Zápas jsme měli pevně pod kontrolou, říká dvougólový střelec Hrabal

16.11.2011 · Martin Stebel
Oceláři i nadále potvrzují pověst nejofenzivnějšího týmu extraligy. V rámci 21. kola přetlačili litvínovskou Vervu přesvědčivě 7:3 a poskočili v tabulce na pátou pozici. Střelecky povedený večer prožil Josef Hrabal, jenž nejprve otevřel a symbolicky i uzavřel skóre středeční konfrontace.

Zásadním faktorem, který přispěl k třineckému triumfu, byly početní výhody. Hned čtyřikrát se červenobílým v přesilovkách povedlo skórovat: "Přesilovky jsme v reprezentační pauze příliš netrénovali, protože nám chyběl Lukáš Zíb. Dnes to bylo taky trochu o štěstí. Párkrát se nám to odrazilo před prázdnou branku, za což jsme rádi," kvituje přízeň osudu a pokračuje: "Naše lajna má přesilovky nacvičené, víme o sobě. Máme několik variant a víme, co od sebe v konkrétní situaci čekat."

Svěřenci trenérského tandemu Marek - Kopřiva si na začátku prostřední třetiny vytvořili čtyřgólový náskok, ale Severočeši dokázali snížit na rozdíl dvou branek: "Kontrolovali jsme vývoj a vedli o čtyři branky. Poté nastal nepochopitelný výpadek. Nakonec jsme to ale zvládli dobře," popisuje situaci.

Nabízí se paralela k nedávnému utkání s Boleslavi, kdy Třinec rovněž polevil na tempu a soupeř dotahoval: "Jestli jsme polevili na tempu, to opravdu nevím. Nad tím člověk během zápasu vůbec nepřemýšlí. Myslím, že dnes jsme ale podali daleko lepší výkon než proti Boleslavi. I v době našeho vedení jsme hráli aktivně, hnali se do útoku. Dvakrát jsme dnes poměrně smolně inkasovali. Důležitá je ale výhra."

Stejně jako v předešlém domácím duelu předvedli Oceláři proti Vervě znovu bleskový nástup: "Měli jsme opravdu docela hodně prostoru na ledě, samotného mě to překvapilo. Bylo to ale částečně i díky našemu dobrému pohybu, což byl asi rozhodující faktor pro výhru." Červenobílé nezlomila ani lacině inkasovaná branka na začátku posledního dějství: "To je prostě smůla, takové góly patří k hokeji. Hamasovi nemůžeme nic vyčítat. Stále jsme vedli o dva goly a nepodlehli panice. Od téhle chvíle bylo jasné, že nebudeme stát na modré čáře a pasivně odpalovat puky, protože to by se nám vymstilo. Zápas jsme měli pevně pod kontrolou."

Minulý vzájemný zápas rovněž dopadl pozitivně pro Slezany, kteří pod Krušnými horami vsítili čtyři branky na konci úvodní periody: "Vzpomněl jsem si na to, když nám to začalo postupně padat. Nevím, jestli máme na Litvínov extra štěstí. Doufám, že v tomto trendu budeme pokračovat i nadále proti dalším soupeřům," přeje si bek s číslem 97, jenž je aktuálním extraligovým lídrem ve statistice "+ -", kde má na svém kontě 11 kladných bodů.

V současné chvíli probíhá projekt Movember, jenž si klade za cíl upozornit na riziko mužské rakoviny. Na tváři několika Ocelářů byl patrný knír, ale obličej populárního "Hraboše" byl tentokrát hladký: "Možná bych si knír zapustil, ale o téhle akci jsem se dozvěděl pozdě. Bylo to v době, kdy jsem byl čerstvě oholený. Pokud vím, tak knír na sobě mají kolegové z obrany Davison a Cartelli. Mě to moc neroste, vypadám poté jako D´Artagnan," uzavírá v humorném rozpoložení.