Voženílek: Chyběl nám důraz v zakončení

17.01.2023 · Adam Sušovský
Hodně nepříjemné bylo hodnocení zápasu s Olomoucí: Oceláři ani napotřetí v sezoně nenašli cestu k tomu, jak urputného soka porazit. Doma padli 1:3 a také útočník Daniel Voženílek přiznal, že příště musí být výkon týmu výrazně lepší.

S Olomoucí jste sehráli třetí zápas v probíhající sezoně, potřetí odcházíte z ledu bez bodu. Proč?

Zaprvé má Olomouc kvalitní systém, který její hráči dodržují. Zadruhé jsme znovu nenašli cestu, jak proti tomu systému hrát. Říkali jsme si v kabině, že je potřeba je konečně porazit, ale nakonec jsme zase dostávali góly po vlastních chybách. Navíc nám v útoku chyběl důraz v zakončení i při proměňování šancí.

A taky vám dnes vázla kombinace, puky přeskakovaly hokejky...

Šatnou nám v posledních dnech prolétla nějaká viróza, těch tréninků jsme v posledních dnech moc neměli. Omluva to ale není, prostě jsme udělali chyby, které Olomouc proměnila. My ty její, kterých nebylo moc, zase ne. Mají super systém, urostlé obránce, není to proti nim jednoduché.

Proto jste se dnes nedostávali ani do velkých gólových šancí?

Přesně tak. Naše hra nebyla tak důrazná, byli jsme v soubojích slabší. Odehráli jsme jedno z těch horších zápasů, spousta dalších nás jich ale ještě čeká. Musíme si hlavně odpočinout a pak navázat na předchozí výkony.

S Olomoucí navíc letos ještě jednou budete hrát, o to větší motivace bude ji porazit příště?

Samozřejmě. Pokud vím, nedokázali jsme letos porazit kromě Olomouce už jenom Budějovice, také s nimi nás ještě zápas čeká. Budeme se snažit to změnit a příště vyhrát.

HC Motor České Budějovice