DHL extraliga juniorů
5 : 1

(2:0, 0:1, 3:0)

HC Vítkovice Ridera

Branky a nahrávky: 4. Kozlík (Šilar, Gerych), 20. Zduba (Hebar, Volas), 42. Šilar (Volas, Kurbaka), 52. Mikula (Kubiesa, Zduba), 55. Gerych (Spěváček, Kurbaka) – 37. Vehovský (Glas, Fasner)

Vyloučení: 6:5 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 110

Střely na branku: 38:26

Průběh utkání: 2:0, 0:1, 3:0

Forst – Sedláček, Blaha, Pospíšil, Ošmera, Kurbaka, Byrtus, Volas – Šilar, Hebar, Rybnikár, Zduba, Mikula, Dohnal, Gerych, Kubiesa, Kozlík, Spěváček, Hladonik, Vojáček

Smolka – Kalandra, Man, Majkowski, Glos, Drábek, Bialy, Čuba – Hofman, Milata, Fasner, Tobola, Douda, Vehovský, Štiak, Glas, Kovalčík, Fojtík, Hanák, Žídek

Třinečtí junioři měli do úvodní třetiny skvělý nástup, k čemuž jim pomohla i rychle nabídnutá přesilovka. První gól zápasu slavili Oceláři už v čase 03:01, když přihrávku Tomáše Šilara usměrnil do vítkovické klece Matěj Kozlík. Další pokus Ocelářů skončil jen na tyči a činit se musel také brankář Daniel Forst, který si pohlídal brejk Doudy.

Domácí mladíci poté ustáli krátkou hru ve třech proti pěti a v samém závěru třetiny udeřili podruhé. Přesnou střelu po přihrávce Andreje Hebara vyslal Jakub Zduba.

I ve druhé části byli Oceláři tím nebezpečnějším týmem, své šance ovšem proměnit nedokázali. V předbrankovém prostoru nejprve neuspěl Matěj Vojáček, střela Tomáše Šilara se pak stala kořistí lapačky hostujícího gólmana. A tak přišel trest. V čase 36:09 se z dobrého střeleckého úhlu prosadil Maxim Vehovský. Stejný hráč se následně mohl zasloužit i o vyrovnání, proti byl skvělý Daniel Forst.

Další komplikace už Oceláři nepřipustili. Do parádní individuální akce se krátce po startu třetí třetiny vrhl obránce Patrik Volas, který prokličkoval obranou soupeře a v přečíslení dva na jednoho servíroval do vyložené pozice Tomáši Šilarovi. Ten neváhal.

Další trefu pak Třinci přinesla přesilovka, když po přihrávce Matěje Kubiesy zakončil přesně Marcel Mikula. A na konečných 5:1 skóre upravil Robin Gerych. Kapitán Ocelářů dostal nabito mezi kruhy a z dobré střelecké pozice se nemýlil.

OHLASY TRENÉRŮ

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Celkem rychle jsme šli do vedení, což nám možná i uškodilo. Pak jsme byli trošku uspokojení a malinko nás zasekl gól na 2:1. Myslím si ale, že třetí třetina už vypadala tak, jak bychom si přáli, abychom hráli v sezoně. A závěr jsme si pohlídali. Do kabiny posílám velké poděkování za průběh utkání. "