6 : 3

(0:0, 1:1, 5:2)

Mini WERK ARENA

Mountfield Hradec Králové

Branky a nahrávky: 35. Kozlík (Holinka, Moškoř), 47. Moškoř (Cedzo, Hrůzek), 50. Holinka (Kozlík, Andrle), 56. Šutý (Kozlík), 59. Cedzo, 60. Spěváček (Kozlík, Šilar) – 37. Michal Beneš (Matěj Beneš), 56. Leden (Michal Beneš, Hušek), 57. Táborský (Hora). Rozhodčí: Hradil, Cabák - Hanzlík, Rožánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 47:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 6:3.

HC Oceláři Třinec: Klimek – Volas, Andrle, Kyselý, Kareš, Buják, Pospíšil, Hrůzek – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Spěváček, Cedzo, Tomiczek, Hlávka, Šilar, Kozlík

Mountfield HK: Kasal – Boukal, Táborský, Žaba, Havlíček, Pavič, Hušek – Prášek, Vencl, Nevšímal, Hora, Matěj Beneš, Novotný, Leden, Idžan, Brožek, Michal Beneš

Třinečtí junioři vlétli do prvního utkání po reprezentační přestávce pořádně aktivně a na branku hradeckého Kasala vyslali hned 21 ran. V síti ale neskončila ani jediná a tak se po úvodní dvacetiminutovce šlo do kabin za stavu 0:0.

Ve druhé části už se skóre na světelné tabuli přece jen měnilo a to v čase 34:21, když přesilovku Ocelářů využil Matěj Kozlík. Z vedení se ale svěřenci trenéra Reného Muchy radovali jen chviličku, o dvě minuty později totiž početní výhodu proměnili i hosté a Michal Beneš srovnal na 1:1.

Rozhodující tak byla až třetí třetina, které se proměnila v pořádnou divočinu. Oceláři ji začali mnohem lépe a díky gólům z holí Jana Moškoře, Miroslava Holinky a Patrika Šutého se rázem ujali vedení 4:1. Hotovo ale zdaleka nebylo. Mountfield kontroval dvěma slepenými trefami Matěje Ledna a Šimona Táborského a na drama bylo rázem zaděláno.

Mladí Oceláři se naštěstí z kontaktní branky oklepali velmi rychle a z individuální akce pak na 5:3 upravil Adam Cedzo. Hradec musel riskovat, což mu nevyšlo. Při hře bez gólmana trefil prázdnou klec Mountfieldu Vojtěch Spěváček a stanovil konečné skóre na 6:3.