Vyberte nejlepšího hráče sezony

21.05.2023 · Redakce
V průběhu celé uplynulé sezony hlasovali fanoušci o nejlepšího Oceláře měsíce, případně nejlepšího hráče konkrétní série play off. Z výsledku hlasování zbyli tři finalisté, ze kterých můžete vybrat vítěze ceny fanoušků o nejlepšího Oceláře uplynulé sezony.

Nádherná hokejová sezona je za námi! Oceláři počtvrté za sebou vyhráli mistrovský titul a na galavečeru Hokejista sezony sbírali také individuální ocenění. To poslední jim udělí samotní fanoušci, do finále ankety o nejlepšího Oceláře sezony na základě výsledků hlasování v uplynulém ročníku postoupili Marko Daňo, Ondřej Kacetl a Daniel Voženílek.

Marko Daňo

Stal se postrachem obrany každého soupeře, v uplynulé sezoně byl jako teprve druhý cizinec v historii Tipsport extraligy nejlepším střelcem základní části. V sezoně nastřílel i v součtu s play off devětadvacet branek, stal se členem elitní přesilovkové formace a podílel se na tom, že Třinec nakonec dokráčel až k mistrovskému titulu.

Ondřej Kacetl

Jakoby v sezoně spal a nabíral dech, v základní části Ondřej Kacetl přes Marka Mazance tolik prostoru v brance nedostal, třikrát se dokonce objevil v sestavě partnerského Frýdku-Místku. S příchodem play off se v něm ale znovu probudilo zvíře, nebo spíš betonová zeď. Kacetl se do branky dostal ve druhém čtvrtfinálovém zápase se Spartou a už do ní Marka Mazance zpátky nepustil. Vyrovnal extraligový rekord v počtu nul v play off a pátý mistrovský titul v historii klubu bude navždy připomínat chycené trestné střílení z posledních vteřin rozhodujícího zápasu semifinále v Pardubicích.

Daniel Voženílek

V Třinci oslavil svůj první titul v kariéře, do WERK ARENY přišel před sezonou z Českých Budějovic a znovu potvrdil, že vyřazovací boje jsou jeho specialitou. V play off jako by ještě narostly jeho výkony, šest gólů a deset asistencí z něj udělaly jednoho z nejproduktivnějších Ocelářů v play off. Co je ale nejdůležitější, Voženílek byl u spousty klíčových a rozhodujících momentů všech sérií. Fanoušci si jej oblíbili i díky tvrdosti a neústupnosti, odbornou veřejností byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem play off a nyní navíc poprvé v kariéře reprezentuje Českou republiku na mistrovství světa.