4 : 3sn

(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Mini WERK ARENA

HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 6. Volas (Sikora, Šilar), 27. Holinka (Sikora, Horváth), 41. Spěváček (Volas, Šilar), rozh. náj. Spěváček – 23. Kupriianov (Jungwirth, Číhal), 30. Jungwirth (Číhal, Niederhafner), 56. Vovsík (Vandas, Šabatka)

Vyloučení: 2:3 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 36 Střely na branku: 41:27

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3

HC Oceláři Třinec: Černý (16. – 18. Král) – Andrle, Horváth, Volas, Kurbaka, Buják, M. Pospíšil, Ošmera – Kozlík, Šilar, Bartoš – Lysak, Holinka, Sikora – Spěváček, Šutý, Gerych – Urbánek, Svozil, Mikula

HC Dukla Jihlava: Cinka – Vovsík, Vandas, Číhal, Jeletz, Mrtka, Ludvík, Topol – Báťa, Rauš, Bulík – Jungwirth, Kupriianov, Burkov – Váňa, Modl, Nosek – Šabatka, Niederhafner, Klapica

Oceláři do úvodní třetiny vstoupili aktivně a v šesté minutě byli za svou snahu odměněni prvním gólem, když se prosadil Patrik Volas, který se nemýlil od modré čáry. Třinecký gólman Černý poté zlikvidoval nebezpečnou střelu Vovsíka a na pár minut musel kvůli opravě masky přenechat své místo Královi.

Na začátku druhé části už bylo vyrovnáno. Ilarion Kupriianov využil zmatku v předbrankovém prostoru a poslal puk přes lapačku Černého do sítě. Vedení pak Třinci vrátil Miroslav Holinka, který jihlavského gólmana propálil dělovou střelou od modré čáry. Jihlava ovšem znovu přispěchala s odpovědí, když Jonáš Jungwirth dotlačil puk za záda Černého z předbrankového prostoru.

Ve třetí třetině se opakoval podobný scénář. Potřetí šli do vedení domácí, když se hned na začátku dvacetiminutovky nemýlil Vojtěch Spěváček, který tečoval tvrdou střelu od modré čáry z hokejky Volase a využil tím početní výhodu. Těsný náskok ale domácí neudrželi ani v tomto případě. Necelých pět minut před třetí sirénou vyrovnal Matěj Vovsík, který zamíchal s pukem v mezikruží a propálil gólmana Ocelářů.

V prodloužení měli více šancí domácí. Jednou z nich byla střela bekhendem z hokejky Sikory, který ale přestřelil. Výborně nabito pak měl na modré čáře Holinka, ani on ale neuspěl. Rozhodnout tedy musela dovednostní loterie.

Druhý bod v ní Ocelářům vystřelil Vojtěch Spěváček, který si položil Cinku na led a pak z úhlu napálil puk do sítě. Druhý proměněný nájezd přidal Holinka, naopak Černý v brance Třince ani jednou neinkasoval.

OHLASY TRENÉRŮ

René Mucha (HC Oceláři Třinec) "Před zápasem jsme si řekli, že máme pocit, že pořád hrajeme jenom s Jihlavou. (úsměv) Určitě to bylo o tom, co jsme očekávali. Zápas byl bruslivý a myslím si, že měl tempo. Rozhodovaly i nějaké chyby, které vznikly v důsledku přemíry snahy. Jsme zklamaní, že jsme nedokázali udržet jednobrankové vedení. Na druhou stranu, z průběhu hry to byla spravedlivá remíza. V prodloužení moc šancí nebylo, ale závěr byl o dovednostní soutěži, která nám vyšla. Jsme rádi za dva body."

Michal Broš (HC Dukla Jihlava) "Věděli jsme, co nás čeká, protože jsme s nimi minulou sezonu hráli semifinálovou sérii na sedm zápasů. Potvrdilo se to, co jsme čekali. Soupeř je organizovaný a má šikovné hráče. Musíme zapracovat na startech, protože jsme byli po první třetině rádi, že to bylo jen 0:1. Ve druhé třetině jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Nájezdy jsme ztratili, ale jsme rádi za bod. Doufám, že se díky tomu odrazíme k ucelenějším výkonům."

Miroslav Holinka 1 0 -1 0
Vojtěch Spěváček 1 0 -2 0