6 : 2

(3:1, 1:0, 2:1)

Werk aréna

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 7. Roman (Hrehorčák, Mach), 17. Roman (Kaukič), 18. Stuchlík (Kalus), 35. Stuchlík (Kofroň), 44. Kaukič (Hrehorčák), 56. Najsar (Papaj, Przybyla) – 12. Hajšman. (Horký), 47. Janků (Podlaha). Rozhodčí: Janda, Ganger - Cirkl. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 286. Střely na branku: 42:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Ovčaři – Imrich, Marguš, Krzak, Radzienciak, Mach, Krása, Valíček, Rufer – Kofroň, Najsar, Stuchlík, Kaukič, Przybyla, Hrehorčák, Kalus, Matějka, Bárci, Roman, Papaj, Hladonik

HC Olomouc

Urban T. (17. Schejbal) – Beutl, Štreit, Janků, Mader, Galvas, Holiš, Murla – Horký, Hajšman, Urban M., Pěcha, Skopal, Dajčar, Podlaha, Beier, Husták

Do utkání vstoupily oba týmy opatrně, ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu, která by mohla přinést první gól. Více ze hry ale přece jen měli Oceláři, kteří dokázali svou převahu před polovinou první třetiny i využít. Hrehorčák poslal puk přesně na hůl Miloše Romana, který prostřelil Urbana, a domácí se tak radovali z prvního gólu. Olomouc však dokázala srovnat stav utkání v přesilové hře, kdy Horký našel před brankou osamoceného Dominika Hajšmana a ten poslal puk za záda Ovčařiho. Kohouty vyrovnávací gól povzbudil a přidali na aktivitě. Ale z gólu se radovali opět domácí. Miloš Roman si vybojoval puk v rohu útočného pásma a z levé strany prostřelil olomouckého gólmana. V brance hostů po druhém gólu Ocelářů nahradil Urbana Adam Schejbal. A o minutu později musel i on lovit puk ze své branky, Kalus našel před brankou hokejku Kryštofa Stuchlíka a ten poslal svou střelu přesně pod horní tyčku olomoucké branky.

Ve druhé části měli oba soupeři k dispozici hned několik přesilových her, ani jeden tým však nabídnutou výhodu nedokázal proměnit v gól. Nejblíže gólu byl David Kofroň, který byl však ve svém samostatném úniku nedovoleně zastaven. Do úniku se mohl dostat i olomoucký Janků, na modré čáře ho však dokázal zastavit Radzienciak. Když se však po vyloučení Janků a Bárciho hrálo ve čtyřech na obou stranách, dokázali více prostoru na ledě využít hráči s dráčkem na prsou. Kofroň přihrál Kryštofovi Stuchlíkovi, ten si pohrál s olomouckým gólmanem a poslal puk do prazdné branky.

Do poslední části vstupovali Oceláři s tříbrankovým náskokem, ten se jim povedlo v úvodních minutkách závěrečné navýšit, Hrehorčák po objetí branky přihrál Lukáši Kaukičovi a ten zamířil přesně do levého růžku branky hostů. Poté však domácí obrana zazmatkovala, jeden z třineckých hráčů poslal puk na hůl Podlahy, ten nahrál Liborovi Janků, který zasunul puk za bezmocného Ovčařiho. Na konečných 6:2 zvyšoval René Najsar, který dorazil za Schejbala střelu Papaje.