Oceláři zahájili přípravu vítězstvím ve Frýdku-Místku

Přípravné zápasy
2 : 4

(1:2, 1:0, 0:2)

Hala Polárka

První přípravný zápas nové sezony, první vítězství pro Oceláře! Úřadující republikoví šampioni splnili roli favorita a na ledě partnerské organizace ve Frýdku-Místku zvítězili 4:2. A to před zraky zcela vyprodané haly Polárka.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 6. R. Veselý (Kozlík, Svačina), 37. Macháček (Matiaško, Ramik) - 10. Kurovský (Cedzo, Čacho), 17. Teplý (Sikora, Haman), 52. Cienciala (Hudáček), 52. Addamo (Wałęga). Rozhodčí: Mrkva, Gebauer - Smetková, Lederer. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 408 (Vyprodáno). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

Švančara - Š. Havránek, Andrle, Zbořil, Pacalaj, Výtisk, Homola - Kozlík, R. Veselý, Svačina - Ostřížek, Marosz, Kucsera - Půček, Macháček, Ramik - Gerych, Šilar, Spěváček - Matiaško. Trenér: Martin Hrnčár.

Kacetl (31. Mazanec) - Jank, Smith, Hrbas, Adámek, Haman, Nedomlel - Haas, Cienciala, Hudáček - Teplý, Addamo, Sikora - Hrehorčák, Roman, Wałęga - Cedzo, Čacho, Kurovský. Trenér: Zdeněk Moták.

Vyprodaná aréna, bohatý doprovodný program, pohár pro mistry Tipsport extraligy i pro světové šampiony, navrch autogramiáda hokejových hvězd: Frýdeckomísteckého odchovance Ondřeje Paláta, třineckého mistra světa Tomáše Kundrátka a další nehrajících Ocelářů. Úterní večer ve Frýdku-Místku nabídl fanouškům hokeje vše, co si mohli přát. Včetně velmi zajímavého zápasu plného šancí a závarů, jako by snad ani nebylo znát, že jsou oba týmy teprve na začátku přípravy.

Také proto Oceláři do utkání nenastoupili zdaleka kompletní, mimo byli dlouhodobí marodi Růžička, Nestrašil, Jeřábek i Marinčin, volno dostali také další zkušení hráči jako Dravecký nebo Vrána. O to větší příležitost dostali od trenérů borci, kteří si musí pozici v týmu vybojovat a také nově příchozí hráči, kteří byli hodně vidět.

Řeč je zejména o dvojici Michal Teplý - Justin Addamo, kteří patřili za Oceláře k nejaktivnějším hráčům zápasů, jejich formace doplněná o aktivního mladíka Sikoru byla u dvou branek Třince.

Oceláři byli většinu zápasu aktivnějším týmem, přesto ale o výsledku rozhodla až závěrečná třetina. Domácí Rysi dokonce v utkání vedli, v 6. minutě po krásné kombinaci zakončil akci střelou nad rameno Kacetla Radek Veselý a hala Polárka poprvé jásala. Ne na dlouho, Třinec díky převaze ještě v první třetině skóre otočil. Na 1:1 vyronával v 10. minutě Daniel Kurovský, který se dobře zorientoval na brankovišti a dorazil volný kotouč za brankovou čáru, a do vedení hosty poslal svým prvním gólem v třineckém dresu Michal Teplý v sedmnácté minutě.

Ve druhé třetině Oceláři nechali několikrát vyniknout brankáře Švančaru, kterého také několikrát zachraňovala branková konstrukce. A tak přišel trest, to když brejkovou situaci dorážkou zakončil Štěpán Macháček. Ve 37. minutě bylo srovnáno na 2:2, kotouč už z branky lovil Marek Mazanec, který v polovině utkání vystřídal Kacetla.

O výsledku zápasu tak rozhodla až závěrečná třetina, Třinečtí zlomili zápas dvěma slepenými góly v 52. minutě po sérii ubráněných oslabení. Na konci toho druhého ujeli v brejku David Cienciala s Liborem Hudáčkem, několikrát si při přečíslení 2 na 1 vyměnili puk mezi sebou, aby nakonec první jmenovaný pálil do prázdné branky. O pár vteřin později se navíc gólově prosadil i další nováček, Francouz Justin Addamo. A bylo hotovo.

Oceláři první přípravný duel sezony, do kterého tým vstoupil z dvoufázové zátěže, zvládli. O výsledek ale tolik nešlo, mnohem důležitější byla oslava vzájemné a úspěšné spolupráce s Frýdkem-Místkem. Zaplněné tribuny vyprovodily oba týmy z ledu potleskem.

OHLASY TRENÉRŮ

Martin Hrnčár (HC Frýdek-Místek): "Hrát prakticky šedesát minut pod tlakem, to znamená, že nás soupeř stále svým aktivním pohybem dostával pod tlak, to je to, co jsme potřebovali. Abychom se na to do soutěže pořádně připravili. Aby byli hráči po celý čas naprosto soustředění. Líbilo se mi, že soupeř šlapal, na nic nečekal. Na druhé straně jsme spoustu věcí dobře vyřešili, ale i nevyřešili. To je však přesně to, co teď potřebujeme. Teď musíme odhalit naše slabiny a pak na nich pracovat. Abychom zkrátka uměli hrát celých šedesát minut ten herní plán, který budeme mít nastavený. To když zvládneme, budeme schopni dále přidávat ještě tu přidanou hodnotu. Jak řikám, šedesát minut hrát to, co se poví a hlavně vědět, jak a kde chceme hrát. Pokud tohle zvládneme, tak to bude v pořádku. Stále nás čeká ještě spousta přípravných zápasů. Musím vyzdvihnout rovněž i návštěvu v hale, fantastická atmosféra, plný stadion, svátek hokeje. I proto jsme tu kůži nechtěli prodat lacino, i když jsme si byli vědomi, že s takovým soupeřem to bude dost těžké. Byla škoda, že za stavu 2:2 jsme měli přesilovku a místo toho, abychom ten třetí gól dali my, tak jsme naopak inkasovali. Ale pro nás tento zápas určitě splnil."

Zdeněk Moták (Oceláři Třinec): " Je pravdou, že dnes o ten výsledek až tak nešlo, my jsme potřebovali zapracovat nové mladé hráče, aby si zvykli na náš systém a styl, kterým se Třinec prezentuje. Utkání bylo kvalitní, dle mého jsme jej měli po celou dobu pod kontrolou. Ta výhra je zasloužená, a to ne jen v řádné hrací době, ale i v nájezdech. Nyní nás čekají další přípravné zápasy. Atmosféra tu byla výborná, určitě té návštěvě také pomohla ta autogramiáda mistrů světa a našich hráčů s poháry. Jsme rádi, že jsme udělali divákům radost a snad se i zahřáli v tom horkém dni i vykony obou družstev."