Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vojtěch Polák: Byli jsme silní na puku, to nám zápas usnadnilo!

06.02.2014 · Martin Stebel, Petr Gono, Lenka Holá
Oceláři nepolevují ve vítězném tažení a nemilosrdně kosí své rivaly. Parádní formu Slezanů tentokrát odskákala karlovarská Energie. Na výrazném triumfu 6:2 měl nemalou zásluhu západočeský rodák, nyní však hrdý nositel ocelového draka na hrudi Vojtěch Polák, jenž zaznamenal hned tři brankové asistence a byl vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího mužstva.

Vojto, máte další zasloužené body. Pokračujete ve skvělých výkonech z poslední doby...

Napadalo nám to, odehráli jsme dobrý zápas, měli jsme jen drobný výpadek, kdy jsme pustili Vary do útočení. Potom jsme se ale vrátili ke své hře a do konce jsme utkání měli pod kontrolou. Povedlo se nám to. Mám radost z výhry i ze svých bodů. Hrálo se mi dobře a spoluhráčům se podařilo zúročit mé nahrávky.

Jste na vítězné vlně. Co bylo klíčem ke třem bodům?

Měli jsme taktické pokyny od trenéra, co máme dělat a snažili jsme se těchto instrukcí jednoznačně držet. Byli jsme silní na puku, to nám zápas usnadnilo.

K vašemu triumfu jste měli blízko hned po první třetině, kdy jste vedli 2:0. Energie letos otáčet zápasy moc neumí...

To bych nesouhlasil. Když jsem ještě nehrál v Třinci, byl jsem tady na jednom domácím utkání po Vánocích a Vary dokázaly otočit proti Liberci z 0:3 na 4:3! Také dnes měli domácí plno šancí na zvrat, ale nám výborně zachytal Šimon. Jemu děkujeme.Vojtěch Polák měl v duelu proti mateřskému klubu důvody k radosti. foto: Jan Čech

Kde hledat příčiny toho, že po novém roce pravidelně sbíráte body?

Je to skvělé, jsme rozjetí! Daří se mužstvu, daří se taky mě, je to paráda. Už když jsem šel do Třince, otec mi říkal, že jsem štístko a Ocelářům se znovu začne dařit. Jsem moc rád, že se tak děje.

Svačinka se obvykle nosí do kabiny po třech gólech, ale skalp mateřského oddílu asi taky nebude zadarmo...

Přesně tak. Hned po zápase kluci říkali, že budu muset zorganizovat svačinku, když se tady vyhrálo. Teď se mi ještě povedly tři nahrávky, tak asi bude zapotřebí dvojnásobnou porci! (směje se)

Je zápas proti tomuto soupeři z osobního hlediska stále prestižní?

Po těch letech to už beru úplně normálně. Jiné to je pouze v tom směru, že tady pokaždé mám celou rodinu, přijdou se podívat kamarádi. Snažím se ale hrát svou hru a nekoukám, jestli to je proti Varům. Teď to má výhodu v tom, že máme pár dní volna, proto nemusím cestovat zpět do Třince, ale zůstanu doma. To je výhoda! (směje se)

×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Frýdek-Místek
HC Oceláři Třinec