HC Oceláři Třinec » Fanzóna » Ptejte se » Jiří Dopita
Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 28 odpovědí v této kategorii celkem.


David Szmek 10.2.2016, 21:19
Dobrý den,
Přeji Vám v třineckém týmu co nejvíce úspěchů a rád bych se zeptal na pár otázek. Na hokej chodím více než deset let pravidelně a proto mé otázky se budou týkat i minulosti.

1- Jakého hráče z Třince, který nastupoval proti Vám si nejvíce pamatujete a který byl ve vašich očích nejlepší.

2- Plánujete s týmem návrat k ofenzivnímu hokeji nebo jste spíš zastáncem defenzivního stylu hry?

3- Bude v Třinci ještě letos hrát Kamil Kreps?


4- Proč hraje Adamský a Polanský ve 4.pětce když to je dlouhodobě nejproduktivnější duo ocelářů?

5- Který je Váš oblíbený hráč v Třinci?

6- Proč jste se rozhodl v Třinci trénovat a jaké máte plány do budoucna?

7- Jaká byla podle Vás fyzická připravenost hráčů po tom co jste převzal tým?

8- Který brankář je podle Vás jednička pro Playoff?

9- Není až moc velká konkurence v obraně? Napočítal jsem 9 zkušených obránců. (Klesla, Roth, Stehlík, Nosek, Hrabal, Linhart, Jank, Galvas, Doudera)


Děkuji za odpovědi.


Odpověď:
Dobrý den.

1.) Jako první mi na mysl přijdou Ríša Král, Radek Bonk, Honza Peterek.

2.) Nemyslím si, že hrajeme defenzivně, ale bránit se musí. Nastřelování puků či bránění nemám rád, chceme hrát útočně, ale s poctivou defenzivou. Co z toho, že dáme pět gólů, když šest dostaneme? Nehrajeme betonářský hokej, chceme hrát v této fázi hlavně účelně.

3.) Kamil se postupně dává do kupy. Trénuje a uvidíme, jak se to bude posouvat dál. Věříme, že ještě bude hrát.

4.) I ve čtvrté formaci mají hodně prostoru. Výhodou je, že dost často hrají proti slabším lajnám soupeřů.

5.) Jako trenér se na kluky dívám naprosto stejně, každý z nich má nějakou historii. Nebudu proto specifikovat, kdo je mým oblíbencem.

6.) Bylo to hrozně rychlé. Neplánoval jsem, že budu trénovat před koncem minulého roku, chtěl jsem počkat klidně až na další sezonu, co se naskytne, ale oslovil mě s nabídkou Pavel Marek. Využil jsem to a za tu šanci jsem vděčný.

7.) Kluci na tom fyzicky nejsou špatně. Kdo sportoval, ten moc dobře ví, že kolikrát se to odvíjí od hlavy. Když nejde hlava, nejdou nohy. Jsou zápasy, kdy vedeme po druhé třetině o gól, vypadá to, že nemáme sílu, ale kluci to mají v hlavách, že chtějí vyhrát, podvědomě trochu víc brání, místo toho, aby hráli aktivní hokej. Z toho někdo mohou fandové vyvodit, že nemají kondici, ale psychika má velký vliv.

8.) Máme dva kvalitní gólmany. Rozhodujeme se vždy až podle momentální situace.

9.) Někteří jsou zranění, proto jsme museli reagovat posílením. Konkurence v obraně je vždy pozitivní.

Jiří Pospíšil 10.2.2016, 20:57
Vážený pane trenére!

1. Před několika dny skončila anketa Sympaťák WSM ligy, kterou nakonec vyhrál Matouš Venkrbec. Podle všeho to je dost charakterní člověk. Vede mě to k úvaze, že mít tým šikovných hokejistů s dobrým charakterem je přáním každého kvalitního trenéra. Má současný tým Ocelářů tyto kvality? A mohl byste ze své hokejové historie uvést některý tým, jehož jste byl součástí jako hráč či trenér, který byl jak hokejovým uměním, tak lidským charakterem nejkvalitnější?

