Extraliga staršího dorostu
3 : 4

(0:0, 1:2, 2:2)

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 26. Repe (Valíček, Pargáč), 47. Faksa, 56. Štencel - 32. Zitka (Jirák), 33. Tomiga (Hes), 55. Jergl, 57. Konečný. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Chvostek - Pisarik, Blahuta, Valíček, Jonáš, Štencel Běhal, Repe, Jaroš - Faksa, Pargáč, Slovák, Ohera, Ižacký, Malyjurek, Samek, Cienciala, Vrabel, Matěj

HC Olomouc

Lukáš - Němec, Jirák, Paksi, Rašner, Vondra, Beták, Konečný, Schejbal - Hes, Novotný, Spěvák, Jergl, Bauer, Zitka, Tomiga, Ostřanský, Peštuka

Utkání začalo ve velmi slušném tempu. Hrálo se nahoru, dolů, šance se střídaly na obou stranách. V první větší příležitosti utkání se ocitl Jakub Ižacký, kterého však s přehledem vychytal Lukáš. Další průběh třetiny poznamenaly časté nepřesnosti jak na jedné, tak na druhé straně. Obou celkům se nedařil přechod přes modrou čáru, a tak neměli oba gólmani příliš práce. O větší rozruch se v 13. minutě postaral Radek Faksa, který se ocitl před zcela odkrytou brankou Olomouce. Své mířidla však špatně seřídil, a tak jeho pokus skončil mimo brankovou výseč. Poté se na další vyloženější příležitost čekalo do závěrečné minuty první periody. Do úniku dvou na jednoho se dostali Ostřasnký s Jerglem. Druhému jmenovanému se očividně nechtělo střílet, a tak celá akce skončila, když se navrátivší Vrabel v pohodě zmocnil kotouče.

Druhá třetina přinesla zcela jiný hokej než třetina první. Hned po necelých čtyřech minutách dostali domácí možnost přesilové hry. Nejprve se zcela osamocen před odkrytou brankou zjevil Martin Vrabel. Tomu však v posledním okamžiku puk přeskočil hokejku, a tak se stav neměnil. To však nevydrželo dlouho, jelikož ještě v téže přesilovce se dokázal od modré prosadit Jurij Repe, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Další rozruch přinesla až 31. minuta. Po střele jednoho z beků hostů brankáři Chvostkovi vypadl puk na zcela neobsazeného Jakuba Tomigu. Ten však odmítl šanci vyrovnat, jelikož se parádním zákrokem prezentoval Daniel Chvostek, který chytil puk letící do prázdné branky. O necelou minutu později už byl gólman Chvostek krátký. Byl to Jindřich Zitka, kterému se podařilo propálit Chvostka mezi betony a vyrovnat tak stav zápasu. Nerozhodný stav však vydržel jen necelou minutu. Od modré pálil Jakub Tomiga, Chvostek jeho pokus neudržel a sám Tomiga v pohodě doklepl puk do prázdné branky. V závěru druhé dvacetiminutovky stálo hokejové štěstí při hráčích Olomouce. Nejprve pálil Radek Faksa do tyče, později se před Lukášem zjevil zcela neatakován Jiří Slovák. Ten však odmítl šanci vyrovnat, jelikož se nedokázal trefit do prostoru mezi třemi tyčemi.

Do závěrečné části tedy vstupovali hosté s jednogólovým vedením, které po necelé minutě mohlo narůst na vedení dvougólové. To by ale nesměl Jakub Tomiga trefit tyč Chvostkovy branky. O další minutu později se do úniku dostali Hes a Tomiga. První jmenovaný řešil celou situaci střelou, která skončila v lapačce brankáře Ocelářů. Domácím se do větší akce podařilo dostat až v šesté minutě poslední periody. Zpoza branky si vybruslil Radek Faksa a nečekaným způsobem dopravil puk za záda brankáře Lukáše. Domácí tato branka zjevně vybudila k větší aktivitě. Střely na branku hostů šly jedna za druhou. Brankář Lukáš však byl schopný pochytat všechny pokusy domácích střelců. Chleba se lámal v polovině závěrečné části. Nejprve se před Lukášem zjevil zcela osamocen Filip Ohera, který však nedokázal dopravit puk za ležícího Lukáše. Vzápětí se do šance dostal Radek Faksa, který však netrefil branku. O další půlminutu později to byl opět Filip Ohera. Ani on nedokázal vyzrát na brankáře ve službách Olomouce. V 55. minutě se po chybě obránce domácích dostal do samostatného nájezdu Aleš Jergl. V posledním okamžiku byl nedovoleně zastaven Repem, a tak si celou situaci mohl zopakovat. Nařízené trestné střílení v pohodě proměnil, když vymíchal Chvostka a zasunul puk do odkryté branky Třince. Vedení hostům nevydrželo dlouho. Na trestnou lavici si za hrubost šel sednout Jiří Hes a následnou přesilovku dokázali domácí přetavit ve vyrovnávající branku. Byl to Jan Štencel, který od modré propálil brankáře hostů. Ani tento stav nevydržel delší dobu. Po sporném momentu ve středním pásmu přestali domácí hrát a zcela nehlídaný Martin Konečný překonal po čtvrté brankáře Chvostka. Domácí se ještě v závěru pokusili o powerplay, ve které byli blízko vyrovnání. Puk už mířil za brankovou čáru, když ho v posledním okamžiku vykopl do bezpečné vzdálenosti jeden z obránců Olomouce. Hosté si tedy po dramatické koncovce odvezli tři body za vítězství 3:4.

OHLASY TRENÉRŮ

Roman Cienciala (trenér HCO Třinec): Vypadá to, že máme nějakou smůlu. Třetí zápas jsme prohráli o gól. První dvě třetiny jsme hráli lehce aktivně, ale nepřesně. Měli jsme hodně šancí, ale nebyli jsme schopni je proměnit. Soupeř byl více agresivní, nakonec v zapeklitém závěru jsme to nezvládli a soupeř to dokázal využít. Trestné střílení bylo správně odpískané, byla tam chyba našeho obránce na modré čáře. Za stavu 3:3 rozhodčí neodpískal sporný moment, který skončil rozhodujícím gólem.

Luděk Konopčík (trenér HC Olomouc): Jsem spokojený se třemi body. Začali jsme zakřiknutě, tak jako minulý zápas. Měli jsme nějaké šance, ale domácí jich měli více. Druhou třetinu jsme měli šance my, a jak se říká "Nedáš, dostaneš", tak jsme netrefili dvakrát prázdnou bránu a z protiútoku jsme dostali gól. Nakonec se nám podařilo otočit na 2:1. Třetí třetina už byl boj. Závěr byl hektický, hodně vyloučení, vyrovnání. Potom z trestného střílení zase. Při třinecké powerplay jsme měli trochu štěstí, když to náš hráč chytil na brankové čáře. Zápas se nám tedy podařilo dotáhnout do vítězného konce.