Zpátky na led jsem se strašně těšil, přiznává Martin Růžička

17.01.2020 · Martin Stebel
Komplikované zranění achilovky na konci srpna ho připravilo o pořádný kus sezony, ale naštěstí je zpět. MARTIN RŮŽIČKA absolvoval na ledě Pardubic letošní premiéru a hned do statistik zapsal jednu asistenci. "Nevěděl jsem, co od zápasu čekat, nikdy předtím jsem tak dlouho zraněný nebyl," tvrdí třinecký navrátilec.

Jaký byl návrat na extraligovou scénu?

Jsem hlavně rád, že jsme urvali body. Pauza byla dlouhá, naposledy jsem soutěžní zápas hrál v dubnu, kdy se konalo šesté finále. Abych řekl pravdu, nevěděl jsem, co od toho teď čekat, protože nikdy předtím jsem nebyl tak dlouho mimo. Byl jsem na hokej hodně nadržený (usmívá se). Když nastoupíte po tak dlouhé době, je tam spousta věcí, na kterých ještě musíte pracovat. Už na tréninku jsem si vyzkoušel, že noha drží. Mám za sebou první zápas, proto uvidíme, jak doléčené místo bude dál reagovat.

Sledovat spoluhráče bez možnosti jim nějakým způsobem pomoct, to asi bylo psychicky nesnadné období, že?

Zranění bylo nepříjemné, hokej vám chybí, to je jasné. V hlavě vám lítá spousta myšlenek. Během zranění jsem ale cítil velkou podporu manželky a rodiny. Mám radost, že jsem se znovu vrátil a mohu být s klukama.

Čekali jste tak tuhý odpor houževnatého soupeře?

Vlastně ano, trenéři to zdůrazňovali při poradě. Už před zápasem jsme věděli, že Pardubice nechají na ledě vše. Příprava byla důkladná. Proti takovým týmům ze spodku tabulky to je vždy těžší pro techničtější hráče. Musíme se ale takové hře vyrovnat.

Co říkáš na aktuální fazónu Wojtka Wolského?

Wojtkovi to strašně přeju, protože to je super kluk, hraje výborně a neskutečně nám pomáhá. Padá mu to tam, vím, jak to chutná. Je to hrozně šikovný hráč, který umí zakončit. Prokazoval tu už v Rusku a předtím dlouho v Americe. Je skvělé, že ho máme v kádru. Mám radost, že nám jdou přesilovky. Máme teď sílu rozloženou na vícero hráčů a jsme tak pro soupeře méně čitelní.

V neděli ve WERK ARENĚ vyzvete Liberec. Předpokládám, že na domácí utkání proti lídrovi jsi pořádně natěšený...

Jasně. Původně bylo v plánu, že bych poprvé nastoupil právě proti Liberci. Na první domácí zápas po tak dlouhé době se strašně těším. Bude to repríza finále, měl by to být super hokej. Nemůžu se dočkat na domácí arénu a na fanoušky, kteří nás poženou. Bude to doufám kvalitní zápas, který nás prověří.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary