Voženílek: Máme kvalitní tým a pořád všechno ve svých rukou

13.02.2023 · Adam Sušovský, foto Mountfield HK
Prohra dohrávaného utkání v Hradci Králové je komplikací, ale jen drobnou... Alespoň o tom zůstává přesvědčený také útočník Daniel Voženílek, který po prohře 3:4 hodnotil utkání s přímým tabulkovým rivalem před přítomnými novináři.

Jak bys samotný zápas a prohru 3:4 zhodnotil?

Tenhle zápas se hodnotí těžko. Připravovali jsem se na něj celou reprezentační přestávku a náš vstup do něj nebyl dobrý, velmi brzy jsme prohrávali. Nakonec z toho byla vyrovnaná partie, ale měli jsme dost vyloučených a sami proměnili jen jednu přesilovku. To rozhodlo.

Mrzí zbytečné fauly i po zápase hodně?

Každý faul je špatný. Hrajeme pak ve čtyřech, nemůžeme útočit… A o tom je přece hokej. Jsou to chyby, kterých se příště musíme vyvarovat.

Oceláři prohráli na ledě přímého konkurenta v boji o TOP4, jak velká komplikace to je?

Zbývá sedm zápasů a hrajeme s Hradcem znovu v pátek, navíc doma, mezitím jedeme do Liberce. Zápasů zbývá dost, máme osud ve svých rukou a kvalitní tým, abychom si to uhráli sami.

Takže na paniku není prostor?

Určitě ne, pořád zbývá sedm kol pak play off. Máme za sebou špatnou sérii, hodně jsme o ní během reprezentační přestávky mluvili. Dnes nám zápas nevyšel, ale všechno máme dál ve svých rukou. Tým je kvalitní, je čas ukázat charakter. Půjdeme do všeho naplno.

Jaká z vašeho pohledu byla týdenní přestávka?

Řekli jsme si něco k výkonům před pauzou, to nebylo dobré výsledkově ani herně. Měli jsme v kabině dost nemocných, odpočinuli jsme si, potrénovali. Věřím, že jsme na zbytek sezony dobře připraveni.

Je teď primárním cílem postup do TOP4?

Samozřejmě chceme být ve čtyřce, máte díky ní týden pauzy a všichni ví, jak hodně pomůže vyhnout se předkolu. Čtyřka je náš cíl.