PáTEK 19. 11. 2010
Extraliga staršího dorostu
8 : 3

(2:0, 4:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 16. KŘIBÍK (Diviš, Flamík), 19. KASPERLÍK (Diviš, Juhász), 28. SUCHÝ (Křibík), 30. SUCHÝ, 32. FLAMÍK, 35. DIVIŠ, 53. PATRMAN (Vyčesaný), 57. JUHÁSZ (Kasperlík, Deutsch) - 27. PARGÁČ (Vrabel), 40. MATUŠ (Štencel), 41. MATUŠ (Jonáš). Vyloučení: 8:2, navíc Pasker (HAV) 10 min OT, Bumbál (TRI) 5 min + do konce. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 22:38. Diváci: 235. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:3, 8:3.

Tomšů, Carbol - Szewieczek, Bureš, Školoud, Flamík, Deutsch, Kostelník, Graca - Suchý, Kasperlík, Pasker, Křibík, Patrman, Juhász, Vyčesaný, Diviš, Divoký.

Chvostek (Němec) - Pisarik, Blahuta, Kofroň, Valíček, Jonáš, Štencel, Běhal, Cienciala - Kovařčík, Pargáč, Slovák, Ohera, Ižacký, Malyjurek, Bumbál, Samek, Vrabel, Matěj, Jaroš, Matuš

Do utkání nastoupil v lepším rozpoložení tým Třince. I z pomocí úvodní přesilovky si hosté udržovali nad Havířovem útočný tlak. Až v 7. minutě výrazněji ohrozil branku Třince Kasperlík. Ovšem v 10. minutě byli nejblíž ke vstřelené brance hosté, Jaroš ale v dobré střelecké pozici netrefil bránu.

V naskytnuté početní výhodě Havířova si hráči vytvořili slibnou pozici ke skórování, ale Diviš rovněž nedokázal zamířit mezi tři tyče. Třinecký Bumbál se posléze prezentoval nepříliš vítaným kouskem, když zákeřně fauloval protihráče kolenem. Další naskytnutou možnost početní výhody, tentokráte však pětiminutovou už domácí využili vcelku rychle.

V 16. minutě totiž těžil z dorážky Křibík a otevřel tak skóre zápasu. Skvělý závěr úvodní třetiny potvrdil Havířov minutu před koncem, když se po krásné střele Kasperlíka nad vyrážečku brankáře Chvostka rozvlnila síťka. V samotném závěru třetiny, přesněji deset sekund před jejím skončením měl Třinec skvělou příležitost snížit náskok domácích, ale brankář Tomšů byl jasně proti.

Ve 27. minutě se ale hosté přece jenom dočkali. Nejprve sice Diviš ve vlastním oslabení ujel všem přítomným hráčům a dokázal i oklamat brankáře, puk však orazítkoval pouze tyč. Z následného protiútoku se radoval Třinec, když Pargáčovi stačilo trefit téměř prázdnou bránu.

Radost hostí nevydržela příliš dlouho. O chvíli později se totiž prosadili domácí, když při přečíslení 2 na 1 pálil přesně Suchý. V 30. minutě to již bylo 4:1, přestože měl Třinec k dispozici přesilovku. Suchý si v souboji hráč-brankář poradil na jedničku, když si jeho skvělá klička do bekhendu našla cestu do branky soupeře. Tato situace vyhnala brankáře Chvostka na střídačku, místo něj se postavil do brány Němec. Ovšem ani on nedokázal zastavit brankovou kanonádu domácích. Už o chvíli později na Němce vyzrál Školoud. Třineckou nemohoucnost potvrdil trenér, který si vyžádal oddechový čas. Ani ten však nebyl příliš platným lékem pro hráče. Ve 35. minutě vstřelil druhý gól v oslabení domácí Diviš. Třinec na chvíli vycenil zoubky, ale ani dva pokusy Matěje ke vstřelení branky nestačily, Tomšů totiž pohotově vystrčil proti střele svůj beton. Domácí se nechávali často vylučovat, ale potrestání se příliš bát nemuseli. Dvojnásobné oslabení však už bylo pro Havířov příliš. Sekundu před koncem druhé části Třinec snížil náskok domácích pomocí Matuše.

Jak druhá třetina skončila, stejně začala i ta třetí. Již ve 41. minutě se radoval ze svého druhého gólu třinecký Matuš, který nedal šanci brankáři Tomšů. Ale to bylo z pohledu hostů vše. Havířov si mohl dovolit i tři další vyloučení bez potrestání soupeře.

Třinec se přece jenom ale "prosadil". Když to nešlo do sítě soupeře, šlo to do vlastní branky. V 53. minutě se tak mezi střelce připsal i Patrman, přestože si třinečtí sami zavezli puk do brány. Poslední tečku za utkáním udělal Juhász, jehož střela z přečíslení 2 na 1 uzavřela listinu zápasu, ve kterém se tak skóre zastavilo na konečných 8:3 pro Havířov, který si tak domácí body vzít nenechal a s přehledem zvítězil.