Všechno se dá otočit - je to hokej, burcuje Balej!

21.03.2010 · Adam Sušovský
Oceláři mají nůž na krku. Nevyšel jim totiž ani druhý domácí zápas a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy prohrávají 1:3. "Každý musí vzít na sebe zodpovědnost, zamyslet se nad sebou. Teď už jde o všechno, teď nám jde o sezónu," povzbuzuje spoluhráče Jozef Balej.

Nevyšlo to ani dnes. Třineckým Ocelářům tak v následujících zápasech půjde o život. Jediná prohra totiž znamená konec sezóny. Do Pardubic tak Třinec odcestuje v nepříliš dobrém rozpoložení. Doma se totiž nevyvedly oba zápasy, v tom posledním Třinec dokonce nevstřelil branku a nyní bude muset bezpodmínečně zvítězit. Odhodlání, vůle a bojovnost však rozhodně nechybí! "Všechno se dá otočit, je to hokej. Všichni jsme profíci, musíme se nad sebou zamyslet. A myslet pozitivně! To bude důležité, musíme za sebou stát jako tým. Nesmíme nad sebou lámat hůl," burcuje útočník Jozef Balej.

Třineckým se dnes poprvé v sérii nepovedlo vstřelit branku a Hašek si tak připsal první shot-out ve vyřazovacích bojích. Podle Baleje to ovšem jenom v brankáři není: "Když nebudeme střílet, nebudeme dávat góly. Musíme se tlačit i do brány, když na to Hašek vidí, tak to jednozačně chytí," vysvětluje třineckou impotenci.

Po prohraném zápase byla v kabině Třince pochopitelně skleslá nálada. Odhodlání z hráčů však cítit je. "Každý zápas je nový a v tom play-off je paráda právě to, že člověk musí vyhrát čtyřikrát. Pokud nevyhraje čtyřikrát - nepostoupí. Jedeme dál a musíme bojovat. Nevěřím, že nás porazí čtyřikrát za sebou," říká odhodlaně také kapitán týmu Jan Peterek.

Velmi viditelnou postavou v zápase byl také řízný obránce Jan Platil, který byl jednou z hlavních postav vyostřeného závěru. "Je to play-off. Na konci se to trošku vyhecovalo, hráči si mezi sebou něco řeknou, slovo dá slovo a je to šarvátka," vrací se k událostem poslední minuty.

Ani on však pochopitelně důvod k radosti neměl. Obrana totiž ani dnes nepracovala tak, jako v prvním zápase a Pardubicím dovolila pěti branek. "Vůbec neděláme co si řekneme, nehrajeme ze zadu. Pardubice tak hrajou a daří se jim to," zklesle přiznává.

Tři z pěti branek Oceláři dostali hned v první polovině třetiny. Gólová smršť s Oceláři pochopitelně zamávala: "To byla pořádná sprcha. Nehlídali jsme si je, nechali jsme je lítat do pásma. Úplně jsme vypli a to se nesmí stávat. Jedna minuta nás stála celých 60 minut," hledá slova pro černou chvilku.

"V prvním zápase jsme dodržovali systém, teď jsme nedisciplinovaní. Musíte hrát bez chyb, my těch chyb uděláme pět za zápas a to pak rozhoduje celé play-off," pokračuje dál a nabádá závěrem tým k výkonu z prvního vzájemného zápasu série.

Pátý zápas série je na programu ve středu v Pardubicích. Pokud chtějí Oceláři vrátit souboj ještě jednou do Třince, musejí bezpodmínečně vyhrát. Doufejme, že se jim to podaří!