2. Přál byste si, aby se letos ve finále hokejové extraligy potkaly týmy Třince a ještě nedávno Vaší Olomouce?

Přeji hodně úspěchů!


Odpověď:

1.) Matouše osobně znám, poznal jsem i jeho tátu. Je to hodný kluk a velmi šikovný hokejista. V Třinci jsem nenarazil na charakterově špatného hráče. Nesetkal jsem se s tím, že by se některý člen kolektivu choval špatně. Během své kariéry jsem měl štěstí na týmy, kde to klapalo jak po herní, tak i lidské stránce.

2.) Určitě by to bylo zajímavé! Nejprve se ale musíme soustředit na postup do play-off, potom se můžeme bavit dál.

Děkuji za přání.

Palo Gašperík 10.2.2016, 17:33
Otázok tu padlo určite dosť a preto ja by som pre p.trénera J.Dopitu mal skôr ako otázku želanie , aby sučasná sezóna HCO trvala čo najdlhšie !!!Odpověď:
Mockrát děkuji za přání.
Radim Klusek 10.2.2016, 13:00
Dobrý den.
Prvně bych Vám chtěl popřát hodně úspěchů na Třinecké střídačce, minimálně stejné jako jste měl jako hráč. Jinak jsem Váš fanda už od dob co jste hrál jako hráč v Olomouci a Vsetíně. Byl jste opravdu pan hráč. A věřím, že jako trenér budete mít hodně úspěchů.
1. Jaký je Váš názor na rozhodčí v české extralize?
2. Jak se Vám líbí nová Werkaréna?
3. Který titul co jste vyhrál v české lize byl pro Vás nejkrásnější?
4. Setkáváte se s bývalými hráči tzv. zlaté Vsetínské jízdy?
5. Co říkáte na mužstvo Třinec jako ještě když jste byl hráč či momentálně jako trenér tohoto týmu?
Děkuji za odpověď. Věřím, že máme skvělý tým i teď trenéra, tak jedeme pro titul:)) Přeji mužstvu i Vám hodně úspěchu a štěstí v dalších zápasech.

Odpověď:

1.) Je to samostatná kapitola, protože oni se nedají kritizovat. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale někdy jsou jejich chyby až zarážející, protože se tady něco musí kompenzovat. Rozhodčí je součásti hry, proto si myslím, že by měli být hodnoceni stejně jako hráči. Byl bych rád, aby unesli po zápase kritiku. Na jednu stranu zkritizovat, na druhou pochválit za dobře odvedený výkon. Nepovažuji se za odborníka na NHL, působil jsem tam jen rok a půl, ale rozhodčí tam jsou stejní profíci jako hráči. Takhle by to mělo fungovat i v Česku.

2.) Je nádherná!

3.) Žádný titul bych speciálně nevyzdvihoval. Na každý úspěch se hráč musí pořádně nadřít.

4.) Nedávno proběhlo setkání, ale jiné okolnosti mi neumožnily se zúčastnit. S některými kluky samozřejmě v kontaktu jsem.

5.) Třinec byl pokaždé kvalitním týmem a nepříjemným soupeřem, vyznačoval se vždy útočnou hrou.

Děkuji za přání.

Jiří Vyskočil 10.2.2016, 11:49
Dobrý den Jiří.
Uvažujete o prodloužení smlouvy u Ocelářů 2016-2017?Nebo jste rozhodnutý že po této z Třince odejdete.
Jak daleko je v silách dnešního manšavtu podle Vás dostat se v play-of pokud se tam dostaneme.

Přejí hodně štěstí a ůspěchů.

Odpověď:
Zatím to neřeším, smlouvu mám do konce aktuální sezony. Jsem přesvědčen o tom, že tým je tady natolik kvalitní, že pokud bude v play-off, tak opadne tlak a nervozita a je schopen dojít hodně daleko. Děkuji za přání.
Jiří Kaluža 10.2.2016, 11:35
Jirko,
třinecká družina podala v zápase ve Vítkovicích asi nejlepší výkon letošní sezóny. Myslíte si, že forma týmu má stoupající tendenci a hráči ještě mohou výrazným způsobem ovlivnit boj o přední příčky letošní sezóny?

