SOBOTA 23. 10. 2010
Extraliga staršího dorostu
2 : 1

(1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Klečka (Kovář, Sysala), 54. Celner (Tomi, Kysučan) - 18. Vrabel (Valíček). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80 1:0, 1:1, 2:1.

Bartošák - Kubiš, Čemín, Sysala, Hawlík, Zuzaník, Blahuta, Tomi, Holý, Bail, Kovář, Kysučan, Plášek, Hudeček, Zdráhal, Walker, Klečka, Celner, Pavelka.

Chvostek D. - Štencel, Jonáš, Běhal, Repe, Blahuta, Pisarik, Valíček, Ohera, Slovák, Chvostek M., Faksa, Bumbál, Jaroš, Vrábel, Samek, Malyjurek, Pargač.

Do utkání vstoupili lépe domácí. Daniel Chvostek v třinecké brance odolával vítkovické kanonádě plných deset minut, než kapituloval po střele Denise Klečky, který poslal svůj tým do vedení. Zvýšit své vedení mohli Vítkovičtí v patnácté minutě, když jim Oceláři nabídli dvojnásobnou přesilovku. Martin Vrabel svým spoluráčům splatil svůj dluh, když po opuštění trestné lavičky srovnal na 1:1.

V druhém dějství se diváci branky nedočkali. Gólové příležitosti byly k vidění na obou stranách. Do první šance se dostala vítkovická dvojice Blahuta - Zdráhal. Druhý jmenovaný ovšem netrefil odkrytou část Chvostkovy brány.

Na druhé straně se mohl prosadit třinecký kapitán Radek Faksa, který střílel v pádu. V závěru druhé dvacetiminutovky seděl na trestné lavici Třince Adrian Bumbál, jehož vyloučení se domácím nakonec potrestat nepodařilo. Do šaten proto odcházeli mladí hokejisté za nerozhodného stavu.

V úvodu poslední třetiny mohl Oceláře poslat do vedení Pargač, který se rozjel hned po vyhraném buly. Bartošák ve vítkovické brance byl však proti. Ani druhá šance Pargáčovi nevyšla, když střílel z dobré pozice, domácí obránci však jeho ránu tečovali za branku. O vítězi dnešního utkání rozhodl Patrik Celner, který pět minut před závěrečnou sirénou vsítil vítězný branku Vítkovic. Třinečtí tak přijíždějí z Ostravy s prázdnou.

Martin Vrabel 1 0 -1 0