Extraliga staršího dorostu
2 : 3

(2:0, 0:2, 0:1)

AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 9. Ohera (Kofroň), 20. Repe (Jaroš) - 25. Vyčesaný (Kasperlík), 31. Kasperlík (Diviš, Deutsch), 47. Kasperlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Chvostek D. - Pisarik, Blahuta, Valíček, Jonáš, Štencel, Běhal, Cienciala, Repe - Pargáč, Slovák, Ohera, Chvostek M., Malyjurek, Samek, Vrabel, Kofroň, Jaroš, Matuš

Tomšů - Szewieczek, Bureš, Deutsch, Kostelník, Ryška, Čintala, Graca, Koóš - Suchý, Kasperlík, Pasker, Křibík, Patrman, Majda, Juhász, Vyčesaný, Školoud, Glos, Diviš, Dýrr

Do utkání vstoupili s větší aktivitou hostující hráči. Dlouho nepouštěli svého soka na dostřel své branky. Hosté si dokázali vytvořit pár šancí. Za zmínku stojí pokusy Glose a Školouda, se kterými si však brankář Chvostek dokázal bez problémů poradit. Ikdyž byli hosté aktivnější, paradoxně do vedení šli domácí hráči. V deváté minutě se po krásné souhře s Adamem Kofroněm prosadil Filip Ohera, který přesnou střelou mezi betony nedal sebemenší šanci brankáři Tomšů. Vstřelená branky nabudila domácí k větší aktivitě. Ocelářům se párkrát podařilo uzamknout hosty v jejich třetině. Velkou šanci měl na své hokejce Radim Matuš, který v plné rychlosti trefil tyč hostující branky. Hosté se do šancí dostávali jen sporadicky, za zmínku stojí jen závar před brankou Chvostka, ze kterého však hosté nedokázali nic vytěžit. Domácím se naskytla možnost přesilovky až necelé dvě minuty před koncem úvodní periody. Za faul loktem si šel sednout Školoud, který však na trestné lavici nevydržel ani minutu. Od modré se napřáhl Jurij Repe a propálil vše, co mu stálo v cestě. Do šaten šli tedy Oceláři s pohodlným dvoubrankovým vedením.

Druhou třetinu načali opět aktivněji hosté. Tentokráte jejich úsilí bylo korunováno brankami. Nejprve se čtyři minuty po začátku třetiny ve vlastním oslabení do úniku dostali Jan Diviš a Martin Kasperlík. První jmenovaný zakončoval tuto akci dorážkou do odkryté branky. Za necelých šest minut už bylo vyrovnáno. Po krásné akci hostů se do prázdné branky trefil Martin Kasperlík. Vyrovnání nabudilo hosty k ještě většímu odhodlání a aktivitě. Otočit vývoj utkání mohli Juhász s Divišem, ale ani jednomu se nepodařilo překonat ležícího Chvostka.

Necelých pět minut před koncem prostřední periody dostali domácí možnost přesilovky 4 proti 3. V té se však domácí nedokázali prosadit a hosté ji v pohodě ubránili. Ke konci třetiny se ještě do velké šance dostal Glos, který však ve velké rychlosti dokázal trefit pouze přesunujícího se Chvostka.

Třetí třetina začala opět náporem hostů. Všechny střely však bez problémů zlikvidoval Chvostek. Chleba se lámal v šesté minutě poslední části, kdy hosté hráli další přesilovku. Se štěstím se domácím podařilo oslabení ubránit, ale tři vteřiny po návratu vyloučeného Jaroše přechýlil misky vah na stranu hostů Martin Kasperlík, kteý přesnou střelou zakončil rychlou útočnou akci. Vzápětí mohl vyrovnat Repe, který se ocitl zcela sám v útočné třetině. Jeho střela však neměla gólové parametry.

Domácí se do konce utkání ještě snažili něco s výsledkem udělat, ale obrana hostů jim v tom zabraňovala. Když už se Ocelářům podařilo přejít do útočné třetiny, kryl záda havířovským výbornými zákroky gólman Tomšů. Zásluhou jeho zákroků a pečlivé práci hostující obrany si hosté na cestu do nedalekého Havířova přibalili tři body.

OHLASY TRENÉRŮ

Roman Cienciala (trenér HCO Třinec): Z výsledku jsem velmi zklamaný. Radka Faksu jsme posunuli do juniorky a druhý klíčový hráč, Radim Matuš, si zlomil ruku. Začali jsme improvizovat sestavou, přesunovali jsme obránce do útoku. Byli jsme tak nějak psychicky zlomení a Havířov to vycítil. Podařilo se mu dovést utkání do zdárného konce. Myslím si, že jejich výhra byla zasloužená.