HC Oceláři Třinec » Fanzóna » Ptejte se » Zbyněk Irgl
Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 14 odpovědí v této kategorii celkem.


Jiří Siostrzonek 9.10.2014, 00:09
Ahoj Zbyňo.
Mam pár otázek.

1) někde jsem četl, že v ELH jsi přemýšlel jen o Třincu a Vítku, bylo to proto, že jsi chtěl zůstat v okolí Ostravy (rodné město a máš tu někde postavený třeba nějaký baraček?) a nedojíždět dálky? A nebo nebyly nabídky tak lákavé? Sparta, Plzeň, Zlín... tam myslím, že by se taky snajpr taktéž hodil a předpokládám, že mají stejně vysoké ambice jak u nás v Třinci a finančně by to taky myslím zkousli. Aj Kometa, ale ta už měla Tona....

2) Sleduješ někde děkovačky po vyhraném zápase od Šimona? A nelanaří Vás třeba aby jste mu s tím nějak aktivně pomohli? ;) Je takový šoumen aj v kabině?

3) Jakým jazykem se dorozumíváte v Rusku kde jsi hrál? Rusové asi nejsou moc ochotní se učit angličtinu a mluvit tak třeba Ruští trenéři. A zase na druhou stranu, ne každý, hlavně ti mladí umí ruštinu, tak by mně zajímalo jak to tam funguje.

Jinak přeju hodně štěstí, ať se Ti u nás libí a daří aspoň tak jako teď, vydržíš tu u nás co nejdéle (i když KHL je někde jinde než EHL ze sportovního i finančního hlediska) a dovedeš nás v lize s ostatníma co nejdál...

Odpověď:
Zdravím.

1.) Od začátku jsem zvažoval jen dvě možnosti - Vítkovice a Třinec. Mám tady v regionu zázemí a rodinu, proto jsem nikam jinam ani nechtěl.

2.) Abych řekl pravdu, Šimonovy děkovačky spíš jen slyšíme, když už jsme v šatně. Je moc dobře, že tohle dělá, protože hokej se hraje pro lidi. Myslím si, že oba gólmani si ty závěrečné děkovačky nejvíc zaslouží, protože v bráně stojí sami, nikdo jim nepomůže. Je fajn, když si potom vychutnají děkovačku s fanoušky.

3.) V kabině jsme komunikovali rusky, což je hlavní jazyk. S cizinci se bavíte anglicky.

Děkuji mockrát za přání. Vynasnažíme se uspět a udělat fandům radost.
Roman Szotkowski 4.10.2014, 20:56
zdravím Zbyňku,
zaprvé jsem moc rád, že jste přestoupil do Třince mám jen jeden dotaz. Ve smlouvě máte dodatek o tom, že můžete přestoupit během sezony, pokud dostanete nějakou zajímavou nabídku ze zahraničí a můj dotaz tedy zní: jak moc zajímavá by ta nabídka musela být pro to, aby jste z Třince odešel respektive jestli nezvažujete nakonec zůstat v Třinci celou sezoonu. Myslím, že pro tým by to bylo hodně prospěšné a byla by veliká šance na to ,,udělat” titul.
Díky moc za Váš čas přeji, ať to padá stejně jako doted ;)

Odpověď:
Zdravím Romane. Nebude to tak, že dostanu nabídku a půjdu kdekoliv. Musel by to být klub, kde vidím nějakou perspektivu. Rozhodně bych ale nechtěl prožít sezonu jako loni. Jsem v Třinci maximálně spokojený, proto nikam neutíkám. Děkuji za přání.

David Moravec 2.10.2014, 19:29
Ahoj Zbyňku,

předem Ti chci poděkovat za tvou práci v týmu - jsi největší posila za poslední sezóny a máš skvělou formu - jen tak dál! :)

Mám pár otázek.

1) Co říkáš na novou halu? A hrál jsi v té naši staré? Je to velký rozdíl co?

2) Jak by jsi porovnal naši a Vítkovickou halu?

3) Jak by jsi mohl nějakými slovy porovnat naši halu, fanoušky, vedení atp. s Ruskem?

4) Co říkáš na fanoušky Vítkovic, kteří si pořád nedokážou připustit tvůj přestup do Třince, a nadávali na Tebe na derby? Nepřijde Ti to přehnané? A líbilo se ti zastání Třineckých fanoušků? :)

Díky moc za odpovědi a ať se Ti stále tak daří!

Odpověď:
Ahoj Davide.

1.) Na staré třinecké hale jsem hrál od žákovských let. Tehdy se nám hrálo dobře. Letos jsme tam měli pár tréninku a už jsem si říkal, že na extraligu to už moc vhodné není.

2.) Tohle porovnávat moc nejde. Třinecká hala je nádherná, v celé Evropě něco takového nenajdete. Jsem naprosto nadšen zázemím i servisem, který tady máme.