Odpověď:
Snažíme se o to. Ve Vítkovicích jsme podali slušný výkon, jestli nejlepší, to nevím. Výborně jsme hráli například ve Zlíně, kde se vyhrálo. Naší snahou bude, aby výkony byly před play-off konstantní.
Petr David 10.2.2016, 10:57
Zdravím Jirko,
Chtěl jsem se zeptat na Vaše působení v NHL.Byl jste v té době jeden z nejlepších hráčů působících v Evropě,ale myslím,že Váš debut v NHL přišel dost pozdě.Přesto jste v prvním zápase vstřelil čtyři branky,ale poté jste nedostával tolik prostoru a hrál ve čtvrté lajně.Tedy by mě zajímalo jak se díváte na to,proč tomu tak bylo a zda jste neměl možnost hrát tuto soutěž o něco dříve,protože jste tam začínal,když Vám bylo 34...Děkuji za odpověd a přeji mnoho uspěchů ve vyřazovacích bojích.

Odpověď:
Do NHL jsem mohl jít trochu dřív, zhruba ve 25 letech, možná jsem to měl zkusit dřív. Z druhé strany toho ale nelituji, protože jsem strávil krásné roky v národním týmu, kde se nám dařilo. Je to vždy dvojsečné. Co se týká toho, že jsem šel do Ameriky až ve 34. Myslím si, že pokud bych dostal šanci v prvních dvou lajnách, mohl jsem to hrát bez problému. Ve Philadelphii jsem dostal v několik zápasech větší prostor a povedlo se mi udělat dost bodů, ve třetí či čtvrté formaci je to pak složitější. Celkově ale byla zkušenost z Ameriky výborná nejen pro mě, ale pro celou rodinu, náš syn například dostal základy anglického jazyka. Tuhle hokejovou etapu beru velmi pozitivně!
Lucie Krajíčková 10.2.2016, 03:17
Dobrý den, pane Dopito,

dalo by se považovat získání titulu Mistra extraligy jako poslední ”ocenění”, kterého byste chtěl v rámci své sportovní a nyní trenérské kariéry dosáhnout?

Kterého ocenění za léta působení v české extralize si nejvíce vážíte a na které angažmá v rámci ELH nejraději vzpomínáte?

Děkuji a přeji hodně úspěchů.

Odpověď:

1.) Každý trenér chce dosáhnout na co nejlepší výsledky, je to stejné jako u hráče.

2.) Vážím si naprosto všech úspěchů. Určitě ale trochu vyčnívá Vsetín, kde to bylo výjimečné. Děkuji za přání.

