Za každého stavu musíme hrát s maximální koncentrací, uvědomuje si Špirko

01.09.2016 · Martin Stebel
Tohle byla povedená generálka. Oceláři si před zahájením extraligového ročníku 2016/17 pozvali na svůj led tým ze Zlína a domácí tahali za delší stranu provazu. Dvěma góly a kvalitním výkonem se předvedl subtilní útočník RASTISLAV ŠPIRKO.

Hodnocení poslední zkoušky před extraligou může být v pozitivním duchu, že?

Zápas pro nás dopadl dobře, chtěli jsme se naladit před startem extraligy na vítěznou vlnu. Promarnili jsme sice slibný náskok 4:1 z první třetiny, ale ke konci se náskok naštěstí povedlo udržet a pojistit.

V čem osobně spatřuješ důvody toho, že jste Zlínu umožnili dotáhnout se na jediný gól?

Tohle bychom neměli připustit. Za každého stavu musíme hrát s maximální koncentrací a předvádět stoprocentní hokej, nedělat chyby, které plynou z uspokojení. V žádném okamžiku nelze polevit.

Dnes jsi nastoupil v první formaci s Petružálkem a Růžičkou. Spolupráce fungovala docela solidně...

S Martinem jsem hrál poprvé, ale s Kubou Petružálkem jsem nastupoval už během Tatranského poháru. Myslím si, že tam jsme si docela sedli. Martin nás dnes vhodně doplnil. V mužstvu máme mnoho špičkových hráčů a opravdu není moc velký rozdíl, jestli hrajete v první či čtvrté pětce. Je to určitě věc vzájemné chemie a momentální formy. Trenér má několik možností, jak sestavu zkombinovat.

Skóroval jsi hned dvakrát, což je slušná vizitka. Asistent trenéra Kopřiva tě po Tatranském poháru chválil rovněž za defenzivní hru. Jsi tedy tak trochu univerzál?

Jsem centr, který ale má i defenzivní úkoly. V Rusku jsem většinou hrál ve středu útoku, měl jsem na starost hlavně důsledně bránit střední pásmo. Doufám tedy, že zkušenosti, které jsem tam nabral, dokážu prodat i tady v Třinci. O nějaké roli v týmu se těžko bavit, je tady mnoho hráčů, kteří mohou naše mužstvo táhnout. Jsem ale útočník a očekávají se ode mně i nějaké góly či přihrávky.

Za týden přivítáte v extraligové premiéře na domácím ledě Pardubice. To je tým, kde jsi před odchodem do Ruska prožil úspěšné roky. Budeš současné spoluhráče proti bývalému zaměstnavateli nějakým způsobem motivovat?

Na Pardubice mám hezké vzpomínky, stejně tak pěkné to bylo v Ústí, kde jsem taky hrál. Zvyk je třeba dodržet, určitě na příští týden vymyslím pro kluky v kabině nějakou motivaci, abychom Pardubice porazili.