblíbil seriál s názvem "Narcos". Pojednává o drogových kartelech. Tahle tématika mě dost zajímá.

4) Krom hokeje mám rád fotbal a tenis. V dětství jsem chodil do přípravky fotbalu a házené, nakonec to ale naštěstí vyhrál hokej.

5) Těžko říct. Co vím určitě, studoval bych. Mám maturitu na obchodní akademii a zřejmě bych zkusil vysokou školu. Docela mě bavila matika.


Další stránky
12>>