Vlastimil Wojnar: Ukázali jsme, že hokej neděláme špatně

08.09.2017 · Martina Sikorová
Už za pár hodin čeká juniory první utkání v nové sezóně. Před jeho začátkem se ještě na moment vrátíme k nedávnému velkému úspěchu třineckých Ocelářů, bronzu ze Světového poháru. Jak prestižní turnaj viděl hlavní trenér Vlastimil Wojnar?

V semifinále jste ani podruhé nenašli recept na Moskvu. V čem byli Rusové lepší a co myslíte, že zápas rozhodlo?

”Rozhodly detaily. My jsme nejprve nedali gól ze situace tři na jednoho a Rusové po naší ztrátě puku trestali. Situaci dva na jednoho proměnili v gól a my tak třetinu prohráli 0:1. Gólu na 0:2 předcházel faul na našeho hráče, který rozhodčí neodpískal a CSKA z protiútoku zakončilo přesně. Třetí a pátý gól padl z přesilovky, které mají Rusové opravdu nadstandardní. Čtvrtá branka padla po čistě prohraném buly v obraném pásmu a střele bez přípravy.”

.

Zápas o bronz jste si po skvělé první třetině značně zkomplikovali a Astana málem slavila vyrovnání. K čemu podle vás došlo?

”K ničemu zásadnímu. Akorát na druhé straně stál soupeř, který po první třetině prohrával o tři góly a měl čtyřicet minut na to s výsledkem něco udělat. Věděli jsme, že do nás půjdou.”

Teprve jako druhý český tým vezete ze Světového poháru medaili. Co pro vás tento úspěch znamená?

”Jsem moc rád, že jsme klubu ani českému hokeji neudělali ostudu a ukázali jsme, že se to u nás nedělá zase tak špatně, jak všude slyším. Pořád je tu trend se dívat, jak to dělají třeba ve Finsku a mistr finské juniorky Jokerit skončil na turnaji poslední. MODO sice skončilo druhé, ale my jsme jej ve vzájemném zápase porazili 5:3 a byli jsme celou dobu lepším týmem. Hráči si dokázali, že na to mají a hlavně doufám, že si tímhle zvedli sebevědomí a přenesou to do soutěže.”

Jak hodnotíte vaši účast na Světovém poháru?

”Byla to pro nás obrovská zkušenost. Posun o level výš, zápasy měly nasazení a i po taktické stránce byly na velmi vysoké úrovni.”

Co vám zápasy proti elitním týmům ukázaly?

”Určitě naše slabiny, zejména po taktické stránce. Ale také to, že s každým soupeřem se dá hrát a navíc ho i porazit.”