Vzhůru do práce! Oceláři zahájili tréninky na ledě

18.07.2016 · Martin Stebel
Pouze tři týdny si dopřáli relativní odpočinek a znovu jdou tvrdě makat. Zatímco ve velké aréně probíhal v pondělí dopoledne úklid palubovky po víkendovém Davis Cupu, na ploše mini Werk arény bylo pořádně živo - třinečtí Oceláři obnovili tréninkové dávky.

Trenérskému kvartetu Kýhos-Mucha-Kopřiva-Kameš se v pondělí ráno hlásilo do služby až 40 hráčů, kteří byli rozdělení do dvou skupin po dvaceti. První část vykročila do akce v 8:30, hodinu poté odstartoval trénink dalším Ocelářům. Na ledě dnes scházeli pouze zdravotně indisponovaní Adam Rufer a Michael Foltýn.

Současný personální stav A-týmu vypadá následovně: 4 gólmani, 14 obránců, 24 útočníků. Je tedy nad slunce jasnější, že trenéři disponují velice pestrým hráčským potenciálem a kádr v nejbližších dnech a týdnech zcela logicky projde výrazným "zeštihlovacím procesem."

Návrat kanonýra - Martin Růžička se dnes zapojil do tréninkového procesu.

"S aktuální sílou mužstva jsem pochopitelně spokojen, hráčů máme až moc. Všichni jsou dnes na stejné startovací čáře, nikdo není zvýhodněn. Je ale logické, že pro mladé kluky to bude v tak velké konkurenci složitější. Kádr je nyní opravdu velmi široký, budeme celou věc konzultovat s trenéry partnerského klubu, který jde na led až v příštím týdnu. Naše spolupráce s Frýdkem bude i letos velmi intenzivní. Když se hráč u nás neprosadí, měl by v první lize hrát stěžejní roli. Máme v Třinci několik výrazných talentů, jako například Michal Kovařčík, takoví kluci musí dostat šanci," uvedl po pondělním tréninku hlavní kouč Ocelářů Vladimír Kýhos.

Vladimír Kýhos bude brzy řešit poměrně příjemné trenérské dilema - redukci širokého kádru Ocelářů.

Ocelářský tréninkový dres poprvé přes hlavu přetáhl Jakub Petružálek. Exlitvínovský střelec zářil úsměvy a premiérový trénink v novém mužstvu si očividně velmi užíval: "V Třinci jsem od soboty, stihl jsem dokonce Davis Cup, seděl jsem na tribuně s párkem v ruce (usmívá se). Dnešní dojmy? Velká paráda, jsem opravdu nadšen zázemím WERK ARENY. Coby soupeř jsem viděl jen část pro hosty, ale domácí mají opravdu luxus. Hrál jsem už v mnoha zahraničních klubech, ale tohle je absolutní špička. Ať už se bavíme o kabině, regeneraci či třeba posilovně, vše je na nejvyšší úrovni. Pro hráče je hrozně důležité, aby se na svém pracovišti cítil co nejlépe, protože tady tráví skoro víc času než doma. Pokud bych měl mluvit o kádru, jsem šťastný, že čerstvě přišel Martin Růžička, kdysi jsme spolu hráli v Chabarovsku. Zůstal tady Kamil Kreps, kterého považuji za špičkového centra. Dokázal bych si nás představit v jedné formaci, ale do startu extraligy zbývá hodně času, uvidíme, jak to trenéři nakonec namíchají."

Jakub Petružálek během své třinecké tréninkové premiéry ještě s helmou z KHL.

Hráči A-týmu HC Oceláři Třinec k 18.7. 2016:

Brankáři (4): Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Jan Hlaváč, Juraj Šimboch.

Obránci (14): Marian Adámek, Jan Bartko, Lukáš Doudera, Milan Doudera, Michael Foltýn, Lukáš Galvas, Josef Hrabal, Bohumil Jank, Lukáš Kozák (na zkoušku), Tomáš Linhart, Jakub Matyáš, David Nosek, Michal Roman, Vladimír Roth.

Útočníci (24): Martin Adamský, David Cienciala, Vladimír Dravecký, Tomáš Franek, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Vít Christov, Zbyněk Irgl, Lukáš Jašek, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Kamil Kreps, Rostislav Marosz, Radek Meidl, Jakub Petružálek, Jiří Polanský, Daniel Rákos, Miloš Roman, Adam Rufer, Štefan Ružička (na zkoušku), Martin Růžička, Marek Růžička, Ján Sýkora, Rastislav Špirko.

Přípravná utkání HC Oceláři Třinec před sezonou 2016/17

04.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Olomouc

12.08. 18:00 HC Oceláři Třinec – HC Slovan Bratislava (STEEL CUP 2016)

13.08. 18:00 HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE STEEL (STEEL CUP 2016)

14.08. 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Linköping (STEEL CUP 2016)

18.08. 18:00 HC Frýdek-Místek – HC Oceláři Třinec

25.08. 00:00 Soupeř neznámý – HC Oceláři Třinec (turnaj v Popradu)

26.08. 00:00 Soupeř neznámý – HC Oceláři Třinec (turnaj v Popradu)

27.08. 00:00 Soupeř neznámý – HC Oceláři Třinec (turnaj v Popradu)

01.09. 17:00 HC Oceláři Třinec – PSG Zlín

Fotogalerii z pondělního tréninku najdete ZDE

Obnoví spolupráci? Útočné trio ve složení Martin Růžička, Kamil Kreps, Jakub Petružálek.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno