Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vojtěch Polák: Máme ohromnou ofenzivní sílu

28.01.2011 · Martin Stebel
To byla jízda, pánové! Skvělý výkon v bouřlivé kulise Werk arény a jasná výhra 7:1. Oceláři deklasovali zlínské PSG a navýšili své vedení v tabulce na šest bodů! Dvěma góly a asistencí se na demolici modrožlutých podílel Vojtěch Polák, jenž v pozápasovém hodnocení kvitoval souhru své formace.

Vojto, z posledních sedmi zápasů máte plných 37 vstřelených gólů. To je úctyhodná bilance...

Teď nám to prostě šlape. Máme ohromnou ofenzivní sílu. Bylo období, kdy nám to vůbec nešlo. Momentálně jsme se hrábli a daří se nám skoro vše na co šáhnem.

Jakou taktiku ordinují trenéři, že se vám tak střelecký daří?

Jak jste viděli, dokážeme si vytvořit tlak, snažíme se vše dávat do branky. Buď to tam spadne, nebo ne.

Byl jsi autorem hned dvou branek...

U prvního gólu jsme jeli v přečíslení tři na dva. Venca Varaďa mi to dal na pravou stranu. Puk jsem převzal a vystřelil rychle na lapačku. U druhého gólu jsme jeli v tandemu. Venca trefil Sedláčka asi do krku nebo do hlavy. Puk ležel před gólmanem a mezi nohama jsem puk dorazil. Musím za góly poděkovat klukům z lajny.


Vojta Polák procedil puk mezi Sedláčkovými betony - 6:1! foto: Marian Ježowicz

Nezastavil vás ani nepovedený úvod, kdy jste inkasovali hned po osmnácti sekundách...

My za to děkujem (směje se). Stejně nepovedený start jsme měli nedávno proti Brnu, kdy jsme taky inkasovali hned v první minutě. Jsme rádi, že se nám daří zápasy otáčet.

Gólová produktivita Třince je v poslední době skutečně impozantní. Nebojíte se, že střelecký prach může zvlhnout v play-off?

Do každého zápasu jdeme s touhou hlavně vyhrát. Jestli vyhrajeme 1:0, nebo 7:1 je uplně jedno. My jedeme na sto procent a je dobře, že to tam teď často padá. Snad to vydrží co nejdéle.

V minulém týdnu proběhla v médiích aféra s odpočtem bodů. Tahle kauza na vás evidentně nezanechala žádné negativní stopy...

Byly toho plné noviny a televize. Nešlo to nevnímat. Nám ale bylo hned řečeno, že je vše v pořádku. My jsme nad tím nějak nepřemýšleli. Jsme tady od toho, abychom hráli hokej. Tohle byla starost vedení klubu. Je super, že už to je za námi.


Gólová euforie v podání Vojtěcha Poláka. foto: Marian Ježowicz

Třinec bude po dnešku na čele tabulky se šestibodovým náskokem. Teď už by asi bylo opatrným alibismem tvrdit, že cílem je pouze začínat play-off doma a neusilovat o zisk Prezidentského poháru...

Máme stále stejný cíl a to je být do šestého místa a mít hlavně přímý postup do play-off. Když nám to tak šlape, tak jsme vděční. Musíme ale stát nohama pevně na zemi. Chceme se soustředit na jednotlivá střídání a nekoukáme, jestli budeme první či šestí. Do konce základní části chybí sedm kol, což je poměrně dlouhá doba.

V neděli vás čeká nesnadný úkol na budějovickém kluzišti...

Budějovice mají vynikající manšaft. Musíme se na ně důkladně připravit. Hned zítra nás čeká přesun na jih Čech. Chceme navázat na dnešní výkon a doufám, že tam můžeme něco uhrát.

Fotogalerii z utkání Třinec - Zlín naleznete zde.