HC Oceláři Třinec » Fanzóna » Ptejte se » Aron Chmielewski
Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop


Zobrazuji odpovědi 1 - 10 z 17 odpovědí v této kategorii celkem.


Hana Sikorová 8.12.2015, 20:39
Ahoj Arone,blíží se Vánoce,takže by mě zajímalo jaký byl tvůj nejhezčí nebo nejzvláštnější dárek,který si dostal? A co by jsi chtěl najít pod stromečkem letos?
A na závěr bych chtěla tobě i celému týmu popřát hodně vstřelených branek do sítí soupeřů a naopak co nejméně obdržených branek a myslím si,že i když teď se nacházíte na 10.místě,ještě není zdaleka nic ztraceno a věřím,že všem ještě ukážete vaší dračí sílu.
Díky za odpověď,Hanka


Odpověď:
Ahoj Hano.
Nejkrásnější dárek? Bylo to pár let zpět, kdy jsem svou tehdejší přítelkyni Paulinu požádal na Vánoce o ruku. Řekla mi tehdy své ANO, což byl nejkrásnější dárek. Nic lepšího mě nemohlo potkat.
Letos jsem už nejhezčí dárek dostal. S manželkou čekáme dítě, tento zážitek už nic jiného nemůže překonat. Moc vám, Hanko, děkuji za přání. Doufám a věřím, že máte pravdu.
Igor Mainka 8.12.2015, 19:11
Ahoj, mám několik otázek na tebe.

1) Jaký je stav polského hokeje?
- Co se ti na něm líbí a co ti naopak vadí?
- Co říkáš na přesun MS z Krakova do Katowic?
2) Bavil ses o Třinci s někým z reprezentačních spoluhráčů? Jak například na angažmá pod Javorovým vzpomíná Marcin Kolusz?
3) Který z polských hokejistů by mohl jít do extraligy?
4) Zúčastnil ses charitativní akce v Toruni s polskými fanoušky Ocelářů. Účastníkům akce to dělá velkou radost, co to dělá hokejistům? Neuvažujete ve spolupráci se zbytkem o návštěvě podobného ústavu v okolí Třince? Možná by vás klienti mohli nakazit
tou bezprostřední radostí z každé maličkosti, která vám nyní na ledě chybí.
5) Blíží se vánoční svátky, co by sis přál pod stromeček?
6) Co bys popřál fanouškům k Vánocům a do nového roku?

Drž se.


Odpověď:
Ahoj Igore.
1. Těžká otázka. Na polském hokeji se mi nelíbí, že je v něm málo peněz. V polské lize je to tak, že polovina týmů má peníze, druhou polovinu tvoří de facto hobby hokejisté. Kluby jim nabídnou smlouvy, ale ty peníze vidí jen na papíře, hrají skoro zadarmo. Výsledky jsou potom směšné, například 12:1. Bylo by dobré, kdyby svaz nejprve důkladně zkontroloval, jestli vůbec mají peníze, a na základě toho jim dovolil nebo nedovolil hrát soutěž. Sám jsem zažil, že v Gdańsku nám šest měsíců nedali výplatu, ale hrát se prostě muselo.
- Na tohle nemám přesný názor, prostě to tak je, ale nevidím v tom větší problém. Kraków má hezčí a větší arénu. Minulý rok tam na repre zápas přišlo 13 tis. diváků. Myslím ale, že i v Katowicích bude dobrá atmosféra.
2. Ano, s Marcinem jsem o Třinci několikrát mluvil, má na klub hezké vzpomínky. Vyptává se mně, jak to tady teď chodí. Viděl nějaké fotky a videa z Třince.
3. Myslím, že pár kluků kteří by mohli klidně extraligu na solidní úrovni hrát, by se našlo. Několik talentů v Polsku momentálně určitě hraje.
4. Tyhle charitativní akce mě moc baví. Podílel jsem se na tom v Polsku a klidně bych se připojil i v Třinci. Myslím ale, že Oceláři se v podobných akcích už angažují. Nedávno jsme sbírali peníze na charitu, podporujeme nemocnice, bylo tady darování krve a další aktivity.
5. Svůj největší vánoční dárek jsem už dostal. Manželka mi oznámila, že je těhotná. Těšíme se na potomka a jediné přání je, aby dítě bylo zdravé!
6. Přál bych si, aby se Oceláři zvedli a začali stoupat tabulkou. Věřím, že postoupíme do play-off a tam ukážeme pravou sílu a charakter.
Díky za přání.
Miriam Hermanová 7.12.2015, 23:19
Ahoj Arone,

náš tým v současné době neprožívá šťastné období, tak bych se raději věnovala jiným než aktuálním hokejovým tématům.

