Extraliga staršího dorostu
5 : 4

(3:3, 1:1, 1:0)

HC Vítkovice Ridera

Branky a nahrávky: 4. Faksa (Samek, Matuš), 16. Matuš (Faksa), 18. Matuš (Jonáš), 34. Faksa (Jaroš), 46. Malyjurek - 11. Hudeček (Zdráhal), 13. Kovář (Plášek), 14. Plášek (Kovář), 30. Kovář (Cháňa). Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.

Němec - Pisarik, Blahuta, Ohera, Ižacký, Samek, Štencel, Jaroš, Matuš - Faksa, Pargač, Slovák - Malyjurek, Valíček, Jonáš - Běhal, Repe, Vrabel - Kofroň.

Barotšák - Blahuta, Čavoj, Hudeček, Holý, Kysučan, Zdráhal, Sysala - Hawlík, Černín, Bail, Kilnar, Kovář, Cháňa, Rosypka, Plášek, Máj, Zuzaník.

Úvodní třetina utkání mezi Třincem a Vítkovicemi přinesla brankové hody. Vše načal třinecký Radek Faksa, který po akci s Martinem Samkem střílel do odkryté části hostující branky. Po inkasované brance se hosté pustili do útoku a téměř pět minut nepustili domácí k žádné šanci. Jejich snaha byla odměněna vyrovnávajícím gólem, o který se postaral Jan Hudeček, jenž se štěstím překonal brankáře Němce. O necelé dvě minuty později se z protiútoku dokázal prosadit Tomáš Kovář. To však nebylo ze strany Vítkovic vše. Za další minutu už hosté vedli o dva góly. Akci dvou proti jednomu vyřešil nekompromisní střelou do horních pater branky hostující Dominik Plášek. Dvougólové vedení však hostům nevydrželo dlouho. Již po dvou minutách za domácí v přesilové hře snižoval Radim Matuš, který se prosadil po krásné kombinaci se svým parťákem Radkem Faksou. Za další dvě minuty bylo srovnáno. Další přesilovku využil opět Radim Matuš, který se trefil do horního rohu branky Vítkovic. Do konce třetiny se již nic závažného nestalo, a tak šly týmy do šaten za nerozhodného stavu.

Vstup do prostřední části vyšel lépe domácím především díky přesilovce. V té si vytvořili tlak, ale nedokázali překonat gólmana Bartošáka. V dalším průběhu hry se šance střídaly na obou stranách. Nejprve zastavil Bartošák svým betonem pokus Samka, na druhé straně vychytal Němec Zdráhala. V polovině utkání hráli hosté svou první přesilovku a tu dokázali využít. Po několika vteřinách se chytrou tečí prosadil Tomáš Kovář. Hosté si však opět nedokázali vedení udržet déle, než pár minut. Vyrovnání zařídila dvojice Faksa – Jaroš, když se Radek Faksa po krásné přihrávce Tadeáše Jaroše nemýlil z prostoru kruhů. V další fázi prostřední periody si oba týmy držely vlastní modrou a tak se šlo do šaten opět za nerozhodného stavu.

Třetí třetina se nesla ve znamení výborných výkonů obou brankářů. Ať už to byl domácí Němec nebo hostující Bartošák, oba v úvodu závěrečného dějství podrželi své týmy. Jako první však kapituloval vítkovický Bartošák, který nestačil na střelu Pavla Malyjurka, který se prosadil okamžitě po vhazování. Po inkasované brance vrhli hosté všechny síly do útoku, ale všechny šance končily na brankáři Němcovi. Nejblíže k vyrovnání byl hostující Zuzaník, který se pokoušel obelstít Němce blafákem. Němec však jeho úmysl vystihl a vypíchl holí puk. Zbývající část závěrečné části ovlivnily častá vylučování. V jednom z oslabení mohl definitivně o vítězství rozhodnout Radek Faksa, který obral obránce hostů o puk. Proti však byla vyrážečka Bartošáka. V posledních dvou minutách se místo tlaku hosté soustředili na obranu, protože seděli současně na trestné lavici dva hráči Vítkovic, a tak oceloví dorostenci z Třince vyhráli.

OHLASY TRENÉRŮ

Roman Cienciala (trenér HCO Třinec): Měli jsme takový zdravý respekt z Vítkovic a nechtěli jsme jen bránit, ale chtěli jsme hrát aktivně. Složili jsme v útoku dvojici Matuš – Faksa, která zařídila čtyři góly, pak se k nim přidal ještě Malyjurek. Ve druhé třetině jsme soupeře přestříleli, ani manko dvou gólů nás nepoložilo na lopatky. Dokázali jsme vyrovnat a ve třetí třetině jsme rozhodli o svém vítězství. Dle mého názoru to bylo nádherné utkání a jsme rádi za to, že jsme dokázali potvrdit naší sérii čtyř vítězství.

Aleš Tomášek (trenér Vítkovice Steel): Já musím pogratulovat Třinci, který chtěl více vyhrát. My jsme udělali hodně individualních chyb, dostali jsme góly v oslabení, kdy to byly fauly jednotlivých hráčů. Budeme se muset na to soustředit, protože to poslední dobou není ojedinělý případ a to nám udělalo celé utkání.