5 : 2

(0:1, 4:0, 1:1)

Werk aréna

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 23. Hladonik (Hrehorčák, Stuchlík), 32. Flok (Hladonik, Hrehorčák), 38. Haman (Poruba, Kofroň), 40. Kofroň (Adámek, Imrich), 51. Hladonik (Bartko, Hrehorčák) - 19. Chlouba (M. Jandus, Seniov), 59. Procházka (Chour). Rozhodčí: Fiala - Gančarčík, Ševčík. Vyloučení: 5:4, navíc za faul Imricha (TRI) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 175. Střely na branku: 50:27. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

Hlaváč – Hrachovský, Valíček, Haman, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Hladonik, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Poruba, Plitko, Bárci, Roman

Chour – Duben, Jeřábek, Janda, Pacovský, Bureš, Sedliský – M. Jandus, Kulda, Šrámek, T. Jandus, Michnáč, Maršoun, Chlouba, Seniov, Komárek, Dubský, Procházka

Do utkání vstoupili aktivněji Oceláři a brankář hostů si tak na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. V úvodních minutách branku nejvíce ohrozil Flok, po jehož střele musel Chour krotit kotouč v blízkosti brankové čáry, celou situaci ale nakonec zvládl.

A z gólu se nemohl radovat ani Bartko, který v dvojnásobné početní výhodě přestřelil odkrytou část klece. První branka ve Werk aréně padla až minutu před koncem úvodní části. Po vyhraném vhazování vypálil Jaroslav Chlouba a využil tak přesilovou hru.

Krátce po startu druhé třetiny ale bylo vyrovnáno. V početní výhodě dokázali Oceláři vytvořit velký závar před Chourem a nakonec puk za jeho záda procpal Jan Hladonik. Vrátit svému týmu vedení mohl Chlouba, který byl v úniku podražen Imrichem, z nařízeného trestného střílení ale branku vůbec netrefil.

Nedáš, dostaneš, tak platilo i v tomto zápase. Pronikajícího Hladonika sice hostující obrana zastavila, ke kotouči se ale dostal Adam Flok a přesnou střelou poslal Třinec do vedení. Svůj náskok pak Oceláři navýšili v přesilové hře, kdy nahození Poruby dorazil za brankovou čáru Filip Haman.

V konečném součtu se gól Hamana ukázal jako vítězný, nebyl však tím posledním. Krátce před koncem prostřední dvacetiminutovky se třinečtí mladíci dostali do přečíslení, David Kofroň se rozhodl pro střelu a překonal Choura v brance Sparty.

Snížit nepříznivý stav utkání mohl ze samostatného úniku Seniov, na třineckého brankáře si ale nepřišel. Stejný hráč pak dostal výbornou přihrávku do mezikruží, ale ani tentokrát Hlaváče nepřekonal. A opět se tak radovali Oceláři. Bartko přistrčil puk Janu Hladonikovi, jenž jel sám na Choura a nedal mu takřka žádnou šanci.

Hostům se už pouze povedlo v početní výhodě korigovat výsledek. Kaukič nejprve sice připravil o gól Martina Janduse, když mu zabránil dorazit kotouč do odkryté klec. Poté ale pálil přesně Ondřej Procházka a uzavřel gólový účet zápasu.