Extraliga dorostu
2 : 3p

(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Mini WERK ARENA

Branky a nahrávky: 10. Morcinek (Holub, Makula), 35. Rybnikár (Hrček, Holub) – 13. Novák (Drábek, Koudelka), 37. Macek (Korec, Křečan), 61. Rolinek (Macek, Ruml)

Vyloučení: 1:1 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 165 Střely na branku: 47:38

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3

Stav série: 0:1

HC Oceláři Třinec: Skácel – Karas, Holub, Hebar, Byrtus, Niemczyk, Kaleta – Weiss, Rybnikár, Hrček – Řípa, Polášek, Hladonik – Morcinek, Makula, Richter – Spaskin

HC Dynamo Pardubice: Tuláček – Koudelka, Ruml, Vápeník, Novosad, Řehořek, Křečan – Mikeska, Joska, Drábek – Sekanina, Lempach, Korec – Rolinek, Macek, Novák – Tvrdík.

První větší šanci si ve čtvrtečním zápase vypracovali hosté, Sekanina ale v deváté minutě orazítkoval jen tyč. Skóre se tak měnilo až po akci na druhé straně. Rychlý útočný výpad zakončil přesnou střelou Filip Morcinek. Vedení si ovšem Třinec dlouho neužil, v čase 12:09 srovnal dorážející Matěj Novák.

V prostřední části nejdřív hrozili Oceláři, rána Byrtuse ale skončila jen na tyči. Na druhý gól si tak domácí mladíci museli počkat až do pětatřicáté minuty, střelou na vzdálenější tyč se prosadil nejproduktivnější třinecký hráč Michal Rybnikár. Také tentokrát přispěchali hosté s rychlou odpovědí, precizní ranou se vytáhl Vít Macek.

Nouze o šance nebyla ani v závěrečné třetině. Proti úniku Joska se blýskl domácí brankář Skácel a na opačné straně hřiště nebylo přáno Poláškovi, který minul odkrytou klec. První semifinále tak muselo až do prodloužení.

V něm se hrálo jen 39 sekund a úspěšný brejk Tomáše Rolinka rozhodl o tom, že svěřenci trenéra Marka Malíka budou muset v pátek od 13:00 bojovat o vyrovnání série.