11 : 3

(4:0, 3:0, 4:3)

Werk aréna

HCM Warriors Brno

Branky a nahrávky: 3. Kaukič (Mach, Roman), 4. Hladonik (Imrich), 6. Bárci (Kalus, Radzienciak), 7. Molin (Papaj), 26. Hrehorčák (Kaukič, Roman), 34. Hrehorčák (Kaukič, Roman), 27. Rufer (Roman, Hrehorčák), 41. Hladonik (Hrehorčák, Kaukič), 48. Hrehorčák (Papaj, Mach), 55. Kaukič, 58. Roman (Kaukič, Hrehorčák) – 51. Heinrich (Říčka), 53. Jedlička (Kunst), 58. Paulík (Roubal). Rozhodčí: Lotko . Vyloučení: 5:4 a z toho Svoboda (WAR) 5+DKÚ. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 9:0, 9:2, 10:2, 10:3, 11:3.

Ovčaři – Rufer, Klocek, Imrich, Marguš, Krzak, Radzienciak, Mach, Krása, Valíček – Najsar, Molin, Kaukič, Przybyla, Hrehorčák, Kalus, Bárci, Roman, Papaj, Hladonik

Dufek (od 30. minuty Januš) – Petlák, Jurnečka, Kuchař, Rafaj, Haman, Padrnos, Zelinka, Říčka, Jedlička, Kůst, Blaško, Svoboda, Lecián, Heinrich, Roubal, Růžička, Paulík, Kunst

Oceláři měli bleskový vstup do utkání, kdy během čtyř minut hned čtyřikrát překonali brankáře Dufka. Prvním střelcem byl Lukáš Kaukič, který šikovně vložil hůl do střely Macha. Hosté po tomto obdrženém gólu totálně odpadli a museli ze své sítě lovit puky jeden za druhým jako rybáři u Třeboně. Během dvou minut se po sobě prosadili Jan Hladoník, Radim Bárci a Dominik Molin. Domácí byli po těchto gólech klidní a dopředu už se moc nehnali, proto v této třetině gól již nepadl a do kabin se tak šlo za prakticky rozhodnutého stavu.

I ve druhé třetině byli domácí hráči aktivnější a dokázali si vytvořit slibné šance. Největší z nich měl Dominik Molin, který měl před sebou téměř odkrytou branku, brněnský Dufek však stihl zastavit puk lapačkou.Pak už se ale domácí hráči radovali. V osmé minutě Kaukič vystřelil od modré, gólman puk vyrazil k Hrehorčákovi a ten vstřelil pátou branku Třince. Hosté poté měli k dispozici přesilovou hru, o kterou se však sami připravili, když fauloval brněnský Svoboda a dostal trest ve hře pět minut plus trest do konce utkání za faul loktem. Patrik Hrehorčák vsítil svou druhou branku po spolupráci s Kaukičem a Romanem. Mladí Oceláři pak stihli přidat v dlouhé přesilové hře ještě jeden gól. Na 7:0 zvyšoval Filip Rufer po přihrávce Romana.

Kdo si myslel, že gólové hody skončily, tak ten byl na omylu. Třineckým vedení o sedm gólů nestačilo. Hned po minutě přidal osmou branku Jan Hladoník. Hattricku poté dosáhl Patrik Hrehorčák, který ujížděl sám na bránu a puk zavěsil přesně pod víko. Hosté se poté dočkali čestného gólu, to když si Aleš Heinrich vyměnil puk s Patrikem Říčkou a první jmenovaný prostřelil Ovčařího. Hosté brzy přidali další gól, autorem branky byl David Jedlička. Ale žádný zázrak na ledě se nekonal, Lukáš Kaukič s odpovědí příliš dlouho nečekal a rozvlnil brněnskou síť bombou z mezikruží podesáté. Warriors se prosadili ještě jednou, a to konkrétně Filip Roubal. A aby toho nebylo málo, tak se radovali ještě domácí Oceláři, účet utkání uzavřel Miloš Roman.