3.) Jsem rád, že třinecká hala je menší ale velmi útulná. Myslím si, že ze strany vedení to byl promyšlený tah. Pro tento region je to naprosto dostačující kapacita. Třinecký kotel opravdu jde slyšet.

4.) Vítkovičtí mají na to právo, žijeme v demokratické zemi, kde každý může vyslovit svůj názor. Možná mě to lehce zamrzelo, ale taky jsem se zasmál. Ještě jednou chci poděkovat třineckým fandům, že mě v tom nenechali a na vítkovické skandování odpověděli svým způsobem.

Děkuji za přání.
Petr Cieslar 2.10.2014, 18:42
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jakou používáte hokejku a zdali jste si ji nechal nějak speciálně ohýbat či jinak osobitě upravovat?
Díky a ať se daří!

Odpověď:
Dobrý den, Petře. Používám hokejku značky Easton. Máte správné tušení, nechal jsem si udělat hokejku "na míru". Poprvé po zhruba deseti letech mám speciální zahnutí.
Petr Pepe 2.10.2014, 13:46
Dobrý den Zdeňku
Na úvod bych chtěl říct,že jsem rád že jste zakotvil právě v Třinci,aspoň pookřejou Polanský s Adamským.
1.Jste rád že jste v Třinci?
Četl jsem skoro všechny možné články ohledně Vašeho příchodu k ocelářům,ohledně peněz,ohledně klubismu atd.Sám Černík se nepřímo vyjádřil že je zklamaný že jste nepodepsal Vítkovice.Na jedné straně mu rozumím,protože si Vás tzv.vychoval a je logické že očekává Váš příchod zpět.Jenže každá mince má dvě strany.Hokejová kariéra je krátká a hráč si potřebuje vydělat co nejvíc a to on vůči Vám si myslím nesplnil.A k tomu se vážou mé další otázky.
2.Můžete prolomit ledy a říct kolik peněz jste podepsal,a když ne,tak proč?(myslím si že hokejoví fandové nejsou hloupí)
3.Když je hráč kvalitní měl by být dobře zaplacený,ale co když neodvádí adekvátní práci???Neměl by ty peníze vracet?(vžijte se role majitele klubu)
4.Ve smlouvě mate klauzuli,že když se ozve jiný klub tak že můžete odejít.Musí mít stejné ambice jako Třinec získat titul,nebo Vám stačí když na tom budete platově lépe jak v Třinci?!
5.Kdyby jste získal titul v Třinci,nezvedla by se vaše cena na trhu hráčů pro další sezonu?
6.Konečně máme novou halu na kterou můžeme být díky vedení patřičně pyšní,podle Vás je tam vše co má být,nebo by jste tam ještě něco přidal(něco co jste viděl v jiných klubech)
7.Některé špičkové fotbalové kluby mají různé stroje a zařízení na testovaní fyzičky,kondice hráče atd.,ocenil by jste kdyby to měli i v Třinci?Takhle by se aspoň vidělo kdo na to má a kdo ne.
8.Co vy a NHL myslíte na to nebo už je pozdě?
9.Dokážete být flexibilní a hrát v kterémkoliv útoku a pozici?
10.Trenéři jsou v pohodě nebo by to chtělo někoho přísného a nekompromisního jako je třeba V.Růžička nebo M.Říha?
11.Myslíte si že je tým kvalitně sestaven jak vykonostně tak povahově?
12.Tak to je vše :),přejí Vám hodně zdraví,hráčské pohody a hlavně hodně kanadských bodu ať si Vás všimnou v lépe placených ligách.Ale jedním dechem a škodolibě dodávám že kdyby si Vás nevšimli já budu jenom rád.

Odpověď:
Dobrý den Petře, jmenuji se Zbyněk, nikoli Zdeněk.

1.) Rozhodnutí jít do Třince bylo správnou volbou, ani na vteřinu jsem nelitoval.

2.) Na téma peněz už bylo dost řečeno i napsáno. Neberu tady málo ani hodně. Prostě tak akorát :)

3.) Je to ošemetné. Když se nedaří, neznám hráče, kterého by to nemrzelo a nesnažil se s tím něco udělat. Každý hráč ale musí makat na sto procent a věřit, že vše se jednou v dobré obrátí.

4.) Pokud by nabídka odjinud přišla, mohu to zvážit, jestli to bude zajímavé po hokejové stránce. Je jasné, že třeba v Rusku jsou trochu jiné peníze, ale tohle není rozhodující faktor. Nechtěl bych už nikdy zažít to, co jsem musel absolvovat loni.

5.) Nemyslím si, že by se cena zvedla. Kluby už moc dobře vědí, co ode mě čekat.

6.) Absolutně nic mi tady nechybí. Co se týče haly, zázemí pro hráče je fantastické. Myslím si, že v celé Evropě nikdo jiný tak špičkové podmínky nemá.