1) Jak bys srovnal mentalitu Čechů a Poláků,v čem jsme jako národy nejvíce podobní a v čem se podle Tebe nejvíce lišíme? Zažil jsi přestupem do ČR nějaký kulturní šok? Existuje něco hmotného, co Ti u nás chybí? Myslíš si že Češi a Poláci jsou navzájem nejbližšími národy?

2) Oblast kolem Gdaňsku je rovinatá s důležitým přístavem v Baltském moři, naopak Třinecko tvoří hornaté území s brázdou mezi Slezskými a Moravskoslezskými Beskydami. Jak ses na tuto změnu prostředí adaptoval, líbí se Ti zdejší krajina? Navštívil jsi některou z hor místního pohoří?
Krásná je např. hřebenovka z Čantoryje na Velký Stožek až Kiczoru, která celá vede po česko-polské hranici, nebo na opačné straně z rozsochy Velkého Javorového na Ostrý, Slavíč či Prašivou.

3) V Polsku jsou preferovány kolektivní sporty jako fotbal, basketbal nebo volejbal, popiš prosím, jak je těžké dostat se v této zemi k hokeji? Nakolik je v Gdaňsku hokej atraktivní, na kterém pořadí kolektivních sportů se tam nachází a kolik chodí v průměru diváků na zápas?

Přeji Ti hodně štěstí v hokeji i v životě.


Odpověď:
Ahoj Miriam,
1. Polsko je národem, kde všichni někam pospíchají, za něčím se ženou. Je to jako "krysí závod". Život v Polsku je hodně hektický. V Česku je větší klid, lidé jsou víc v pohodě, vše se řeší s větší rozvahou někde u piva. Češi jsou větší flegmatici, Poláci jsou hrdým národem, což je zase pozitivní faktor. Řekl bych, že v ČR se lidé tak neženou za penězmi, ale víc si užívají život. Tohle vnímám pozitivně. Nic hmotného mi tady nechybí, Polsko je blízko, všechno lze řešit operativně.
Jestli jsou Češi a Poláci nejbližší národy? Nevím, asi ne. Polsko má historicky blízko třeba k Litvě nebo Maďarsku. Obecně řečeno, Češi až tolik Poláky nemilují. Já sám jsem se setkal s averzí. Nemluvím tady o svých spoluhráčích, ale cítil jsem to u soupeřů či trenérů ostatních týmů. Několikrát jsem zažil, že se ke mně chovali s despektem.
2. Krajina je úplně jiná, ale obojí je krásné a zajímavé. Pokud bych si měl vybrat, volím určitě moře, protože jsem tam vyrůstal, ale hory mi vůbec nevadí. Několikrát jsem byl na Javorovém a dalších beskydských horách. Během kondičních kempů jezdíme s Oceláři do Tater, lezeme například na Chopok. Posledně jsem zdolal tento vrchol, povídám trenéru Kalousovi "nikdy víc", on jen reagoval "však uvidíš!" Další den jsme tam lezli znovu (směje se). Bylo to nakonec docela super!
3. Hokej může hrát každý, neřekl bych, že je to těžké. V Gdańsku je sportem číslo jedna fotbal, potom basketbal, volejbal, házená, teprve pak je hokej. Když se ale v hokeji hrálo o postup, bylo vyprodáno - 5000 lidí.
Děkuji za přání.
Pavel Morys 7.12.2015, 20:29
Dobrý den,
zajímal by mě Váš postřeh ohledně velmi špatných výsledků Ocelářů? Ano, již několikrát jsme četli věty typu musíme začít od sebe a také o kolektivnějším pojetí, cpaním se do branky, ale výsledky jsou pořád horší s tím, že již i desáté místo hoří a reálně nás hned dva týmy přejedou a budeme hrát o udržení místo stanoveného cíle před sezónou z úst prezidenta podobě titulu, všiml jste si něčeho, co je v týmu špatně, nebo se chcete raději této otázce z nějakého důvodu vyhnout?

