Extraliga staršího dorostu
0 : 4

(0:1, 0:2, 0:1)

PSG Berani Zlín

Branky a nahrávky: 7. Burša (Urbanec, Matula), 27. Burša (Papežík), 35. Skočík (Tomeček), 56. Kovařík (TS). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4.

Němec - Pisarik, Blahuta, Pargáč, Malyjurek, Valíček, Jonáš, Štencel, Běhal - Slovák, Ohera, Ižacký, Růžička, Samek, Franek, Vrabel, Matěj, Jaroš

Dohnal (Rozum) - Buchta, Tomeček, Strojil, Papežík, Janota, Macharáček, Urbanec - Kovařík, Burša, Skočík, Matula, Juřík, Sekerka, Popelka, Doležálek, Vaculín

Starší dorostenci, kteří si vítězstvím nad Olomoucí zajistili účast ve finálové čtyřce, nastoupili do zápasu bez svých dvou klíčových hráčů, jmenovitě Radka Faksy a Radima Matuše. A tak taky vypadal průběh prvního dějství. Hráči Zlína byli aktivnější, vyhrávali podstatně více soubojů a nebýt brankáře Němce mohli Oceláři prohrávat děsivým rozdílem. V sedmé minutě byl však i Němec krátký, a tak Třinec poprvé kapituloval. Postaral se o to Petr Burša. Další průběh úvodní dvacetiminutovky přinesl zcela identickou hru. Zlín nepříjemně bušil na obranu Ocelářů, Němec byl ale bezchybný. Především jeho zásluhou šli třinečtí do šaten jen s jednogólovým mankem.

Ani po výměně stran se obraz hry nezměnil. Berani útočili, Třinec se bránil. V bráně stále více zářil Karel Němec. Nejprve zlikvidoval šanci Matuly, později stejný hráč dostal přihrávku zpoza branky, Němec byl ale proti změně stavu. Probíhala šestá minuta druhé periody, když hosté zvýšili svůj náskok. Tentokráte byl už i gólman Němec krátký, když jej pohotovou dorážkou překonal opět Petr Burša. Němcův protivník v brance Zlína tolik práce neměl. Třinečtí se jen sporadicky dostávali do ohrožení branky hostů, většina akcí končila na dobře postavené obraně Zlína. A tak udeřili opět hosté. Probíhala 35. minuta když se k vyraženému puku dostal Tomáš Skočík, který potřetí zasunul puk za Němcova záda. Do konce prostřední části se již nic zajímavého neudálo, a tak šli podruhé do kabin veselejší hráči hostů.

Také závěrečná perioda byla ve stylu: Zlín útočí, Třinec brání. Hned v úvodu spálil tutovou šanci David Macharáček, který svou tečí o pár centimetrů minul svatyni domácích. To ale byla poslední zajímavá akce pro příštích deset minut. V těch se oba celky snažily dobít modrou čáru soupeře. Ojedinělé útočné výpady končily na skvělých brankářích. Vše podstatné z této třetiny se odehrálo okolo 55. minuty hry. Nejprve šli do úniku dvou na jednoho hostující Matula s Popelkou. Druhému jmenovanému se ale nepodařilo trefit skákavou přihrávku, a tak se ukazatel skóre nikam neposouval. Změnu stavu přinesla až končící 56. minuta. Do samostatného úniku se dostal Lubomír Kovařík, kterého nedovoleně zastavil vyjíždějící Němec. Za faul bylo rozhodčími nařízeno trestné střílení, a tak si Kovařík mohl svůj nájezd zopakovat. Nic nevymýšlel a dobře umístěnou střelou do horních pater Němcovy branky vsítil čtvrtý gól utkání. Do konce normální hrací doby se již nic závažného neudálo, a tak si Zlín na cestu přibalil tři body.

OHLASY TRENÉRŮ

Roman Cienciala (Oceláři Třinec): Musím se vrátit k utkání v Olomouci, kde jsme chtěli vyhrát. Tam bylo nasazení úplně jiné. Dneska jsme měli jistou účast ve finálové čtyřce, a tak jsme pustili dva klíčové hráče, Radka Faksu a Radima Matuše, do juniorky. Hráči, kteří čekají na šanci vzít na sebe tu top roli dneska zklamali. S dnešním přístupem k zápasu jsme zklamáni.