7.) Před každou sezonou se dělají přesné testy, něco to ukáže. Já ovšem zastávám názor, že pravda se stejně ukáže až na ledě.

8.) Na NHL myslím neustále, ale už je bohužel pozdě (směje se).

9.) Mám rád v lajně hráče, na které jsem déle zvyklý. Člověk potom ví, kde si má najet, ví, co od druhých čekat. V každém zápase ale přijde chvíle, kdy trenéři potřebují něco přehodit, my se tomu musíme přizpůsobit.

10.) Naše trenérská dvojice je hodně nekompromisní. Trenéři sice jsou kamarádští, ale zároveň mají obrovský respekt. Když něco Venca Varaďa nebo Jirka Kalous v kabině řeknou, všichni s napětím sedí a poslouchají. To by pak šlo slyšet, kdyby spadl na zem špendlík. Trenérský štáb opravdu má obrovský respekt a autoritu.

11.) Myslím, že náš tým je vyvážený a chce uspět. Je tady cítit hlad po úspěchu, což je pro fungování týmu nejdůležitější. Asi nevyhrajeme všechny zápasy, ale pokaždé jdeme na led s tím, že se maká naplno.

Děkuji za přání.
Jiří Wrzecionko 2.10.2014, 13:02
Zdravím Zbyňku,

snad ani nemám smysluplnou otázku. Chci ti jenom poděkovat za to, že jsi Ocelář, poněvadž na tebe je radost se koukat co dovedeš s pukem na ledě. Přeju ti ať si držíš formu a vyhýbají se ti zranění.

Odpověď:


Ahoj Jirko. Děkuji za tyhle slova, potěšilo mě to.
David Koždoň 2.10.2014, 12:19
Ahoj Zbyňku, chtěl bych se zeptat co říkáš na Třinecký kotel a celkově atmosféru při zápasech v Nové Werk aréně... Díky a hodně štěstí.

Odpověď:
Ahoj Davide.

Kotel fandí výborně, atmosféra je moc pěkná. Děkuji za přání.
Josef Studenič 2.10.2014, 10:34
Ahoj Zbyňo chtěl jsem se zeptat jak ti vyhovuje lajna ve ktere hraješ a jak se ti libi styl hry třince? Jsi rad nakonec že jsi v třinci než ve vitkovicich ? co se ti honilo hlavou jak ti vitkovičti fanoušci nadavali? Hlavně jsem rad že jsi u nas v tymu jak si byl na jsi sympaťak.Přeju ti ať ti to střili ;) S pozdravem věrný fanoušek OCELAŘU Josef Studenič dik za odpověď. ps: kdo je tvuj vzor nebo byl :)

Odpověď:
Ahoj.

1.) Náš styl se mi musí líbit. Je to sice fyzicky náročné, ale velmi platné. Někdy nás to stojí hodně sil, ale soupeř je na tom ještě hůř. Věřím, že tento styl nám přinese úspěch v play-off.

2.) Absolutně nelituji toho, že jsem v Třinci. Byla to správná volba.

3.) Hlavou se mi nehonilo nic. V duchu jsem se jen smál. Každý má právo na svůj názor.

Děkuji za přání.
Patrik Odehnal 2.10.2014, 08:37
Ahoj Zbyňo. Kolem přestupu k HCO byl pořádný poprask hlavně z ostravské strany. Mne by zajímalo jen jedno ještě k tomu: Kdo tě přemluvil abys přišel k nám do třince? Vím že peníze to nebyly a chtěl jsi zkusit něco nového. Řekni nám něco víc. :) Podle mne si předčil odcházejícího Martina Růžičku proto přeji stejnou či lepší výkonnost a vydrž u nás.Díky...

Odpověď:
Ahoj Patriku.

Bylo to čistě mé rozhodnutí, nikdo jiný za tím nestál. Martin Růžička je skvělý hráč, ale myslím si, že typově jsem trochu jiný. Proto bych se nerad srovnával.
Tomáš Čech 2.10.2014, 08:13
Dobrý den pane Irgle,
držím Vám dále palce, ať se vede.
Chtěl bych se zeptat na Rusko. Jaké tam chodí návštěvy a co dělá vedení klubů, aby byly co největší?
Něco, co by se dalo použít i tady, protože snad krom zápasu úvodního se nedaří vyprodat arénu.
Děkuji

Odpověď:
Zdravím. V Rusku lidé hokej mají rádi, s návštěvami tam většinou problém nebýval. Málo lidí chodilo hlavně v Moskvě, kde je spousta dalších možností, jak trávit volný čas. Myslím si, že v Třinci jsou návštěvy krásné. Možná to zkresluje počet permanentek, kdy si je lidé nakoupí, a potom přijdou jen na některé zápasy nebo na play-off. Věřím ale, že když nastane venku horší počasí, stadion se bude ještě víc plnit.

Další stránky
12>>
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Zlín