Váš bodový příspěvek jakožto neklíčového hráče není špatný, myslíte si že si zasloužíte prostor ve více zápasech extraligy?

Přidávám se také ke kolegům s dotazem, zda-li byste doporučil spoluhráče V. Luku do extraligového kádru? Tento hráč je rozený střelec, rozumím že 2.liga není extraliga, ale pokud by měl tolik prostoru jako první útok, věřím že by sám dal více branek než všichni tři útočníci dohromady,nehledě o produktivitě v přesilových hrách. Nerozumím situaci, že kouč Malík z Frýdku s touto volbou nepřišel. Jaky máte názor Vy na obsazení nejlepšího hráče 2.ligy do extraligového Třince?

Hodně štěstí.


Odpověď:
Dobrý den, Pavle.
1. Neznám důvod, proč se letos nedaří. Ke sportu patří porážky i výhry. Možná je dobře, že ty horší chvíle máme teď, kdy ještě není nic ztraceno, sezona stále běží a je čas to změnit. Jsem přesvědčený, že Oceláři letos ještě neukázali vše a ta lepší část sezony teprve přijde.
2. To je otázka pro trenéry. Můj ice-time je malý, snažím se týmu maximálně pomoct. Pár bodů se mi povedlo. Někteří kolegové se smáli a zároveň se mě snažili utěšovat tím, že když se podívají na můj skromný ice-time a moje body, jsem v přepočtu na čas nejlépe vydělávající hráč (směje se).
3. Souhlasím. Vladimír hraje dobře. Myslím, že extraligu může hrát stabilně.
Děkuji.
Jan Novenko 5.12.2015, 21:42
Dobrý den,
mám pouze jeden dotaz, není už konečně na místě vzít nejlepšího hráče Frýdku a 2.ligy Vladimíra Luku při té mizerné produktivitě? Jak se Vám s tímto spoluhráčem hraje a co si myslíte o jeho angažmá v týmu Třince, např. kdyby nastupoval stejně často jako Vy?


Odpověď:
Dobrý den.
S Vladimírem nenastupuji v jednom útoku, ale chodíme spolu ve Frýdku na led během přesilovek, kde se nám daří. Mohu potvrdit, že to je výborný hráč a zasloužil by si víc prostoru v extralize. Rozhodnutí je ale na trenérech.
Marek Procházka 4.12.2015, 15:14
Ahoj Arone

Jak hodnotíš Frýdecko-Místecký klub a jak se ti líbí v Třinci?
Před svým povedeným nájezdem s Břeclavi jsi věděl že ten den má Marek Malík výročí toho to nájezdu?
Děkuji za odpovědi a přeji jí ti at se ti daří jak v hokeji tak osobním životě.

Odpověď:
Ahoj Marku,
1. Frýdek-Místek mi samozřejmě nevadí, hraju tam rád, daří se vyhrávat, ale co si budeme nalhávat, raději bych více hrál v Třinci.
2. Nevěděl jsem, že Marek Malík kdysi takový gól z nájezdu v NHL dal. Musel jsem to pohledat na youtube. Opravdu moc hezká trefa.
Srdečně děkuji za přání.
Emil Szelong 4.12.2015, 14:18
Vážený pane Chmielewski,

je mi již přes 80 let a jsem příznivcem třineckého hokeje od roku cca 1950, tudíž jsem s ním zažil mnohé radosti, ale také nervy, častěji však s pozitivní tečkou.
Za tu dobu jsem měl možnost povšimnout si, že Třinec dává výrazně větší šanci polským hokejistům než jiné tuzemské kluby.

