5 : 6

(2:3, 3:2, 0:1)

Mini WERK ARENA

HC Tábor

Branky a nahrávky: 7. Marek (Hrček, Vlk), 16. Vlk (Hrček, Blahuta), 25. Weiss (Řípa), 25. Korhoň (Hrček, Vlk), 31. Weiss (Řehák, Řípa) – 10. Slívko (Fleischman, Vinš), 11. Slabý (Charvát, Nevšímal), 14. Slabý (Charvát), 27. Botka (Vinš), 40. Vinš (Mohyla, Čečetka), 46. Charvát (Slabý)

Vyloučení: 5:6

Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 97

Střely na branku: 32:34

Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6

Čelko – Marek, Chalupa, Kaleta, P. Niemczyk, Trnka, Korhoň – Kopačka, Blahuta, Vlk, Morcinek, Hrček, Lazovský, Řípa, Řehák, Špaček, Pečonka, Weiss

HC Tábor

Neduchal – Mohyla, Šťastný, Ryšavý, Coufal, Hrobský, Polka, Šachl – Nevšímal, Čečetka, Vinš, Boháč, Slívko, Charvát, Botka, Bušta, Slabý, Fleischman

O první gól sobotního zápasu se postarali třinečtí mladíci už v sedmé minutě, z rychlého protiútoku se do střelecké listiny zapsal Jakub Marek. Radost z vedení si ale Oceláři dlouho neužili. Tábor rychle srovnal krok zásluhou trefy Ondřeje Slívka a díky dvoubrankovému příspěvku Matěje Slabého skóre zcela otočil. Domácí hráči stačili před koncem úvodní část skóre jen zkorigovat, to když se prosadil útočník Filip Vlk.

Stačila ovšem jen jedna minuta ze druhé třetiny a Oceláři už vedli. Vyrovnávací trefu v čase 24:12 zařídil Matěj Weiss a na něj pouhých 40 sekund nato navázal Denis Korhoň. Ani tentokrát ale Třinci náskok dlouho nevydržel, o další rychlé srovnání se postaral Martin Botka. A protože Tábor našel díky Davidu Vinšovi odpověď i na druhou trefu domácího Matěje Weisse, do závěrečné dvacetiminutovky se šlo za vyrovnaného stavu 5:5.

V poslední třetině už byl k vidění jen jediný přesný zásah, o který se zasloužil Ondřej Charvát a Oceláři se tak po gólové přestřelce museli smířit s těsnou prohrou.