3 : 2sn

(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Werk aréna

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 15. Kofroň (Haman, Poruba), 59. Michal Roman (Poruba), rozh. nájezd Bartko - 38. Jeklič (Štefka, Beutl), 41. Říčka (Jeklič). Rozhodčí: Šutara – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:9, navíc za faul Imricha (TRI) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 146. Střely na branku: 35:14. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Loubal – Hrachovský, Michal Roman, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Poruba, Sztwiertnia, Miloš Roman

HC Olomouc

Šoustal – Kališ, Kolovratník, Metelka, Galvas, Beutl, Škoda – Štefka, Heža, Spurný, Hajšman, Machálek, Jeklič, Z. Zabloudil, Horák, Marek, Říčka, Husták, Beier, Kuba, M. Zabloudil

Do pátečního zápasu vstoupili mnohem aktivněji hráči s dráčkem na prsou a brzy si vybojovali dvojnásobnou početní výhodu. V té mohl otevřít gólový účet Stuchlík, po přihrávce Bartka ale před odkrytou klecí promáchl. Hosté poprvé zahrozili v polovině úvodní dvacetiminutovky, když Jeklič nahodil kotouč do brankoviště, tam se ale nikdo z Kohoutů k dorážce nedostal.

Navíc pak zmíněný hráč fauloval a tuto přesilovou hru už Oceláři využili. Střelu Hamana od modré olomoucký gólman neudržel a následně mohl kotouč lovit ze sítě po dorážce Davida Kofroně.

I ve druhé periodě jako první zahrozili domácí hráči, sám před Šoustalem byl Poruba, proti jeho střele ale dokázal brankář Kohoutů sklapnout betony včas. A byl to právě olomoucký gólman, kdo měl i nadále více práce, všechny šance Ocelářů ale dokázal zlikvidovat.

V přesilové hře se pak navíc hosté dočkali prvního gólu, když se až do zakončení protáhl Matic Jeklič a rázem bylo srovnáno. Hned poté dostali Kohouti k dispozici další početní výhodu, tu ale využít nedokázali.

Do třetí třetiny vlétli Kohouti ve velkém stylu a po dvaatřiceti sekundách je poslal do vedení Patrik Říčka. A v padesáté minutě mohlo být takřka rozhodnuto, když bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch hostů. Oceláře ale podržel gólman Loubal a Štefkovi zabránil v tom, aby vstřelil třetí gól.

Necelých pět minut před koncem pak dostali třinečtí mladíci k dispozici početní výhodu, kterou trenéři ještě umocnili odvoláním brankáře. A znovu mohli hosté rozhodnout, vyhozený kotouč ale klec o několik centimetrů minul.

Přesilovou hru tedy hráči Třince nevyužili, jejich tlak ale pokračoval a minutu a půl před koncem mohli Oceláři s radostí sledovat, jak kotouč po dorážce Michala Romana klouže za brankovou čáru a bylo tedy srovnáno.

Následovalo prodloužení, ve kterém byli aktivnější domácí hráči, rozhodnout ale nedokázali a duel tak pokračoval samostatnými nájezdy. V těch se jako jediný prosadil Jan Bartko a rozhodl tak o tom, že dva body zůstanou v Třinci.