Vrána: Škoda ztráty jednoho bodu, ze hry jsme měli víc než Vary

01.10.2021 · Adam Sušovský
Úvodní brankou a svou vůbec první v sezoně Petr Vrána rozjel zápas, který měli Oceláři parádně rozehraný. Přesto zápletka přišla. Třinecký tým ztratil dvoubrankové vedení a trpělivé Karlové Vary dokázal srazit až v prodloužení. "V hokeji nejde uhlídat všechno, ujeli nám do dvou brejků a dali dva góly," řekl kapitán Petr Vrána

Třinec si připsal v sezoně další vítězství, ale... Znovu jste přišli, letos už poněkolikáté, o dvoubrankové vedení. Proč?
Dnes je to škoda, protože jsme přišli o bod navíc. Nic proti Varům, ale ze hry jsme měli více. Vytvořili  jsme si hodně šancí, ale neproměnili je. Ve třetí třetině jsme udělali jednu chybu u modré čáry, soupeř nám ujel a dal vyrovnávací gól. Bohužel už se  nám to letos párkrát stalo, ale dnes jsme rádi, že jsme urvali druhý bod.  Ale taky nás samozřejmě mrzí, že nemáme všechny tři. Hra z naší strany nebyla špatná.

Oba góly Varů byly úplně stejné: Tlak Třince, brejk a gól. Čím to bylo?
Mají hráče na rychlé brejky, jsou to mladí kluci, výborní bruslaři. Umí toho využít, to se holt stane. Rozebereme si to, aby se to neopakovalo. Na modré čáře to je pro obránce těžké, musí udělat rozhodnutí ve zlomku vteřiny.

Jinak jste ale Vary do brejků zas tak moc nepouštěli, byl to plán, dávat si směrem dozadu pozor?
Věděli jsme o tom, že tenhle styl mají Vary rády a že na to mají i typologické hráče, takže jsme si pozor dávali. V hokeji nejde uhlídat všechno, je to přece hra chyb, ne?

O to víc ta chyba asi mrzí, že ve třetí třetině přišla poté, co jste soupeře prvních pět minut ždímali v pásmu, že?
Jo, v  podstatě po našem tlaku. Měli jsme šance, mačkali je, ale tak to někdy je. Uděláte v daném okamžiku rozhodnutí, které v tu chvíli zrovna správné není.

Takže jste doplatili na neproměnování šancí?
To asi taky. Nevím, jestli jsme se díval správně, ale ve třetí třetině jsme je snad přestříleli jednou tolik, bohužel. Nebyli jsme tak produktivní, jak bychom měli být.

S Martinem Růžičkou jste se zapsali do statistik. On se vyhoupl na druhé místo historického bodování,  vy jste si připsal zase stý bod za Třinec. Postřehl jsi to?
Nevěděl jsem o tom. Ale mám radost, že mi to tam letos konečně po těch šancích taky spadlo. A Martin Růžička? S tím se nemá cenu vůbec srovnávat, ten si jede svojí ligu. Dneska byl zase produktivní, o tom to je. Hrozně nám pomohl, snad mu to takhle bude lepit i dál.

Ulevilo se ti hodně, že jsi dal konečně letos gól?
Jo, samozřejmě! Už to není tak, jako když jsem byl mladší, ale jsem i tak za góly rád. Chci pomoct klukům a každý gól navíc může v tom zápase pomoct.