Přípravné zápasy
5 : 1

(0:0, 3:0, 2:1)

Ostravar aréna

Tři výhry, jedna prohra. Taková je bilance Ocelářů v přípravném období. Jediná prohra Třince přišla na vítkovickém ledu v generálce na Ligu mistrů. O osudu zápasu rozhodly tři branky Ridery ve druhé periodě, nakonec slavila výhru 5:1.

Branky a nahrávky: 23. Košťálek (Přibyl), 27. Mikuš (Bambula), 39. Yetman (Nellis), 48. Kalus (Bambula), 52. Nellis (Yetman) – 56. Teplý (Cienciala). Rozhodčí: Šír, Gebauer – Bezděk, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 037.

HC Vítkovice RIDERA: Klimeš – Prčík, Košťálek, Marcel, Demel, Mikuš (C), Bialy, Vincent Glos – Hladoník, Yetman, Nellis – Bambula, Barinka, Zdráhal (A) – Kalus (A), Hašek, Lednický – Glas, Peterek, Přibyl.

HC Oceláři Třinec: Kacetl - Smith, Adámek, Nedomlel, Kundrátek, Marinčin (A), R. Mrtka, Jank – Teplý, Cienciala, Daňo, Walega, Vrána (C), Kurovský, Dravecký (A), Čacho, Hrehorčák, Macháček, Haas, Ramik.

Kvůli reprezentačním povinnostem, které si plní hráči obou týmů, museli oba trenéři sáhnout k výraznějším změnám v sestavách. Zdeněk Moták povolal z partnerského Frýdku-Místku útočníky Štěpána Macháčka a Michala Ramika, chytajícímu Kacetlovi tentokrát kryl záda Jakub Klimek.

Smečka vedená Zdeňkem Motákem vstoupila do utkání aktivně a dělala velké problémy hráčům Vítkovic s rozehrávkou. Po čtyřech minutách se před brankou objevil hostující Bambula, ten ale mezi čtyřmi červeno-bílými dresy nedokázal kotouč usměrnit na branku. Poté se připomněl Kalus, jenž jako první sebral odražený kotouč od mantinelu a nadělal zmatky před Kacetlem.

Pak mohli jít hráči Ridery do přečíslení tři na jednoho, Lednickému ale kotouč utekl a tak z nadějné šance nakonec nic nebylo. Barinka poté vletěl do útočného pásma, ale jeho střela tahem minula branku Kacetla. Následovala dlouhá pasáž bez přerušení, kterou ukončil Adámek střelou z nápřahu, Klimeš pohotově zasáhl. Z levé strany vystřelil Haas, ten minul vzdálenější roh hostující svatyně. Největší šance zápasu přišla půl minuty před první sirénou, Teplý dostal puk do jízdy, ale rychle se k němu stahoval obránce Vítkovic, proto musel volit třinecký forvard střelu zápěstím, Klimeš nemusel zasahovat.

Druhou periodu odstartovala dělovka z vrcholku levého kruhu z hole Marinčina, domácí brankář musel velmi rychle do pokleku. Hned z následující akce jsme už branku viděli. Jan Košťálek naznačil střelu od modré, stáhl si kotouč do výhodnější pozice někam na osu hřiště a prostřelil Kacetla. Vítkovice s první vstřelenou brankou ožily, umocnil to i trest za krosček pro Janka. V samotné přesilovce gól nepadl, ale těsně po ní už ano. Obrovský tlak domácích ukončil Juraj Mikúš, jenž dostal nabito od Bambuly a střelou z první prostřelil podruhé Kacetla. Další šanci měl Lednický, ten i přes svou rychlost z celé akce nic nevytěžil, protože v předbrankovém prostoru nechal kotouč za sebou.

Záhy přišel faul Zdráhala na Daňa a Oceláři mohli odpovědět. Dobrou šanci měl ve slotu Kurovský, ale minul branku. Z pravé strany pak najížděl polský snajpr Walega, ani jeho pokus nerozvlnil síť za Klimešem. V závěru třinecké přesilovky byl vyloučen Čacho za nesportovní chování. Vítkovice početní výhodu nezužitkovaly. Naopak mohl udeřit Dravecký, ten ale nezpracoval Hrehorčákův křižný pas. Necelé dvě minuty před druhou sirénou přišel třetí úder Ridery. Domácí se dostali do rychlého výpadu, Nellisovu stŕelu z pravé strany odrazil Kacetl betonem ideálně na připravenou hůl Chada Yetmana, jenž neměl problém s tím trefit odkrytou část třinecké branky. Druhou periodu tak ovládli domácí poměrem 3:0.

Oceláři museli ve třetí třetině něco změnit, pokud chtěli se zápasem něco udělat. Zvýšili forčeking směrem dopředu. Čacho se dostal do samostatného úniku, jeho klička ale skončila v Klimešově náručí. Pak byl vyloučen Marcel za krosček, ale přesilovka Ocelářů netrvala příliš dlouho, Cienciala postupoval špatně při vhazování a síly na ledě se vyrovnaly. Tato herní situace více sedla domácím hráčům. Po pravé straně ujel Marek Kalus a trefil místo mezi vyrážečkou a betonem. Pak už měli zápas ve své moci hráči Vítkovic. Často jsme viděli Oceláře v obranném pásmu, nežli v útočném.

Pátý gól přidal před brankou neobsazený Anthony Nellis, kterého našel krosovou přihrávkou Yetman. Třinec marně hledal cestu ke Klimešově brance. Ale přece jen se fanoušci Ocelářů dočkali vstřelené branky. Cienciala přihrál Michalu Teplému a ten z vrcholku pravého kruhu vyslal dělovku z jeho zápěstí, na kterou nedokázal Klimeš reagovat. Skóre ještě mohl upravit Daňo, jenž se dostal před Prčíka, ale slovenský forvard nedokázal najít recept na Klimeše. Nedomlel ještě v závěru třetí třetiny překazil brejk domácích.