Petr Pepe 9.2.2016, 18:39
Dobrý den Jiří
Na úvod bych chtěl říct,že jsem rád,že do Třince přišla hokejová osobnost.Spíše jsem čekal že tady budete působit dřív jako hráč,než teď jako trenér.Ale asi jste měl své důvody.Byl bych rád kdyby se Vám podařilo tento tým srovnat do latě i za cenu odchodu některých rádobých hvězd.Mnoho fanoušků by se rádi vrátili do ochozu fandit.Je tady hráči,kteří jsou placení za to,že budou dávat góly a tým se bude pohybovat do čtvrtého místa.Bohužel realita je jiná. Hráči jako Irgl,Plíhal,Rákos,Kreps,Adamský a jiní velmi zklamali tuto sezónu.Chápu že každý den není posvícení, ale čeho je moc toho je příliš!! Adamský není schopný se prosadit ani ve čtvrté lajně.V čem bohužel vinikají jsou trestné minuty!-Polanský 38,Dravecký 40,Rákos 36,Doudera 33,Hrabal 32,Roth 43 a faulují pořád ti jedni a ti sami,HROZNE!!!Negativních vlastnosti mají tolik že to hlava nebre.Věčně faulují, nebruslí,neobsazují si protihráče,napomáhají obraně,málo střílí když tak vedle nebo to jsou tréninkové střely,zbytečně dlouho drží puk,neumí hrát na dva tři doteky aby urychlili hru,přihrávky jsou nepřesné atd.Do médií říkají že vědí kde je tlačí pátá,ale že by to zlepšili do příště tak to ne.Svým trucovaním si prohráli víc jak půl sezóny a navíc vyštvali repre.trenéra takových kvalit jako je Kalous.Sparta ho vzala všemi deseti.Od Varadi jsem čekal že jim vytiskne to co je mu vlastní dravost a houževnatost ale bohužel. Odešel Hrňa,Orsavá a Klepiš což je dobře protože nehráli vůbec nic.Klepiš bez Červenky a Bednáře je marný.Hrňa Orsava a jiní z hco nemají ambice hrát v KHL nebo NHL,jejich strop je asi hrát pouze extraligu v dobře placených klubech jako je Třinec Sparta atd.Ti kteří šli za penězy do KHL elicerien nebo do jiné ligy se vrátili zpět se zklopenymi ušima!Zřejmě zjistili že budou muset daleko víc makat než jsou zvyklí. A reprezentovat český hokej....pouze jako náhradníci mimo Doudery,ten tady dlouho nebude.Ale Vy víte lépe než já jak se věci mají a co je třeba dělat.Já bych je finančně trestal pokuď by nechápali co mají dělat.
1.Jestli tady budete příští sezónu, můžete jim připravit kvalitnější letní přípravu?Takovou aby nabrali pořádnou svalovou hmotu.Hodně hráču má podvahu a pak není divu že jsou pořád zranění.
2.Dokážete ty frajírky naučit disciplíně,protože to je vlastnost která jim evidentně chybí.
3.Někteří hráči neodvadějí takovou kvalitu jaká se od nich očekává a za kterou jsou dost dobře placení, můžete je posílat na farmu a zpětně povolávat hráče kteří mají formu?V NHL je to běžná praxe!
4.Vy mate syna,hraje také hokej(potatil se)?😉Bydlíte v Třinci nebo dojiždíte?

Tak Vám přejí hodně trenérských úspěchu a rád bych Vás tady viděl i příští sezónu (minimálně)
S pozdravem P.P.

Přejí hodně štěstí


Odpověď:

1.) Nechci hodnotit letní přípravu, nebyl jsem tady. Myslím si ale, že nebyl velký rozdíl v přípravě před mistrovskou sezonou a letošní. Opravdu si nemyslím, že tohle je důvod toho, že Oceláři jsou momentálně tam, kde v tabulce jsou.

2.) Jsem tady dva měsíce, ale mohu s klidným svědomím říct, že s týmem se mi pracuje velice dobře. Nezaznamenal jsem, že by se někdo choval namyšleně jako nějaký mistr světa. Samozřejmě cítíme tlak od fanoušků i širší veřejnosti, protože tento tým se měl pohybovat někde jinde.

3.) Možná máte lepší informace o platech hráčů, do toho já nevidím. Spolupráce s Frýdkem je možná, ale jelikož partnerský klub chce letos postoupit do první ligy, čeká je náročné play-off, hráčské trejdy se už moc konat nebudou.

4.) Kluk hrál hokej, potom se věnoval tenisu. U sportu zůstal ovšem jen rekreačně. Letos by měl v Praze dokončit vysokou školu, jsme na něj s manželkou pyšní! Do Třince dojíždím, ale pokud máme časově náročnější program, zůstávám v Třinci.

Děkuji Vám za přání.

Jakub Michálek 8.2.2016, 12:39
Dobrý den.
Co byste řekl, kdyby extraliga měla místo 14 týmů 12 týmů. Byl byste pro zúžení extraligy o 2 týmy? Dle mne by se zvýšila konkurence, bylo by k dispozici více hráčů, jaký na to máte názor? Děkuji Michálek

Odpověď:
Nemyslím si, že zúžení extraligy by přineslo něco dobrého. Chceme dávat šanci mladým klukům a při zúžení by tolik prostoru nedostali. Je to ale spíš otázka pro vedení českého hokeje.

Další stránky
123>>