14 : 2

(4:0, 4:1, 6:1)

Werk aréna

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 7. Hrehorčák (Kalus, Hladonik), 17. Klocek (Veselý, Hladonik), 18. Hrehorčák (Kalus, Radzienciak), 19. Kaukič (Krása), 26. Kaukič (Bárci), 26. Hladonik (Najsar), 30. Kalus (Przybyla, Hrehorčák), 32. Matějka (Papaj), 51. Veselý, 51. Hrehorčák (Kalus, Hladonik), 53. Bárci (Kaukič, Radzienciak), 56. Kalus (Hladonik, Klocek), 57. Hrehorčák (Matějka, Radzienciak), 60. Matějka (Hrehorčák) – 25. Machálek (Veselý), 41. Veselý (Škriba, Machálek). Rozhodčí: Krenželok - Lotko, Tráč. Vyloučení: 3:7, navíc Lindner (HOD) 5 min a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 50:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:2, 14:2.

Prokop – Klocek, Imrich, Marguš, Krzak, Radzienciak, Mach, Krása, Valíček, Rufer – Najsar, Veselý P., Kaukič, Przybyla, Hrehorčák, Kalus, Matějka, Bárci, Papaj, Hladonik

SHK Hodonín

Holík (29. - 57.Lekeš) – Bureš, Borot, Štěpanovský, Ščečina, Obrtlík, Hrachovský, Špírek – Vacula, Čajkovič, Mičík, Veselský, Veselý R., Pavka, Lindner, Škriba, Chalupa, Machálek

Hned ze začátku utkání se do útoku vrhli domácí, ale jejich pokusy nebyly pro hostujícího brankáře příliš nebezpečné. Asi nejvíce starostí nadělala Holíkovi střela Przybyly, kterou jen se štěstím vyrazil betony do rohu kluziště. Poté však dostali Oceláři k dispozici první přesilovou hru, Kalus poslal puk do prostoru pravého kruhu Patrikovi Hrehorčákovi a ten střelou pod horní tyč překonal brankáře hostů poprvé. Prokop pak musel řešit závar před svou brankou, ale ke štěstí domácích puk za brankovou čáru nepřešel. Druhý gól svého týmu pak přidal střelou do odkryté části branky Kamil Klocek. O pár sekund později už Třinečtí vedli o tři branky, to když Holík vyrazil puk pouze na hůl Patrika Hrehorčáka a ten už neměl problém poslat puk do branky. Další úspěch zaznamenali Oceláři o minutu později v přesilové hře. Po kombinaci s Krásou vstřelil čtvrtý gól Lukáš Kaukič.

Zpočátku druhé třetiny se podařilo hostům srovnat hru a odměnou jim byl první vstřelený gól. Prokop nestihl včas sklapnout betony před střelou Jana Machálka a Drtiči tak mohli slavit svou první trefu do sítě Třince. Ale jejich radost netrvala příliš dlouho. Střelu Bárciho se Holíkovi podařilo vyrazit, ale na dorážku Lukáše Kaukiče už nestihl reagovat. A o 22 sekund později mohl po střele Jana Hladonika lovit puk ze své sítě znovu. Na 7:1 zvyšoval po krásné kombinaci s Hrehorčákem a Przybylou Jan Kalus. Hodonínští trenéři reagovali na nepříznivý stav výměnou brankáře, do branky se postavil Jan Keleš. Po střele Adama Matějky však musel lovit puk z branky i on. Domácí i nadále ohrožovali branku Hodonína velkým počtem střel, ale do konce druhé třetiny už se stav neměnil.

Stejně jako se Hodonínu podařil vstup do druhé části, i první minuta poslední dvacetiminutovky vypadala z pohledu Drtičů skvěle. Domácí obránci zaváhali a druhý gól svého týmu přidal Richard Veselý. Oceláři pak opět začali tlačit hosty do jejich obranného pásma, ale sami mohli inkasovat, kdy se do úniku dostal Ščečina, ale svou střelou našel pouze připravenou lapačku Prokopa. A tak skórovali opět Třinečtí. Střelu jednoho z domácích obránců nedokázal Lekeš udržet a než stihl kotouč znovu polapit, už se třepotal v jeho síti po dorážce Patrika Veselého. O pár sekund později zkompletoval svůj hattrick Patrik Hrehorčák, když našel skulinku mezi tělem Lekeše a pravou tyčí. Ani osmigólový náskok však Ocelářům nestačil. Na 11:2 zvyšoval kapitán třineckého týmu Radim Bárci. Krásnou akci na jeden dotyk pak zakončoval do odkryté branky Jan Kalus a hned po vhazování přidal svůj čtvrtý gól Patrik Hrehorčák.Do branky hostů se po tomto zásahu vrátil Martin Holík. Čtrnáctý zásah přidali Třinečtí v přesilové hře, Holík neudržel střelu Hrehorčáka a Adam Matějka už měl jednoduchou práci s doražením puku do branky.