Zpátky do práce! Oceláři jsou znovu na ledě

20.07.2020 · Martin Stebel
Čtyřměsíční období bez ledu je definitivně u konce, Oceláři po letní přípravě naskočili zpět do tvrdého tréninkového procesu. V pondělí dopoledne se trenérskému štábu ve WERK ARENĚ hlásilo pětadvacet hráčů.

"Jsem hrozně rád, že se to celé mohlo rozběhnout. Věřím, že i hráči to vnímali obdobně a těšili se na led. V tuto chvíli věřím, že máme silný kádr a můžeme usilovat o nejvyšší příčky, ale stále uvažujeme o posílení některých postů, na kterých cítíme, že bychom mohli mít větší konkurenci," prozradil Václav Varaďa, kterému dnes poněkud ztížil práci horší stav hrací plochy: "Led dnes nebyl moc kvalitní, podmínky byly poněkud horší, bylo tady jako v prádelně, klukům se trošku hůř dýchalo. V tomto týdnu čekají kluky zátěžové testy, tréninky jsme proto udělali trochu víc "jezdící", aby se hráči lépe nachystali. V příštím týdnu do toho šlápneme víc."

Úřadující extraligoví mistři dnes trénovali v téměř kompletním složení. Z nejrůznějších příčin scházelo pouze pár jednotlivců: "Martin Růžička by se měl připojit v nejbližší době, zřejmě k nám dorazí už tento pátek. Nick Malík je nyní na reprezentačním srazu U20," vysvětlil třinecký lodivod, který poté reagoval na dotaz ohledně eventuálních posil: "Pokud bychom cítili, že potřebujeme například na gólmanském postu pomoct, tak se určitě budeme dívat po posílení. S Wojtkem Wolskim jsme v kontaktu, zanechal tady v závěru loňské sezony výraznou stopu. Momentální celosvětová situace je ale složitá, uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet, ale o Wojtka máme stále zájem."

Čerstvou ofenzivní akvizicí Ocelářů je dvacetiletý útočník Miloš Roman. Ten kdysi působil v mládežnických strukturách třineckého klubu a má republikový titul s ocelářským dorostem i juniorkou, kde jej vedl současný hlavní trenér A mužstva. Šikovný Slovák působil předchozí tři sezony v týmu Vancouver Giants, hrající v zámořské WHL: "Miloše dobře znám a jsem rád, že u nás chce pokračovat. Očekávám od něj mladistvý drajv. Je to stále náš kluk, trénoval jsem jej v mládeži dva roky. Věřím tomu, že to pro něj bude další posun v kariéře," sdělil na jeho adresu Václav Varaďa.

Ve WERK ARENĚ nechyběla ani nová tvář v obraně Jan Jaroměřský: "Máme štěstí, že jsme si dali led už v minulém týdnu a trošku do toho vklouzli. Začátky jsou vždy těžké, je to už dlouhá doba, kdy nám všem skončila sezona. V Třinci mě nepřestává vše udivovat. Přišel jsem tady s nějakou představou, ale předčilo to vše, co jsem očekával. Z mé strany panuje velká spokojenost, užívám si tady každý den, je to fakt skvělé. Příjemně mě překvapuje vysoká profesionalita, na kterou jsem nebyl zvyklý. Tím neříkám, že to v Olomouci bylo špatné, ale tady je to opravdu na jiné úrovni. V Třinci jsem přibližně od poloviny přípravy, stačil jsem už spoustu kluků poznat a je mi tady fakt moc dobře. Doufám, že se to podepíše taky na výkonech na ledě."

Příchody Ocelářů:

Nick Malík, Soo Greyhounds (OHL)
Patrik Husák, HC RT TORAX Poruba
Jan Jaroměřský, HC Olomouc
Daniel Kurovský, HC Vítkovice Ridera
Radek Veselý, AZ Heimstaden Havířov
Miloš Roman, Vancouver Giants (WHL)

Odchody Ocelářů:

Petr Kváča, Bílí Tygři Liberec