Otázka první: domníváte se, že zde hraje pozitivní faktor v podobě charakteristiky regionu, kde žije výrazná polská menšina a i do dnešních dnů řada ostatních lidí ovládá místní nářečí tzv. ponašymu, které má k polštině ze všech dialektů na území české republiky nejblíže?
Podotázka: zaregistroval jste osobně výše uvedené nářečí a jak Vám zní jako rodákovi z Gdaňsku?

Otázka druhá: jako velmi zajímavé se jeví rozptýlení klubů polské nejvyšší soutěže, které je velmi nerovnoměrné, prakticky všechny týmy hrají velmi blízko hranic s českým Slezskem a pak prakticky v linii na východ kolem slovenské hranice, výjimku tvoří Vám velmi známý Gdaňsk, který je naopak osamocený na polarizovaném severu. V ČR je situace zcela opačná, kde jsou týmy prakticky rovnoměrně rozptýlené po geografické ploše republiky.
Mohl byste, prosím výše uvedené specifikum v polské nejvyšší soutěži vysvětlit?

Třetí otázka: v souvislosti s polským národním týmem se v posledních letech hovoří o jeho zkvalitňování, ale totéž slyšíme i o řadě dalších zemí nedisponujících slavnou hokejovou historií. Domníváte se pane Chmielewski, že se jedná o skutečné zlepšování? Ještě v minulém desetiletí mělo Polsko v NHL Mariusze Czerkawskiho a polské kladivo Krzysztofa Oliwu, nyní bychom zástupce hledali marně. Dále prakticky do roku 1992 bylo Polsko tradičním účastníkem zimních olympijských her, ale další účast již přes 20 let nepřibyla. Je podle Vás ve strategickém horizontu 5-10-ti let možné, aby národní tým Polska nastoupil v A skupině mistrovství světa?

Děkuji Vám a přeji hodně štěstí v dresu Třince, národním týmu i soukromém životě.


Odpověď:
Dobrý den, pane Szelongu.
1. Samozřejmě jsem místní nářečí zachytil. Ze začátku to pro mně bylo přínosné, protože tento dialekt má k polštině blízko.
2. Myslím si, že je škoda, že v Polsku jsou skoro všechny kluby jen ze Slezska. Přál bych si, aby se nejvyšší soutěž hrála rovnoměrně v celém Polsku, také v takových městech jako je Warszawa nebo Łódź. Například největší divácký zájem je v Gdańsku. Na repre zápasy tam běžně chodily pětitisícové návštěvy, což jinde v Polsku nebylo obvyklé. Neznám ale odpověď, proč je ve Slezsku tak hustá koncentrace polského hokeje. Asi to bude částečně uhlím, protože hodně peněz putuje právě z hornického průmyslu. Myslím si, že na úrovni polského svazu ledního hokeje panuje silné slezské lobby, které má tendenci, aby se liga hrála hlavně v tomto regionu, nebo minimálně jen v jižní části Polska. Důvod je prostý, ušetří se náklady na cestování.
3. Myslím si, že postup do A skupiny není nereálný. V minulém roce během šampionátu skupiny B v Krakově k tomu bylo docela blízko. Chyběl nám jediný gól. Opravdu věřím tomu, že Polsko si v nejbližších letech elitní skupinu zahraje.
Děkuji za vaše přání.
Aleš Kijonka 4.12.2015, 12:56
Čau Arone,

jako první se nabízí otázka ohledně Tvého jména, zajímalo by mě, jak je v Polsku časté? V ČR je jeho počet dle statistických údajů asi u 70 lidí a to včetně obdobných Áron nebo Árón.
V čem je podle Tvého sebehodnocení vlastní nejsilnější hokejová stránka a na čem bys chtěl naopak nejvíce zapracovat?
Kdo Ti z kabiny ocelářů nejvíce povahově sedí a existuje někdo, nemusíš jmenovat, s kým si úplně nerozumíš? Existuje podle Tebe někdo v třineckém týmu, kdo nepracuje v trénincích nebo při zápasech úplně na 100 %, rozhodně tady nežádám konkrétní jméno, pokud by bylo, ale zajímá mě zda-li existuje taková možnost obecně?
Moje poslední otázka není úplně na Tebe, ale nedá mi to nezeptat se, myslíš si jako spoluhráč, že by se nejlepší hráč 2.ligy skupiny V i Z dle kanadského bodování Vladimír Luka zasloužil více zápasů za HC Oceláři Třinec? Podle mého soudu bylo jedno utkání ve čtvrté řadě příliš slabým prověřením, navíc získal plus 1 bod v hodnocení plus/minus. Jeho přínos pro tým je úctyhodné a trvale v letech potvrzované.

