Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Zbyněk Irgl: Byl to vyrovnaný zápas, ale hokej je o gólech

11.08.2015 · Martin Stebel
Úvodní střetnutí STEEL CUPU 2015 nabídlo obecenstvu ve WERK ARENĚ konfrontaci české a ruské hokejové školy. Těsnou výhru 4:3 nakonec urvali hosté, přesto domácí tým, který nenastoupil v kompletním složení, zanechal solidní dojem. Duel stručně zhodnotili Zbyněk Irgl s Adamem Ruferem.

Poměrně dlouho jsi KHL v dresu Dinama Minsk hrál, mužstvo Torpeda pro tebe zřejmě není neznámou...

Je pravda, že ten tým znám, přibližně vím, co od nich čekat. Dá se říct, že kromě pár Američanů, kteří tam jsou krátce, znám z Torpeda v podstatě celý tým. Myslím, že mají kompaktně sladěný kádr. Je to vyvážené mužstvo, ve kterém jsou jak zkušení hráči, tak i bojovníci s dobrým bruslením.

Po druhé třetině byl stav 1:3, v úvodu třetí části jste rychle vyrovnali, poté nevyužitá přesilovka a před koncem rozhodující trefa soupeře...

Byl to naprosto vyrovnaný zápas, ale hokej je o gólech, Torpedo má o jeden navíc. Myslím, že v naší hře bylo dost pozitivních věcí. Soupeř byl ze začátku lepší, ale postupem času jsme to dorovnali, jak bruslařsky, tak i ve hře s pukem.

Co říct na téma bonusových nájezdů?

Zakončoval jsem strašně pozdě, byl jsem už blízko u gólmana, který mohl puk vytěsnit rukou. Zakončení mělo přijít zhruba o půl metrů dříve, kdy tam ještě je drobná skulinka.Nebyl to můj gól, byla tam teč Tomáše Plíhala, přiznává Adam RuferPrvní utkání na turnaji vám výsledkově nevyšlo, ale herně to nebylo špatné...

Byl to vyrovnaný zápas, párkrát nás pořádně točili oni, několikrát se to dnes povedlo nám. Velká škoda, že jsme nevyužili čtyřminutovou přesilovku za stavu 3:3, tam se asi lámal chleba.

Jak zní hodnocení z osobního hlediska?

Nehrálo se mi nějak zvlášť dobře, nevím, kde je pravý důvod, ale zápas mi moc nevyšel, odskakovaly puky, nějak jsem se nemohl dostat ke své hře. Příště to musí být rozhodně lepší.

Přesto jsi byl na ledě u kontaktní branky na 1:2...

Bylo tam šikovné nahození Pepy Hrabala skoro od modré, sjel jsem mezi kruhy, puk trefil mou hokejku, směřovalo to do branky, ale byla tam ještě před gólmanem lehká, nenápadná teč Tomáše Plíhala. Hlasatel v aréně mě sice označil za autora branky, ale jel jsem k rozhodčím přiznat, že gól patří Tomášovi.