Vyrovnané semifinále s Dynamem pokračuje v Třinci

05.04.2023 · Adam Sušovský, Michal Samiec
První základní předpoklad úspěchu už Oceláři mají v kapse, povedlo se jim sebrat bod z ledu rivala. Ale ten teď potřebují potvrdit také v domácím prostředí. Semifinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy se stěhuje do Třince, jeho 3. dějství začíná ve čtvrtek v 17:00. Nenechte si hokejový svátek ujít!

Parádní sezonu prožívají třinečtí Oceláři, kteří mohou útočit na pátou finálovou účast v řadě.

Z Pardubic si přivezli jeden bod, v semifinálové sérii tak jsou před domácími zápasy ve výhodě: Napětí stoupá, emoce gradují. WERK ARENA se těší na další hokejový svátek, Třinec vzdoruje favoritovi sezony a vítězi základní části, na domácím ledě touží udělat pomyslný krok za postupem. K tomu ale bude potřebovat také vaší podporu.

Třetí semifinálové utkání, které vysílá v přímém přenosu také stanice ČT Sport, startuje v 17:00. O den později se ve stejný čas hraje ve WERK ARENĚ také odveta. V prodeji už aktuálně zbývají pouze vstupenky do VIP Clubu A, ještě v den zápasu se ale v rezervačním systému na internetu mohou objevit lístky na místa uvolněná permanentkáři.

Buďte u toho a pomožte skvělou atmosférou dotlačit Oceláře za důležitými body!

Vstupenky na semifinále play off si rezervujte zde

Připomínáme permanentkářům, že pokud na zápas nemohou přijít, mohou své místo snadno prostřednictvím mobilní aplikace přenechat přátelům, nebo ho také uvolnit do volného prodeje: Tím získají odměnu a pomohou Ocelářům k ještě lepší atmosféře ve WERK ARENĚ - podrobný návod najdete ZDE.

Sponzorem čtvrtečního utkání 3. semifinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy mezi Oceláři a Dynamem je  FINCLUB plus a.s.

Po suverénním průletu čtvrtfinálovou sérií s Olomoucí Pardubice narazily na takticky výborně připraveného soupeře. A je jasné, že pokud Dynamo chce splnit svůj předsezonní cíl a své fanoušky u příležitosti výročí 100 let od založení klubu potěšit ziskem mistrovského titulu, musí pořádně zabrat.

Úvodní zápasy hrané na východě Čech totiž ukázaly, že i suverénní vítěz základní části může zaváhat. Zatímco v prvním zápase semifinále Pardubice vlétly na Oceláře, v tom druhém už tahaly za kratší konec. Nejen, že je Třinec dokázal coby hostující celek přestřílet, Dynamo si v druhém utkání nevytvořilo ani příliš velkých šancí. Možná i proto kouč Radim Rulík, který vede svůj tým proti Ocelářům v semifinále potřetí v řadě (v posledních dvou sezonách neuspěl s Mladou Boleslaví), označil výkon Pardubic za nepovedený.

Je jasné, že v Třinci budou chtít hrát Východočeši úplně jinak. Na venkovních kluzištích se jim daří, navíc se mohou opřít o velká jména v sestavě. Lukáš Sedlák, patrně největší hvězda celého týmu i soutěže, už Ocelářům svůj um v prvním zápase dvěma góly ukázal. V záloze jsou ale i další, v útoku Pardubic vyčnívají třeba Tomáš Zohorna nebo Lukáš Radil, v obraně zase ofenzivní esa Jan Košťálek nebo Peter Čerešňák.

Z kabiny Ocelářů

Jako skvěle fungující stroj zatím působí Oceláři v letošním play off. Na jeho startu rozmetali titulové ambice Sparty, teď se snaží potrápit i dalšího velkého favorita sezony. Z Pardubic si přivezli jeden bod a je třeba znovu dodat, že zcela zasloužený.

Tým kolem kapitána Petra Vrány šlape, opírá se nejen o dobře propracovaný defenzivní systém, ale také o skvělé přesilové hry. V play off atakují hranici využití 36%, to je ještě výrazně lepší číslo než v základní části. A v brance řádí Ondřej Kacetl, v Pardubicích třinecký fantom vychytal svou 12. nulu v play off v kariéře, vyrovnal tím zápis Petra Břízy a už jen jedno čisté konto mu chybí k tomu, aby překonal také dosavadního rekordmana extraligové historie Romana Málka.

Dosavadní zápasy série

Navlas stejný průběh jako ta čtvrtfinálová se Spartou má i semifinálová série s Pardubicemi. Oceláři na ledě favorita a suverénního vítěze základní části nezachytili úvodní tempo prvního zápasu, ve kterém soupeře začali přehrávat až v jeho závěru a jen marně toužili po vyrovnání. Druhý zápas, to už byla úplně jiná: Třinec si od prvních minut šel přesvědčivým výkonem za vyrovnáním. Série se do WERK ARENY přesouvá za stavu 1:1 na zápasy.

2. 4. 2023:  HC Dynamo Pardubice -  HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branka a nahrávky:  11. L. Sedlák (Košťálek, Cienciala), 17. L. Sedlák (Košťálek), 36. Radil (R. Kousal), 60. Zohorna – 30. Nestrašil (Smith, Kurovský), 53. Marcinko (Nestrašil, M. Růžička).

3. 4. 2023:  HC Dynamo Pardubice -  HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branka a nahrávky: 18. Kaňák (Dravecký, Voženílek), 40. Nestrašil (M. Růžička, Marcinko), 42. Chmielewski (Hudáček).

O utkání

Zápas: 3. semifinále Generali Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy
Termín: čtvrtek 6. dubna 2023, 17:00
Místo: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
TV přenos ČT Sport

Statistika HC Oceláři Třinec HC Dynamo Pardubice
Bilance v play off 11 zápasů, 8/3, skóre 35:22 6 zápasů, 5/1, skóre 19:12
Bilance doma/venku v play off 5 zápasů, 4/1, skóre 18:11 2 zápasy, 2/0, skóre 8:6
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 5-2-0-3, skóre 32:21 10 zápasů, 4-1-1-4, skóre 24:26
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 1 výhra 1 prohra
Vzájemná bilance (v play off) 29 zápasů, 13/16, skóre 77:100 (45% úsp.)
Vzájemná bilance (v play off) – doma 14 zápasů, 8/6, skóre 47:42 (57% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 13 (6+7) David Cienciala 8 (1+7)
Nejlepší střelec Martin Růžička 6 Lukáš Sedlák 4
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 7 David Cienciala 7
Nejproduktivnější obránce Jakub Jeřábek 8 (3+5) Jan Košťálek 4 (1+3)