Extraliga staršího dorostu
5 : 2

(1:1, 3:1, 1:0)

AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 19. Štencel, 27. Faksa (Kurzok), 31. Chvostek (Repe), 40. Franek, 50. Jaroš (Faksa) - 13. Křibík, 38. Kasperlík (Juhász, Suchý). Vyloučení: 9:6, navíc Franek(Tri) 10 + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Němec - Repe, Jonáš, Valíček, Štencel, Běhal, Bezuška, Samek, Kurzok - Jaroš, faksa, Chvostek, Franek, Matuš, Vrabel, Pargáč, Ižacký, Ohera, Matěj, Slovák, Malyjurek

Tomšů - Kuchař, Szewieczek, Bureš, Flamík, Deutsch, Kostelník, Ryška, Čintala - Suchý, Kasperlík, Pasker, Křibík, Partman, Graca, Juhász, Vyčesaný, Školoud, Glos, Diviš, Dýrr

Ve třetím kole extraligy staršího dorostu přivítali domácí hráči hosty z Havířova.

První třetina přinesla vcelku svižný hokej. Hrálo se na obě branky, oba týmy si vypracovali pár šancí. Všechny akce však končily na výborně chytajících gólmanech. Do první vážnější možnosti se dostal domácí Franek, který se po parádní přihrávce ocitl osamocen před brankou hostů. Snažil se brankáře Havířova obelstít blafákem, ten však jeho úmysl vystihl a kotouč ukryl pod svým tělem. V dalším průběhu první periody byli domácí stále aktivnější a to především zásluhou častých prohřešků hostů. Těm to očividně pomohlo a v jednom z oslabení vsítili úvodní branku utkání. Zasloužil se o to Jan Křivík, který se po chybě gólmana Ocelářů dostal k volnému puku, objel branku a v pohodě zasunul kotouč do odkryté svatyně Třince. Vedení Havířova netrvalo však dlouho. O 6 minut později totiž dokázal vyrovnat Jan Štencel. Jeho střela nešťastně vyklouzla brankáři Tomšů a neposedný puk se zakutálel za brankovou čáru. Do konce první dvacetiminutovky si oba týmy hlídaly své pásmo a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Do prostřední části vstoupili lépe domácí, ale žádná z mnoha příležitostí se neujala. A tak se na gól čekalo do 26. minuty. Za podražení byl vyloučen hostující Szewieczek, následnou přesilovku využili Oceláři již po 7 vteřinách. Nahození Jakuba Kurzoka od modré vypadlo brankáři z náruče a pohotový David Faksa zametl puk do volné části branky. Po vstřelené brance se aktivita domácích ještě zvedla a přinesla sebou i uklidňující branku. V polovině utkání opět po chybě gólmana Havířova, který nezkrotil střelu Repeho, zasunul puk potřetí za jeho záda Michael Chvostek. Později dostali třinečtí možnost dvojnásobné přesilovky, kterou však promarnili. A tak přišel trest. V signalizované výhodě se prosadil hostující Martin Kasperlík, který dokázal usměrnit neposedný puk za Němcova záda. Radost ze snížení však hostům nevydržela dlouho. Již za necelé dvě minuty to bylo opět o dvě branky. Postaral se o to Tomáš Franek, který ujel všem bránícím hráčům a blafákem překonal gólmana Tomšů.

Poslední část přinesla mnoho vyloučení především na straně domácích. Hosté hráli třikrát dvojnásobnou výhodu, ve kterých stálo hokejové štěstí na straně domácích, jelikož je třikrát zachránila horní tyč Němcovy branky. Zákonitě po nevyužitých příležitostech hostů přišel trest. Ve vlastním oslabení se po buly před branku protlačil Tadeáš Jaroš, který prostrčil puk po páté za záda gólmana Havířova. Hosté se v přesilovkách trápili, mnohokrát končili své akce na pozorných obráncích. Domácí do konce utkání hosty k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli.

Další zápas extraligy staršího dorostu je na programu již zítra, když svěřenci trenéra R. Ciencialy zajíždí na led Vítkovic.

Fotografie ze zápasu najdete zde.

OHLASY TRENÉRŮ

Miroslav Macháček (as. trenéra HCO Třinec): Až na poslední třetinu bych chtěl pochválit hráče za přístup k utkání. Bylo tam i spousta nepřesností, ale po vstřelení třetí branky jsme se uklidnili a myslím si, že jsme byli lepší.

Jan Křivohlávek (trenér AZ Havířov): Myslím si, že v dnešním utkání nás soupeř předčil především hokejovostí. V první třetině byli Oceláři jednoznačně lepší. Samozřejmě tomu trošičku pomohly přesilovky soupeře. My jsme ale zase vytěžili z minima maximum a dali jsme gól. V druhé třetině jsme chtěli utkání více zdramatizovat a dostat soupeře pod tlak. Což se nám ale nepodařilo, naopak jsme celé utkání spíše bránili. Těch pár minut, kdy jsme se dostali do tlaku na vítězství nestačilo. Dnešní soupeř byl jednoznačně lepší a šikovnost třineckých hráčů rozhodla o tom, že body zůstaly v Třinci.