Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Zítra je nový zápas, dnešek musíme hodit za hlavu, burcuje Tomáš Linhart

18.03.2014 · Martin Stebel
První čtvrtfinálový bod mají hráči Pardubic. Oceláři totiž nenašli účinný recept na propracovaný systém Východočechů. Není však třeba smutnit a klesat na mysli. Středeční podvečer nabídne novou bitvu a snad i lepší příběh. Úvodní měření sil zhodnotil obránce domácích Tomáš Linhart.

Tomáši, kde spatřuješ příčiny dnešního neúspěchu? První třetina nebyla ve vašem podání nejhorší...

Souhlasím. První třetina byla docela dobrá. Inkasovali jsme sice během oslabení pět na tři, ale potom jsme si vytvářeli šance, jenže bohužel góly nám nepadaly. Pokud bychom něco proměnili, zápas mohl vypadat úplně jinak. Ve druhé třetině to už bylo z naší strany slabší, Pardubice nás přehrávaly. Nedařilo se nám skórovat...

Pardubice dostaly hned v samotném začátku možnost dvojnásobné přesilovky. Bylo to vaší nekoncentrovaností?

Neřekl bych, že to byla nekoncentrovanost. Je to play-off, jde se do hry naplno, emoce pracují. Máme zkušený tým, tohle nás nepoloží. Zítra je nový zápas, dnešek musíme hodit za hlavu.
Hosté dnes měli velmi dobrý pohyb. O únavě z náročných bitev v předkole play-off se tedy rozhodně nedá hovořit...

Na jejich únavu jsme ani nespoléhali. Viděli jsme poslední zápas Pardubic, kdy po ledě doslova létali. Opravdu se nedalo počítat, že budou unavení. Naposledy doma porazili Slavii, proto byli stále v euforii. Ani ve třetí třetině to nevypadalo, že by nějak ztráceli síly.

Na triumfu Pardubic nese výrazný podíl i gólman Hudáček, který chytal znamenitě...

To je pravda. Hudáček chytal dobře, podržel je. Měli jsme spoustu střel, často jsme ovšem netrefovali bránu. Nelepilo nám to.

Co bude třeba zlepšit, aby po zítřejším utkání byla série vyrovnaná?

Zkusíme dát první gól, musíme hrát náš hokej, který jsme předváděli ke konci základní části. Zítra je nový den, začíná se od stavu nula nula. Vše se může otočit v náš prospěch, musíme věřit!