3 : 4sn

(0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

MFH Ostrava

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 22. Muroň (Čuba, Hofman), 31. Saxa (V. Fojtík), 47. Nazad (Vincent Glos, V. Fojtík) – 7. Pohludka (Rybnikár, Holub), 38. Pohludka (Holub, Urbánek), 55. Granečný (Urbánek, Solowski), rozh. náj. Rybnikár. Rozhodčí: Kapitanov - Bartek, Hladík. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 24:46. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

HC Vítkovice Ridera: Vilém – Man, Zvejška, M. Fojtík, Vincent Glos, Kisza, Čuba, Vítězslav Glos – Sedlák, Hofman, Hanák, Saxa, Douda, Fasner, V. Fojtík, Nazad, Muroň, Lerch

HC Oceláři Třinec: Skácel – Mrtka, Ćmiel, Byrtus, Solowski, Marek, Holub, Blaha - Urbánek, Švančara, Hladonik, Rybnikár, Sajdok, Granečný, Pohludka, Kopačka, Sikora, Hrček

Mladí Oceláři vstoupili do derby pořádně aktivně. Během úvodních dvaceti minut vyslali třinečtí hokejisté na branku soupeře hned 16 střel a v čase 6:41 se ujali vedení. Kotouč se dostal do útočného pásma a po přihrávce Michala Rybnikára se střelou z mezikruží prosadil Šimon Pohludka. Další šance, včetně dvou nabídnutých přesilových her, už ale svěřenci trenéra Marka Malíka nevyužili, a do kabiny tak šli pouze s jednogólovým vedením.

O to navíc krátce po návratu na led přišli, když se hned ve dvaadvacáté minutě mezi střelce zapsal nehlídaný Jan Muroň. Oceláři pak znovu přidali na aktivitě, přesto to byli právě oni, kdo inkasoval podruhé. Při hře ve čtyřech překonal Davida Skácela Markus Saxa. Hráčům s drakem na hrudi se ale ještě před druhou sirénou podařilo srovnat skóre. V čase 37:56 využil dobré nahrávky Davida Holuba Šimon Pohludka a svým druhým gólem v zápase vyrovnal na 2:2.

Dotahovat pak Třinec musel i ve třetí části, když se po vyhraném vhazování domácích prosadil Michael Nazad. Vytáhnout se pak musel taky David Skácel, který zneškodnil samostatný únik Vojtěcha Fojtíka. O srovnání se na druhé straně postaral Vojtěch Granečný, který trefil odkrytý prostor v domácí brance. Oceláři pak byli blízko i čtvrtému gólu, Šimon Pohludka ale z brejku hattrick nezkompletoval.

A tak se šlo do prodloužení, ve kterém si Třinec zahrál přesilovku, gól z ní ovšem nedal a rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. Druhý bod v nich Ocelářům vystřelil Michal Rybnikár.