Vojtěch Polák: Celý tým hrál výborně!

02.04.2014 · Daniel Ježek
Ocelářům se povedl vítězný vstup do semifinálové série! Slezané na ledě Werk arény nedali Zlínu žádnou šanci a po vítězství 4:0 se ujali vedení v sérii. Vítězný zápas komentuje Vojtěch Polák, autor dvou branek a jedné gólové asistence.

Rodák z Ostrova patřil k ústředním postavám třinecké výhry. Polák v zápase vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci. „Celý tým hrál výborně. Jsme moc rádi, že jsme vyhráli hned první zápas. Povedlo se nám proměnit přesilovky, napadaly tam góly. Všichni jsme od začátku šli za vítězstvím. Teď musíme dobře zregenerovat a připravit se na zítra. Začíná se zase od nuly,“ pochvaloval si osmadvacetiletý útočník, který naposled dvakrát skóroval v předposledním kole základní části.

Jaký je tedy jeho recept na góly? "Spoluhráči mi před každou mojí brankou krásně předložili puk, mě se to povedlo propálit. U té druhé branky jsem doufal, že to prošlo. Já už byl nohama za brankovou čárou, střílel jsem z těžkého úhlu," komentoval hráč s číslem 64 situaci u čtvrté branky Ocelářů, kterou musel posvětit videorozhodčí, a pokračuje.

„On tam nechal lapačku. Já ale viděl, jak se dostala do brány, tak jsem si říkal, že by to mohl být gól. Naštěstí to dopadlo dobře,“ oddechl si odchovanec karlovarského hokeje. Zápas se ale mohl vyvíjet zcela jinak. V době, kdy Slezané vedli pouze o jednu branku, se do sólového úniku dostal Petr Leška. Hostující forvard však nedokázal vyzrát na výborného Hrubce.

„Tam jsme udělali velkou chybu, Leška pak jel sám na bránu. Šimon tu šanci ale výborně pokryl a udržel naše vedení, což bylo hodně důležité," pochválil extraligový šampión z roku 2011 třineckého muže s maskou. Hrubec pak dokázal zastavit vyhození Zlína a rozehrát akci domácích, která vyústila ve druhý gól.

„Já se koukal, jak všichni mazali střídat. Mrkal jsem na Šimona, nevím, jestli mě viděl, ale poslal mi to parádně. Pak jsem posunul puk Růžovi, ten udělal krásnou kličku do bekhendu. Parádní akce," rozplývá se Polák nad akcí, která předcházela druhé uklidňující brance Třince.

Hosté ve třetí třetině hodně přitvrdili, příčinou mohl být nepříznivý vývoj utkání. Jak vidí třinecký křídelník tvrdou hru Zlína? "Tak to je hokej. Hraje se do těla, my jsme ale na to připravení. Ať si to řežou jak chtějí. Pokud to ale zkusí, tak my po nich půjdeme víc!" říká Polák odhodlaně a jedním dechem dodává: "Oni tohle budou dělat, my ale musíme hrát svůj hokej a jít si za vítězstvím. Nesmíme to vnímat a být tvrdší než oni. Musíme udržet chladnou hlavu," dodává Vojtěch Polák závěrem.

Odehrané v 18:00 | Muži