Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Fanshop Rozpis ledu

Výsledky trénovanosti hráčů jsou na výborné úrovni, těší Václava Varaďu

02.07.2017 · Martin Stebel
Dvouměsíční kondiční příprava Ocelářů je minulostí, hokejisté z WERK ARENY si v těchto dnech mohou dopřát poněkud volnější režim, ale už ve druhé polovině července vyjedou znovu na led. Přinášíme hodnocení VÁCLAVA VARADI, který celému procesu nabírání fyzické zdatnosti svých svěřenců pečlivě přihlížel.

Jaká byla letní příprava? Jako hlavní kouč extraligového mančaftu jste ji absolvoval poprvé…

Příprava trvala devět týdnů, během nich jsme absolvovali i dvě soustředění v Nízkých Tatrách. Kluci se s tím popasovali dobře a věřím, že jsme připraveni na nadcházející ročník výborně. Teď nás čeká odpočinek, trávení času s rodinou, na který hráči neměli po celou dobu letní přípravy čas.

Budete i Vy osobně odpočívat anebo Vás čekají nějaké povinnosti? Do Třince jste přijel rovnou od reprezentační „devatenáctky“. Bez jediného dne volna…

Je pravda, že jsem jel zatím celou dobu nonstop, poslední dovolenou jsem měl někdy loni v létě. Takže se těším na to, že teď strávím nějaký čas se svými dcerami a s manželkou. Určitě s rodinou poletíme k moři a taky máme v plánu cestovat po Česku.

Uplynulá suchá příprava byla v mnohém pro hráče nová. Vedl ji z velké části obměněný trenérský tým. Oceláři mají nového hlavního kouče, asistenta i kondičního trenéra. Jak jste si sedli v nových rolích a jak probíhala spolupráce na této úrovni?

Pavel (Horyl – nový kondiční kouč, pozn. aut.) se toho zhostil dobře, výsledky trénovanosti hráčů jsou na výborné úrovni. Každý trénink jsme den předem s Pavlem konzultovali, aplikovali jsme své věci do jeho vizí a vždycky jsme našli společnou řeč ohledně jeho tréninkových plánů. S Markem (Zadinou – asistentem trenéra – pozn. aut.) jsme si také sedli. Probírali jsme tréninková cvičení, systémové věci a připravujeme se na sezonu, která nás čeká. Už se těšíme, až bude tým v posledním týdnu v červenci kompletní a můžeme na tu avizovanou ocelářskou cestu vlétnout.


Už během léta chodili hráči také na led. Jak to přijali?

Chodili jsme na led dvakrát týdně. Pracovali jsme na dovednostech hráčů, zakončení, kondici, protože jsme nechtěli z toho vypadnout na dobu čtyř měsíců.

Překvapilo Vás něco speciálně na letošní letní přípravě?

Jsme rádi, že se nám vyhnula vážnější zranění. Během tohoto léta se neobjevilo prakticky ani jedno. Musím kluky pochválit za jejich přístup, nasazení a tréninkovou morálku.

Hráče čeká v nejbližších dnech volno a odpočinek. Jaký je další program mužstva?

Do 10. července mají kluci volno. Od desátého najíždějí na individuální přípravu a to podle tréninkového plánu každého konkrétního hráče. Ve WERK ARENĚ se sejdeme ve středu 19. července, kde skupina mladších hráčů začne s tréninkem na ledě i na suchu a v pondělí 24. července bude tým definitivně kompletní na první společný trénink na ledě.