Přeji Ti hodně štěstí ve všech dresech, za které nastupuješ!

Odpověď:
Ahoj Aleši.
1. Tohle jméno se v Polsku vyskytuje málo, má původ v bibli.
2. Lepší je to v ofenzivě, musím zapracovat na defenzivě.
3. Není asi nikdo, s kým bych si v kabině nerozuměl, snažím se mít dobrý vztah se všemi. Pokud bych měl jmenovat nejlepší kamarády, to by byla dlouhá listina. Zbyněk, Juraj, Radim, Sváča, Činel...nerad bych na někoho zapomněl :)
4. Nejsem šerif nebo policajt, abych kontroloval, jestli někdo nepracuje na sto procent. Snažím se soustředit na své výkony. Myslím ale, že nikdo tady nic nefláká a každý pracuje, podle nejlepšího vědomí a svědomí.
5. Vladimíra Luku znám z Frýdku, ale měl jsem možnost ho zažít už v Polsku. Všude předváděl kvalitní výkony, podle mě by si zasloužil stabilně hrát někde v extralize.
Děkuji za přání!
Lucian Stanescu 3.12.2015, 21:09
Ahoj Arone,
v současné době hraješ ve třech mužstvech, a sice HC Oceláři Třinec, HC Frýdek-Místek a polském národním mužstvu. Proto se nabízí komparace jednotlivých týmů a to nejen z hlediska sportovního, ale také jejich zázemím, organizací či servisem. Jak by podle Tebe dopadlo střetnutí vašeho národního týmu s výše jmenovanými kluby? Otázka není myšlená ve smyslu konkrétní odpovědi, ale porovnáním hokejové úrovně. Může se reprezentace Polska srovnávat v organizačních a dalších manažerských činnostech s přímým působením na mužstvo s týmem Ocelářů, eventuálně frýdeckým hokejovým klubem?
Děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí nejen v hokeji.


Odpověď:
Ahoj Luciane.
Oceláři jsou v tomto směru samozřejmě špička. Veškeré zázemí je tady na výborné úrovni. Musím ovšem říct, že v národním týmu máme ohledně zázemí taky velmi kvalitní servis.
Pokud se ptáte na to, jak by dopadlo měření sil polské repre proti Třinci, všichni si pamatujeme přátelské utkání, v létě asi před dvěma roky. Oceláři jsou samozřejmě někde jinde, tehdy polský nároďák neměl šanci. Myslím ale, že za ty dvě sezony se to zlepšilo a teď už by to byl vyrovnanější zápas.
Děkuji vám za přání.
Tomáš Čech 2.12.2015, 20:47
Pane Chmielewski,

byl jste první loňskou posilou, Vaše pozice v kádru A týmu není úplně ideální, ikdyž za těch pár zápasů, co jste za něj hrál, jste nezklamal a Vaše výkonost je vyšší než třeba Matúše nebo Růžičky, což jste ukázal naposledy v Plzni. Chtěl bych se zeptat, co Vám těch pár příležitostí v A týmu dalo a zda jde z Vašeho pohledu ještě více udělat pro to, abyste se stabilněji uchytil v A týmu? Letos jste již dal 2g a 2 asistence, což na 10.zápasů většinou jen v 4.útoku je docela slušné. Držím Vám palce, i na spoluhráče.

Odpověď:
Dobrý den. Děkuji za váš názor. Upřímně řečeno, nevím, jak na to reagovat. Tohle je spíš dotaz pro trenéry. Myslím, že bych měl zlepšit hru do defenzivy, tam jsou určitě rezervy. Děkuji.

Další stránky
12>>